Klavyemin kimi tuşları çalışmıyor.

BetS
07-04-2020, 09:32   |  #1  
BetS avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba. Acil yardımınıza ihtiyacım var. Bilgisayarımı geçen hafta önce format attırmak için tamirciye götürdüm. Format tamam ancak eve geldiğimde gördüm ki klavyemin kimi tuşları çalışmıyor. İnternetten öğrenebildiğim kadarıyla sürücüleri güncelleştirdim. Bu işlemden sonra bir iki tuş çalışmaya başladı ancak özellikle klavyenin üst kısmında kalan tuşlar (e, r, t, y, u, ı, o tuşları; 4 ve 6 dışındaki rakamlar ile F tuşları bir de bazı ara tuşlar) çalışmıyor. Birkaç gün önce de çalışmayan boşluk tuşu kendiliğinden çalışmaya başladı. Ama sadece o. Ne okuduysam ne yaptıysam olmadı. Olağan koşullar altında gidip bilgisayarımı bozan tamirci bozuntusundan hesap sormayı iyi bilirim ancak takdir edersiniz ki olağandışı koşullarda bulunmaktayız haliyle canım her istediğinde dışarı çıkmam çok güç. Karantina bitene kadar ümidi kesmiştim açıkçası tek çare bilgisayarı tamire götürmek diye düşünüyordum ancak dediğim gibi boşluk tuşu kendiliğinden çalışmaya başlayınca belki bir yolu vardır dedim. Öğrenciyim, uzaktan eğitim görmem gerekiyor ve bu şartlar altında çok zorlanıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Sistem Bilgilerim
  • TOSHİBA L50-B1W4
  • Windows 10 Home 64-bit
  • Intel
  • - Bilmiyorum -
  • Diğer
  • - Kullanmıyorum -
  • 4096 MB
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
excel_mustafa
07-04-2020, 15:17   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

Keytweak programıyla tuş ataması yap. Sonuç alamazsan bios tan klavye ile ilgili ayarlar varsa kontrol et.

BetS
07-04-2020, 15:36   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Başından beri belirtmem gerekiyordu, üzgünüm ama ben bu dediklerinizden pek anlayacak kadar profesyonel değilim. Daha basit anlatamaz mısınız? :)

BetS
07-04-2020, 16:25   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Keytweak olayını araştırdım, indirdim ve sorunlu tuşları tek tek seçtim. Kaydettim ve yeniden başlattım ancak ne yazık ki olmadı. Diğeri hakkında da bir fikrim yok.