kompakt ve slr makina uzmaları

bedir42
29-11-2008, 11:49   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

arkadaşlar emaktar dijital makinamın değiştirilme zamanı geldi. yaptığım araştırma kafamı iyice karıştırdı. bilginize ve paylaşımınıza ihtiyacım var.
dijital makinalar kompakt ve SLR diye ikiye ayrılıyorlar. birde slr görünümlü kompakt makinalar var. bu makinalar iki grubun arasında bir makinamıdır. yoksa diğer kompakt makinalırın özelliklerine mi sahiptirler. slr görünümlü kompakt makinaların şekli ve zoom özelliği haricinde diğer benzer teknik özelliklere sahip kompakt makinalar ile aynı niteliktemidir. eğer öyle ise sırf görünümü için büyük makina almaya deymeyeceğini düşünüyorum. saygılarımla

NCAA
05-12-2008, 21:55   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
77 mesaj

selam arkadaş senin dediğin gibi d-slr ve kompatlar arasındaki sınıfa senin tabirinle slr gorunumlu kompak yani slr-like deniliyor slr likelar kompaktlara gore lensleri gelişmiş manuel kullanım ozelliklerini yuksek optik zoomlara sahiptirler eger bu tur bi makina dusunuyorsan canon sx110 sx10 sx1 modellerini bir bak derim cunku sx1 bende almayı dusunuyorum uzun suredir arastırıyorum gayet guzel makina sx10 ve sx1 de 20x optik zoom 10mp cozunurluk vardır