Komik yazılar

Banned
31-12-2008, 11:18   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
374 mesaj

***Cennette ve Cehennemde
Bir firmanin Insan Kaynaklari Müdürü ölür ve göge yükselir. Kapida bir melek onu karsilar ve söyle der: "Size bir sans verecegiz. 24 saat boyunca cehenneme ve 24 saat boyunca da cennete gideceksiniz. Hangisini daha çok severseniz sonsuza kadar orada kalma sansiniz olacak."Insan Kaynaklari Müdürü bu fikri gereksiz bulur:"Aslinda ben seçimimi çoktan yaptim. Bu yola basvurmamiza gerek yok.Ben cennete gitmek istiyorum." Melek bunun imkansiz oldugunu söyler: "Buranin da bazi kurallari var. Bu nedenle dedigimi yapmaniz gerekir. Sonra seçim sizin."Müdür çaresiz kabul eder. Bir asansöre biner ve yerin yedi kat altina iner. Bir kapidan içeri girdiginde bir bakar ki, yemyesil bir golf sahasinin üzerinde ve bütün sevdigi arkadaslari orada. Seytan bile çok sevimli ve ona iyi davraniyor. Bütün gün golf oynarlar,beraber yemek yiyip içki içerler. Müdür çok eglenir ve zamanin nasil geçtigini anlamaz.24 saat dolunca asansörle yukari çikar ve cennetin kapisindan içeri girer.Cennet de güzel ama fazla sakin bir yerdir.Bütün gün bulutlarin üzerinde arp çalip sarki söyler.24 saat dolunca tekrar melegin karsisina çikar.Melek sorar: "Evet, karariniz nedir?" Müdür cevap verir: "Bunu söyleyecegimi hiç sanmazdim ama cehennemde daha iyi vakit geçirdim oraya gitmek istiyorum."Bunun üzerine asansörle yerin yedi kat altina iner.Birde görür ki her yer çöp dolu, pis bir koku sarmis etrafi. Dün çok eglendigi arkadaslari da çöpleri topluyor.Seytana sorar: "Dün burasi bir golf sahasiydi, yemek yedik,içki içtik.Bugün ne oldu, durum neden böyle?" Seytan cevap verir: "Dün senle is görüsmesi yapiyorduk. Bugün artik seni ise aldik." der.

***Vaaz
Adamla karisi her zamanki gibi kilisede vaaz dinlemeye gidiyorlarmis.. Ancak adam her seferinde vaazin ortalarina dogru uyuklamaya baslarmis, o yuzden yerlerine oturmadan once karisi cantasindan bir cengelli igne cikartmis, "Bana bak adam.." demis.. "bugun de yanimda uyuklarsan su igneyi artik nerene rastgelirse batiricam" Derken kilise toplanmis, vaaz baslamis. Biraz sonra kadin yana dogru basini bir cevirmis, kocasi uyukluyor.. Kadin; "Benden gunah gitti" diye igneyi cikarirken, Papaz; "BU EVRENI YARATAN KIMDIR?" diye sormus. Tam o anda kadin igneyi batiriverince adam; "TANRIMMM" diye bagirmis.. Papaz gulumsemis, "Adami uyandirdim" diye kadin da gulumsemis... Vaaz devam etmis.. 5-10 dakika sonra kadin yine basini cevirmis, adam yine uyukluyor... Bu arada vaaz devam ediyor.. Papaz; Allah'in sizi duymasi igin ona soyle seslenmeniz yeter" derken, kadin yine adama igneyi batirinca, adam; "EY YUCE TANRIM!!" diye bagirmis... Papaz yine onlara bakip gulumsemis, vaaz devam etmis... 5-10 dakika sonra kadin kocasina bakmis,adamin yine uyukladigini gorunce; "Pes yani pes" diye ignesini cikartmis.. Papaz da bu sirada; "Peki Havva ikinci kez hamile kaldigi zaman Adem'e ne demistir? "diye sorarken kadin butun gucuyle igneyi adama batirmis ve adam can havliyle bagirmis:"BANA BAK YETTI ARTIK.. O ELiNDEKiNi BANA BIR KEZ DAHA SOKARSAN YEMIN EDIYORUM TUTTUGUM GIBI KOPARACAGIM "

***SİYASi.....
BİR PAPAĞAN VARMIŞ GICIK MI GICIK . BİR GÜN SOKAK ÖNÜNDE SOLCULAR GÖSTERİ YAPARKEN PAPAĞAN VAR GÜCÜYLE CAMA DOĞRU BAĞIRMIŞ ; - "KAHROLSUN KOMİNSTLER " BUNU DUYAN GÖSTERİCİLER EVİ TAŞ YAĞMURUNA TUTUP EVİ HARABEYE ÇEVİRMİŞLER. PAPAĞANIN SAHİBİ ÇILDIRMIŞ PAPAĞANA EĞER BİR DAHA BÖYLE BİR ŞEY YAPARSAN SENİ KÜMESE KAPATIRIM DİYE TEHDİT ETMİŞ . OLAYDAN BİR GÜN SONRA SAĞ GRUP GÖSTERİ YAPIYORMUŞ PAPAĞAN GENE VAR GÜCÜYLE CAMA DOĞRU BAĞIRMIŞ ; - " KAHROLSUN FAŞİSTLER " VE YİNE OLANLAR OLMUŞ. SAHİBİ DE SİNİRLENİP PAPAĞANI KÜMESE KAPAMIŞ .TAVUKLAR ŞAŞKIN ŞAŞKIN PAPAĞANA BEŞ DAKİKA FALAN GÖZLERİNİ DİKMİŞLER EN SONUNDA PAPAĞAN RAHATSIZ OLUP TAVUKLARA BAĞIRMIŞ ; -" NE BAKIYORSUNUZ LAN O.......ULAR BEN SİYASİYİM, SİZİN GİBİ FUHUŞTAN YATMIYORUM

İtacHi_
31-12-2008, 11:28   |  #2  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Gerçekten çok güzeller vaazda en son 2 cümlede gülmekten kırıldımKahkahaKahkaha.Paylaşım için saol devamını bekliyorumGülümsemeGülümsemeGözünü devirmiş

uGuR.uK
31-12-2008, 12:17   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

son ikisi süperdiAlkışBeğendim sağolBeğendim
ilkide havalimanında(bta) yaşadıklarımı hatırlattı valla, oda iyiBeğendimGözünü devirmiş

Banned
31-12-2008, 12:31   |  #4  
OP Banlandı
374 mesaj

beğendiğinize sevindim,güzel yorumlarınız için teşekkür ederim:)

Reborn91
01-01-2009, 21:42   |  #5  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

Güzel fıkralar. Devamını bekliyorum.. ;)