Klavye ve mouse sorunu

mrdry
30-05-2009, 22:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar 1 yıldır kullandığım sorunsuz bilgisayarım sorun cıkardı kafayı yicem bi el atın şuna:)

Bilgisayarı yine güzelce kullandıktan sonra kapattım yaklasık 2 saat sonra, ki o arada cok süper yağmur yağıp şimşek çaktı (bu önemli olabilir sorunun çözümünde)ardından gidip bilgisayarıma oturdum açtım ve mouse klavye ikilisinin çalışmadığını gördüm ki başka hiçbir anormallik yok. Kablosuz klavye ve mouse kullanıyorum ama ikisini de çıkarıp başka kablolu mouse taktım yine tık yok. Bios'dandır dedim pili cıkarıp taktım bi resetler kendini bios diye tık yok. Ramlari cıkarıp taktım tık yok. Tüm bilgisayarı söküp tekrar taktım yine tık yok. Ne yaptıysam klavye ve mouse u kullanamadım. Şimdi önerilerinizi bekliyorum, ne olur yardım edin ben açıkça yazmaya calıstım ama unuttuğum birşey varsa sorun yazayım yapalım su pc yi AğlıyorAğlıyorAğlıyor

Z1mBaBwE
31-05-2009, 00:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

mause ve klavye girişleri yanmış olabilir anakartın birde usb mause ve klavye deneyin eğer yanmışsa çevrenizde anakart,lcd monitör,notebook tamiri vs. yapan bilgisayarcı varsa götürün 30-35 YTL ye değiştirilme olasılığı varsa değiştirilebilir soruna bağlı olarak.Ayrıca anakartın garantisi varsa tamir ettirmeden garantiye yollayın eğer yoksa dediğimi yaparsınız

OnlyMann
31-05-2009, 00:06   |  #3  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Makinanızda farklı klavye ve mouse deneyin, kendi malzemelerinizi başka makinada deneyin sorun varmı yok mu diye?

Dediğiniz yağmurlu şimşekli günde muhtemelen elektrik kesintisi oldu (gitti-geldi) farkında değilsiniz. Aşırı yüklenme ile de makina kapanıp açıldı kendi kendine ve aşırı yükten dolayı da anakart zarar gördü diye düşünüyorum.

Bu tür sorunların tekrar yaşanmaması için regüleli ups önerebilirim. ayrıca makina sürekli elektriğe takılı ise kullanacağınız zaman takmalısınız.

mrdry
31-05-2009, 00:30   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

klavye ve mouse girişleri cevap veriyor yani mousenin altındaki kırmızı ısık yanıyor dolayısıyla girişler yanımıs olamazlar ayrıca faklı klavye ve mouse denedim yine olmadıAğlıyor   ups'im var  yani hersey normaldi, neden artık klavye ve mouse yi  görmüyor anlamadım.

poyraz1034
01-12-2010, 01:43   |  #5  
Taze Üye
7 mesaj

Sanırım senin cihazının kuzey köprüsü yada güney köprüsü arızalı. Acer 5100 notebookum vardı ondada aynı sorunum vardı. Değişimini yaptırdım. Notebook tamiri yapan  www.notebookmerkezi.com sitesinden bilgilerini alabilirsin.