Klavyem Çalışmıyor YARDIMMM

Kemal Dogan
18-11-2011, 22:51   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
200 mesaj

Merhaba Arkadaşlar

Masaüstü bilgisayarımın klavyesi niyeyse birden bozulmaya karar verdi. Ortada görünür bir sebep yok. İki saat kadar önce eve geldim, bilgisayarı açtım, biraz nette dolaştım. Başlarda klavye çalışıyordu. Sonra birden klavye tuşlarına bastıgımda her basmanın ardından dıt dıt şeklinde sesler gelmeye başladı ve tuşlar çalışmadı. Bilgisayarı yeniden başlattım, düzelmedi. Kapatıp elektrigi kestim, klavyenin soketini çıkarıp taktım, açtım yine düzelmedi. Üstelik bir döküman açıp harf yazmak için bir tuşa bastıgımda hata sinyali yerine direkt sistem kilitlenir hale geldi. Açılışta biostan gelen bir sinyalle beraber "Keyboard interface error - No keyboard detected" şeklinde hata mesajı veriyor. Bios'a da giremedigimden default ayarlara dönemiyorum. Düzeltmek için yapabilecegim birşey var mı yoksa yeni klavye almanın zamanı geldi mi?

Teşekkürler

Son Düzenleme: Kemal Dogan ~ 19 Kasım 2011 22:05
Reaksiyon
19-11-2011, 01:14   |  #2  
Reaksiyon avatarı
Yıllanmış Üye
116 mesaj

Can' ın dediğine katılıyorum eğer hala olmazsa "Denetim Masası\Donanım ve Ses\Aygıtlar ve Yazıcılar" şu dizine gir orada klavyeni görmüyosan boşa sağ tıkla aygıt ekle de klavyeni pc 'ye tak ve aramaya başla ordan biraz kurcala çözersin durumu. Ha eğer orda klavyen gözüküyorsa ve pc'yede takılıysa geçici bir klavye bul ve sorunu güvenli mod'da dene güvenli modda klavyen çalışıyorsa normal durumda klavyenin kullanımını engelleyen bir program olabilir.

Kemal Dogan
19-11-2011, 22:19   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
200 mesaj

Allah Allaah, klavyeyi ters çevirip biraz arkasına vurduktan sonra çalışmaya başladı. Bir temassızlık varmış demek ki...

Reaksiyon
19-11-2011, 23:10   |  #4  
Reaksiyon avatarı
Yıllanmış Üye
116 mesaj

Artık formatıda kasayı yan çevirip atarsın.

Kemal Dogan
20-11-2011, 13:59   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
200 mesaj
Alıntı: Reaksiyon  
Artık formatıda kasayı yan çevirip atarsın.
Bu tecrübeden sonra İnci Sözlük'teki bilgisayar sorunlarına çözüm önerilerini daha bir ciddiye alacagım sanırım Ağzı kulaklarına varıyor

Reaksiyon
20-11-2011, 14:31   |  #6  
Reaksiyon avatarı
Yıllanmış Üye
116 mesaj
Alıntı: Kemal Dogan  
Bu tecrübeden sonra İnci Sözlük'teki bilgisayar sorunlarına çözüm önerilerini daha bir ciddiye alacagım sanırım Ağzı kulaklarına varıyor
:D