konu kapandı

mr_89
18-01-2009, 01:38   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
85 mesaj

...

Son Düzenleme: mr_89 ~ 22 Ocak 2009 13:44
Banned
18-01-2009, 01:43   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

Advanced SystemCare ya da cclenaer programıyla başlangıçta çalışmasını istemediğin programların tikini kaldırıp tamam dersin.

mr_89
18-01-2009, 01:48   |  #3  
OP Üye
85 mesaj

ccleanerda o özelliği bilmiyordum.teşekkür ederim.

birnefes_90
22-01-2009, 11:45   |  #4  
Taze Üye
11 mesaj

yada BAŞLAT/ÇALIŞTIR'a msconfig yaz sonra oradan başlangıç ver en sonunda oradan istediğini devre dışı bırakabilirsin.

Banned
22-01-2009, 11:56   |  #5  
Banlandı
934 mesaj
birnefes_90
yada BAŞLAT/ÇALIŞTIR'a msconfig yaz sonra oradan başlangıç ver en sonunda oradan istediğini devre dışı bırakabilirsin.
ya arkadaşlar neden böyle garip öneriler de bulunuyorsunuz?
Sizce denetim masası/başlangıç programlarını değiştir
daha kolay basit mantıklı güvenli vs vs değilmi?
Bu soruyu soran arkadaş belli ki daha yeni bir bilgisayar kullanıcısı ve bu şekilde daha kolay ve anlayabileceği şekilde işini halledebilir.

ilginch
22-01-2009, 12:07   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,637 mesaj
aapociapo
ya arkadaşlar neden böyle garip öneriler de bulunuyorsunuz?
Sizce denetim masası/başlangıç programlarını değiştir
daha kolay basit mantıklı güvenli vs vs değilmi?
Bu soruyu soran arkadaş belli ki daha yeni bir bilgisayar kullanıcısı ve bu şekilde daha kolay ve anlayabileceği şekilde işini halledebilir.
neresi garip arkadaşım, ben hep configden yapıyorum.
başlatma sekmesi haricinde bir şey yapılmazsa, bir sorun olmaz

Banned
22-01-2009, 12:28   |  #7  
Banlandı
934 mesaj
urkatat
neresi garip arkadaşım, ben hep configden yapıyorum.
başlatma sekmesi haricinde bir şey yapılmazsa, bir sorun
iyide herkes bilgisayar uzmanı diil denetim masasından girersen başlangıçta çalışan program hakkında detaylı bilgi var config den girersen sadece program ismi bilgisayar kullanmaya ilk başladığın zaman tırsmıyomudun bu ne diyip acaba devre dışı bıraksam bilgisayarım bozulurmu gibi garip şeyler aklına hiç gelmiyormuydu?
  son sözüm şu bu konuda da bi daha yazmıcam;
   Forumda ki pek çok arkadaş herkesi anasından doğduğunda bilgisayar kullanmayı biliyordu zannediyor.Bilgisayarla yeni tanışan birinin ilk yapması gereken işletim sistemini öğrenmektir.Ve buda sırayla olur en üst katmanından en alt katmanına doğru.Başlangıç programlarını yönetmeyi bilmeyen yeni bir kullanıcının bunu yapacağı yer denetim masasıdır.Daha sonra yönetim araçlarını zamanla öğrenir ve işine geldiğinde kullanır.Mesela kylie de benim forum da çok yardımını aldığım bir arkadaşım ve kendisine saygım var o da awc ve ccleaneri önermiş ama dediğim gibi bunu denetim masasından yapabiliyorsan acemi bir kullanıcıya önce bunu önereceksin sonra optimizasyon için bu programları önerip bu programların içinde de bu özelliğin olduğunu gerekirse kullanabileceğini belirteceksin
   Son sözüm de soruyu soran arakadaşa yani insan da biraz da merak olur bişiyi yapmayı beceremediğin de biraz araştırır uğraşır beceremezse sorar.Sisteminde ccleaner var ama yav bu denetim masasında ne varki diye hiç bakmamşsın bu bugün ehliyet alıp yarın ralliye girmeye benziyor bence önce arabayı kullanmayı öğren sonra spin atmayı zamanla öğrenirsin
   Kimseyi kırmak için yazmadım alınma olursa da üzülürümGülümseme

PC_TECHNİCİAN
22-01-2009, 12:39   |  #8  
Yeni Üye
49 mesaj

başlat calıştır msconfig yaz gelen menüden başlangıca gelip hepsini kaldır antivrs prg kalsın bitk. adobe fln varsa onlar cok yavaslatır pc yi aclsta

Son Düzenleme: PC_TECHNİCİAN ~ 22 Ocak 2009 12:40