Klasörü .Iso Dosyası Yapma?

kyotoprotokolü
24-04-2010, 18:24   |  #1  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

Selam Arkadaşlar herkese merhaba...
Benim elimde bir klasör var. Bu klasörün içinde Rar dosyaları exe, setup vs. var
Bu Klasörün içindeki bir setup dosyasına tıkladığımda program yükleniyor. Fakat ben bu klasörü Iso dosyası yapıp DVD ye yazmak ve otomatik başlamasını istiyorum. Bunu yapan bir program varmı?
Varsa kullanımı hakkında kısa bir bilgi iyi olur.
Nero ile yapılamayacağını duydum onun için soruyorum
ÖNERİLER İÇİN HERKESE TEŞEKKÜRLER

kyotoprotokolü
24-04-2010, 20:25   |  #2  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,327 mesaj

Kimse daha cevaplamadan ekleyeyim. Burning Studio programı ile Klasörü .iso uzantılı olarak kaydettim. DVD 'ye yazdırdım. Fakat Dvd yi taktığımda Otomatik başlangıç seçenklerinde "--SETUP.EXE ÇALIŞTIR YOK--"
BUNU NASIL SAĞLAYABİLİRİM?

Sefa Adak
24-04-2010, 20:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,824 mesaj

Merhaba,

Bunu yapabilmeniz icin size onericegim program "Folder2ISO" programıdır.Kullanımı cok kolay, ISO formatına cevireceginiz klasoru ve nereye kaydetmek istediginizi belirtmeniz yeterli, ayrıca Portable bir programdır, kurulum gerektirmez.Sonra olusturdugunuz Image'i DVD'ye Nero ile yazdırmanız yeterli.Fakat dediginiz şeyi yapabilmeniz, kopyalayacagınız Setup dosyasına baglı.Dosyaların icinde "AutoRun" diye bir dosya varsa DVD'yi sürücüye taktıgınızda otomatik setup dosyasını baslatır ama yoksa Manual olarak baslatmanız gerekir.Yazdırıcagınız ".exe" dosyasına baglı olan bisey.

Dilerseniz programı linkten download edebilrsiniz :
http://www.inndir.com/Folder2Iso-32147p.html

Kolay gelsin...

kyotoprotokolü
24-04-2010, 20:57   |  #4  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,327 mesaj
Alıntı: Sefa Adak  
Merhaba,

Bunu yapabilmeniz icin size onericegim program "Folder2ISO" programıdır.Kullanımı cok kolay, ISO formatına cevireceginiz klasoru ve nereye kaydetmek istediginizi belirtmeniz yeterli, ayrıca Portable bir programdır, kurulum gerektirmez.Sonra olusturdugunuz Image'i DVD'ye Nero ile yazdırmanız yeterli.Fakat dediginiz şeyi yapabilmeniz, kopyalayacagınız Setup dosyasına baglı.Dosyaların icinde "AutoRun" diye bir dosya varsa DVD'yi sürücüye taktıgınızda otomatik setup dosyasını baslatır ama yoksa Manual olarak baslatmanız gerekir.Yazdırıcagınız ".exe" dosyasına baglı olan bisey.

Kolay gelsin...
Verdiğiniz öneri için teşekkürler. Burning Studio programı ile Klaösrü iso dosyası haline getirdim.
Fakat dvd yi taktığımda otomatik başlat seçeneklerinde Autorun Çalıştır yok. Resimleri göster var ama o yok.
Klasörlerin içinde Autorun.exe de var setup.exe de var.  Bunu nasıl yapabilirim?

*********Birde Ashampoo Burning Studio kullanan lar var ise Yeni bir dvd yazdıracağım zaman Dvd resmi ve ismini nasıl oluşturabailirim . Yardımlarınız için teşekkürler....

efisane
03-07-2015, 15:35   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Klasörü iso haline getirdim ama klasörün ismi hala duruyor yani direk klasörün içini değil de önce klasörü gösteriyor. Bunu nasıl ortadan kaldırabilirim?