Konu Onaylama Hakkında.!

ADEM-KAYA
12-09-2010, 15:22   |  #1  
ADEM-KAYA avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Açılış Zamanı
Saat:11:23

Onay Zamanı
Bilinmiyor ?

Geçen zaman:
4 saat.

Forumda Denetmen arkadaşlar ne görevi yapıyor çok merak ediyorum.Madem online olamıyorsun,bırak yapma görevini.
:)

Karub
12-09-2010, 15:47   |  #2  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,652 mesaj

Bir konum tam 3 gün sonra onaylandı. Haberler eskidi sanki kalitesiz, teknolojiyi geriden takip etmiş gibi oluyoruz. Adem abi'nin dediği gibi yapamıyorsanız yapmayın :)

ADEM-KAYA
12-09-2010, 16:03   |  #3  
ADEM-KAYA avatarı
OP Yıllanmış Üye
12,271 mesaj

Türkiyenin en iyi teknoloji portalında.

Haberleri geriden takip edelim.Ağzı kulaklarına varıyor

Alıntı: Karub  
Bir konum tam 3 gün sonra onaylandı. Haberler eskidi sanki kalitesiz, teknolojiyi geriden takip etmiş gibi oluyoruz. Adem abi'nin dediği gibi yapamıyorsanız yapmayın :)
Jubei76
12-09-2010, 16:07   |  #4  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

hayırdır inşallah ? bir şey oluyor ama ne oluyor bakalım bekleyip göreceğiz yönetim mutlaka bir açıklama yapacaktır diye umuyorum ?

cbilgen13
12-09-2010, 16:11   |  #5  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

forum denetmenleri bayram tatilindeler... sayfaların başındaki reklam hatası yüzünden dün öğlen konu açtım akşam saat 21:00 civarı konuyla ilgilenceğine dair mesaj geldi yönetimden ama sorun hala dewam ediyor... uyuyorlar :D konu

ADEM-KAYA
12-09-2010, 16:19   |  #6  
ADEM-KAYA avatarı
OP Yıllanmış Üye
12,271 mesaj

Yok yahu.Turkish Developer dün konumu 2 saat içinde onayladı sağolsun.
Zaten başka onayalayan da yok "Okur Haberleri" bölümünde konuları.

Diğer türlü,forumda yine saçma sapan konular açılıyor,üst süte 2,3,4 konu açılıyor.
Ama ortada görevli bulunmuyor..

Çarşamba gününden bu yana forumdayım,ve genel olarak iş yerleri tatil olduğu zaman hep Chipteyim.
Sadece hafta içi gündüz çalıştığım için foruma bakamıyorum.Ancak akşam bakabiliyorum.

Bana göre sürekli aktif bir üye Denetmen olmalı.

Atilla Sarıtaş
12-09-2010, 16:21   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Adem sitede Denetmen olmayı teklif ediyorsun gibi bi his var içimde Gülüş

ADEM-KAYA
12-09-2010, 16:28   |  #8  
ADEM-KAYA avatarı
OP Yıllanmış Üye
12,271 mesaj
Alıntı: Atilla Sarıtaş  
Adem sitede Denetmen olmayı teklif ediyorsun gibi bi his var içimde Gülüş
Yok yahu ne gereği var.Bir sürü o işi layıkıyla yapan arkadaşlar var.
Ne haddime.

Atilla Sarıtaş
12-09-2010, 16:33   |  #9  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Tabi canım. Onlar varken bize sıra gelmez. Kahkaha

TuncaBozkurt
12-09-2010, 16:44   |  #10  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Öncelikle şunu söyleyeyim, 24 saat hiç kimse online olamaz.

Konunuza gelince, 4 saatlik bir zaman dilimi çok fazla değil. Ayrıca da DonanımHaber'den kopyala-yapıştır yaptığınız bir haber için bu kadar ısrarcı olmanızı anlamış değilim. Kabul edilmeyeceği belli. Tabi bunun için zahmet edip Okur Haberleri'nde üst konu olan Okur Haberleri'nin kurallarını okumanız gerek. Forumda bu kadar aktifsiniz 10 bin küsür mesajınız var bari siz okuyun ilgili bölümlerin ve forumun genel kurallarını.

Karub
12-09-2010, 17:12   |  #11  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Bana kalırsa onay gerekmemeli eğer ki gerekirsede tedbiri alınmalı. Sizin izlediğiniz yol resmen arabaya yangın söndürücü almamanız gibi.. Yangın çıkıncada püfff.
Siteye ipini koparan gelip burada sövüp, hakaret ediyor ve üyeler karşı çıkıyor ama nerede yöneticiler !?
Geçenlerde siteyi küfür ederek  yağmaladılar. Şikayet ettik 1-2 saat sonra konular silindi ama böyle olmamalı... Bu tarz görevleri yapanlar bir güvenlik görevlisi gibi davranıp ara sıra kontrol etmeli. İşte bu tarz denetim konularında malesef yöneticilerimiz zayıf ve güçsüz kalıyor. Ayrıca herkim olursa olsun istediği yerden konu yapıştırıp koyamaz mı?
Sonuçta bir bilgi paylaşıyor. Burada yoksa paylaşmıyor muyuz? :)
Altına "Alıntı" yazdığımız zaman zaten bir yerlerden geldiği anlaşılıyor.
---
Ayrıca denetmen veya yönetici artık ne deniliyorsa forumda sık sık dolaşan birileri olmalı.. Zaten 24 saat değil, ara ara kontrol ederek toplamda 2-3 saat bile sitenin güvenliğini ve konuların akışını engellemez diye düşünmekteyim.
Lütfen makamınızın hakkını verin bu herkes için geçerli :)

TuncaBozkurt
12-09-2010, 17:40   |  #12  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Sanırım yanlış bir bilgi sahibisiniz. Yöneticiler forum asayişini sağlamazlar. Yani daha doğrusu gerektiğinde müdahale ederler ama zorunlu haller dışında forumdaki asayişi sağlamak biz denetmenlerin birincil görevidir. Bir kavga çıktığında, biri illegal içerikli konu açtığında; kısacası forum kurallarına aykırı bir durumla karşılaşıldığında ilk olarak biz müdahale ederiz. Sadece banlama yetkimiz yok, bu tür durumlarda da yöneticilerle iletişime geçiyoruz.

Diğer soruya gelelim. Tabii ki başkası tarafından yazılmış metinleri veya haberleri de forumda paylaşabilirsiniz. Kaynak belirttiğiniz sürece hiçbir sakıncası yok. Ama Okur Haberleri özel bir forum. Siz Windows 7'nin Service Pack 1'i ile ilgili bir gelişmeyi konu alan bir haberi başka siteden alarak Windows 7 forumuna yazabilirsiniz. Ama Okur Haberleri, CHIP Online üyeleri tarafından yazılmış özgün haberlerin paylaşılabildiği bir bölüm. Bölüm kurallarını okursanız, bu tür bir madde görebilirsiniz. İstisna olarak yabancı dilden haber çevirip de yayınlayabilirsiniz. Önemli olan sizin emeğinizle oluşması. Kopyala-yapıştır'ı emek olarak görmüyoruz.

Forumu gözleyecek birileri olması gerektiği konusunda size katılıyorum. Ara ara forum kontrol edilmeli. Fakat bunu elimizden geldiğince yapıyoruz. Mümkün olduğu sürece forumu izlemeye çalışıyoruz. Ama her ne kadar bazı üyeler böyle düşünmese de, biz forumdaki her gelişmeyi anbean takip edemiyoruz. Şikayet sistemi bunun için var zaten. Tüm denetmenler görevli oldukları bölümlerdeki şikayetleri görüyor. Aynı zamanda çözümlenmiş şikayetlere de ulaşabilmek mümkün. Tüm forumu birkaç denetmenin gözleyebilmesi mümkün değil. Gün boyu yüzlerce etkinlik oluyor forumda, çok sayıda konu açılıyor ve bu konulara mesaj gönderiliyor. Dolayısıyla isterseniz 30 tane denetmen koyun, yine gözlerinden kaçan olaylar olacaktır. Bunun için her mesajın sağ altında bulunan ünlem işaretine tıklamaktan çekinmeyin. Hatta kimi zamanlarda forum üzerinden konuya mesaj yazarak üyeyi uyarmak yerine bize durumu bildirirseniz tartışmalarda azalma yaşanabilir. Çünkü biri kötü üslupla eleştiri yapar, diğeri ona cevap verir, olay büyür. Tamam bu bizim görevimiz, ama forumda daha az ihlal olursa daha iyi olmaz mı? Örneğin hırsızlığın az görülmesi mi daha iyi, çok görülüp polisler tarafından ortaya çıkarılması mı daha iyi?

cbilgen13
12-09-2010, 17:57   |  #13  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

ben yine araya yazayım bu 4. mesajım oldu... büyük puntolarla imzama da eklemeyi düşünüyorum birazdan... ama ben şu reklama taktım arkadaşlar dün saat 13:00'dan beri düzeltilmesini bekliyorum...

ADEM-KAYA
12-09-2010, 18:02   |  #14  
ADEM-KAYA avatarı
OP Yıllanmış Üye
12,271 mesaj

1- Okur Haberleri bölümüne açılan hiç bir konu kişinin kendi yazısı değildir.(3-5 kişi dışında)Ben öyle biliyorum.Genelde kopyala-yapıştır biçiminde.Kimse kafasını yorupta kolay kolay haber yazmaz ki..

2- O bölüme konu açıldığı zaman (kendi haberim) yine onaylama sıkıntısı var.3-5 saat filan..Ayrıca kendi haberim dahi olsa,altına kaynak belirtmek doğru olur.Ama kurallarda öyle birşey yok..Kaynak belirtmeyince de güya haberi adam uydurmuş gibi,kafasından yazmış gibi oluyor..

3- Kopyala-yapıştır da hiçbir sakınca yoktur.Sonuçta kaynak veriyoruz.Kalkıpda konuyu anasayfayada almıyorsunuz.Sonuçta bilgi paylaşılıyor.

Daha neler neler var.Adamın biri konu açmış,link vermiş,linkde program var.Ancak program virüslü..
Konuyu ne gören ne duyan bir denetmen var..Sanırım konuyu Tunca değiştirmişti..

Ben virüsü yedikden sonra ne işe yarar  ki.

ADEM-KAYA
12-09-2010, 18:16   |  #15  
ADEM-KAYA avatarı
OP Yıllanmış Üye
12,271 mesaj

Bu haberin nesi varki:Geç onaylandı.Kendi yazdığım bir haber.Buna benzer çok haberim var.
https://www.chip.com.tr/forum/amd ... slemci_t174525.html

Kurallara uygun, özenle hazırlanmış flash haberlerinizin CHIP Online web sitesinin giriş sayfasındaki haberler bölümünde de yayınlanma olasılığı var. Bu yüzden çalışmalarınızda aşağıdaki birkaç kurala dikkat etmenizi öneriyoruz.
Karub
12-09-2010, 18:18   |  #16  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Alıntı: TuncaBozkurt  
Sanırım yanlış bir bilgi sahibisiniz. Yöneticiler forum asayişini sağlamazlar. Yani daha doğrusu gerektiğinde müdahale ederler ama zorunlu haller dışında forumdaki asayişi sağlamak biz denetmenlerin birincil görevidir. Bir kavga çıktığında, biri illegal içerikli konu açtığında; kısacası forum kurallarına aykırı bir durumla karşılaşıldığında ilk olarak biz müdahale ederiz. Sadece banlama yetkimiz yok, bu tür durumlarda da yöneticilerle iletişime geçiyoruz.

Diğer soruya gelelim. Tabii ki başkası tarafından yazılmış metinleri veya haberleri de forumda paylaşabilirsiniz. Kaynak belirttiğiniz sürece hiçbir sakıncası yok. Ama Okur Haberleri özel bir forum. Siz Windows 7'nin Service Pack 1'i ile ilgili bir gelişmeyi konu alan bir haberi başka siteden alarak Windows 7 forumuna yazabilirsiniz. Ama Okur Haberleri, CHIP Online üyeleri tarafından yazılmış özgün haberlerin paylaşılabildiği bir bölüm. Bölüm kurallarını okursanız, bu tür bir madde görebilirsiniz. İstisna olarak yabancı dilden haber çevirip de yayınlayabilirsiniz. Önemli olan sizin emeğinizle oluşması. Kopyala-yapıştır'ı emek olarak görmüyoruz.

Forumu gözleyecek birileri olması gerektiği konusunda size katılıyorum. Ara ara forum kontrol edilmeli. Fakat bunu elimizden geldiğince yapıyoruz. Mümkün olduğu sürece forumu izlemeye çalışıyoruz. Ama her ne kadar bazı üyeler böyle düşünmese de, biz forumdaki her gelişmeyi anbean takip edemiyoruz. Şikayet sistemi bunun için var zaten. Tüm denetmenler görevli oldukları bölümlerdeki şikayetleri görüyor. Aynı zamanda çözümlenmiş şikayetlere de ulaşabilmek mümkün. Tüm forumu birkaç denetmenin gözleyebilmesi mümkün değil. Gün boyu yüzlerce etkinlik oluyor forumda, çok sayıda konu açılıyor ve bu konulara mesaj gönderiliyor. Dolayısıyla isterseniz 30 tane denetmen koyun, yine gözlerinden kaçan olaylar olacaktır. Bunun için her mesajın sağ altında bulunan ünlem işaretine tıklamaktan çekinmeyin. Hatta kimi zamanlarda forum üzerinden konuya mesaj yazarak üyeyi uyarmak yerine bize durumu bildirirseniz tartışmalarda azalma yaşanabilir. Çünkü biri kötü üslupla eleştiri yapar, diğeri ona cevap verir, olay büyür. Tamam bu bizim görevimiz, ama forumda daha az ihlal olursa daha iyi olmaz mı? Örneğin hırsızlığın az görülmesi mi daha iyi, çok görülüp polisler tarafından ortaya çıkarılması mı daha iyi?

" Denetmen, yönetici her neyse " derken zaten bu işlerle uğraşan kişilerden bahsetmek istedim.
Ayrıca lütfen şu reklama bir el atın :)

Son Düzenleme: Karub ~ 12 Eylül 2010 18:19
TuncaBozkurt
12-09-2010, 19:54   |  #17  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Bu konu böyle gidecek. Ama cevap vermem gerekir.

Alıntı: ADEM-KAYA  
1- Okur Haberleri bölümüne açılan hiç bir konu kişinin kendi yazısı değildir.(3-5 kişi dışında)Ben öyle biliyorum.Genelde kopyala-yapıştır biçiminde.Kimse kafasını yorupta kolay kolay haber yazmaz ki..
Evet, bu durumu ben de gözlemliyorum. Kimi hatalar bulunabilir, onaylama sırasında gözümüzden kaçmış olabilir.
2- O bölüme konu açıldığı zaman (kendi haberim) yine onaylama sıkıntısı var.3-5 saat filan..Ayrıca kendi haberim dahi olsa,altına kaynak belirtmek doğru olur.Ama kurallarda öyle birşey yok..Kaynak belirtmeyince de güya haberi adam uydurmuş gibi,kafasından yazmış gibi oluyor..
Bu konuda kendi kullandığım yöntemi söyleyeyim: Öncelikle cümlelere bakarım. Genelde bir editör tarafından yazılmış haberlerin dili fark edilir. Buradan sonuca ulaşsam da ulaşmasam da haberden bir ya da iki cümleyi Google'da aratırım. Eğer metnin uyuştuğu bir site varsa bu haberin Okur Haberleri'ne uygun olmadığı kanaatine varıp konuyu reddederim.

Okur Haberleri'nde kopyala-yapıştır yapıp kaynak da belirtince konu reddedilmeye hazır gibi bir durumda olur. Yani, zaten Okur Haberleri'nde copy-paste yasak, bir de nereden aldığınızı söyleyerek bize yol gösteriyorsunuzGülüş. Ama bu copy-paste yasağı forumun geri kalanında geçerli değil. Fakat gerek telif hakları, gerekse de etik ilkeler nedeniyle copy-paste yaptığınız kaynağı yazmanız doğru olan davranıştır.

3- Kopyala-yapıştır da hiçbir sakınca yoktur.Sonuçta kaynak veriyoruz.Kalkıpda konuyu anasayfayada almıyorsunuz.Sonuçta bilgi paylaşılıyor.
Geçen mesajımda da dediğim gibi Okur Haberleri özel bir alan. Forumun geri kalanında copy-paste haber ya da herhangi bir metin yayınlayabilirsiniz. Tek aradığımız alıntı kaynağınızı belirtmeniz. Ama Okur Haberleri'nin amacı farklı. Tamamen sizin tarafınızdan emek verilerek oluşturulmuş haberlerin yayınlanması için Okur Haberleri. Uygulama sıkıntıları olabilir, ama amaç bu.
Daha neler neler var.Adamın biri konu açmış,link vermiş,linkde program var.Ancak program virüslü..
Konuyu ne gören ne duyan bir denetmen var..Sanırım konuyu Tunca değiştirmişti..

Ben virüsü yedikden sonra ne işe yarar  ki.

Sanırım o konuyu hatırlıyorum. Aslında forumda paylaşılan her şeyin sorumluluğu paylaşan kişiye ait. Fakat eğer kimi dosya paylaşımlarında kontrol etmezsek dosyaları, bahsettiğiniz durumdaki gibi sorunlarla karşılaşabiliriz. "Konuyu ne gören ne duyan bir denetmen var. Sanırım konuyu Tunca değiştirmişti." derken şunu belirtmek isterim, ben de bir denetmenim.Gülümseme
Bu haberin nesi varki:Geç onaylandı.Kendi yazdığım bir haber.Buna benzer çok haberim var.
https://www.chip.com.tr/forum/amd ... slemci_t174525.html
Aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum. Daha önce bu onay gecikmeleriyle ilgili açıklama yapmıştım.
Alıntı: Karub  
Ayrıca lütfen şu reklama bir el atın :)
Konuyla ilgili yöneticileri tekrar bilgilendiriyorum.
Alıntı: AdRaMiTi  

Geçen'de belirttim
Yöneticilerin %90'ı buluşmalara katılan kişiler bunu geçen bir yorumumda dile getirmiştim.  Bir yönetici arkadaşımız ‘da cevap olarak güven'den söz etmiş haklıda.

Bu konu başlığında bir yönetici arkadaşımızda 24 saat hiç kimse online olamaz demiş; ama 7-8-12-13 saat olabilir =)  Eğer yönetici kadrosunda yetersizlikten doğan aksaklıklar meydana geliyorsa bunu alternatif şekillerde çözümleyebilirler.

Örnek: Benim gibi birçok arkadaşımız yıllardır chip online üyesi ve az çok bu forumda online olan kişiler tanır kim nedir, ne değildir vs..
Ben İstanbul da oturmuyorum bu yüzden buluşmalara gelmem de mümkün değil normal olarak; ancak bu benim ve diğer chip online üyesi arkadaşlarımızında güvenilir olamayacağımız anlamına gelmez.
Bu yüzden uzun zamandır takip ediyorum madem yönetici durumlarında bir sıkıntı yada bir koordinasyon sorunu var bunu bu denetmen kadrosunu genişleterek aşabilir.
...

Güvenilirlikten kastım her üyenin kötü insan olduğu anlamında değil. Sadece forumun emanet edileceği kişinin şahsen tanınması daha uygun olur. Bu benim kişisel görüşüm. Ben burada yönetici değilim, yönetim kadrosunda yer almıyorum, CHIP Online ile forumdaki denetmenliğim dışında fiziksel bir bağ yok. Denetmen kadrosunun genişletilmesiyle ilgili de öneri verebilirim, fakat karar mercii değilim. Fakat bu öneri gündemde, emin olun. Değerlendirilecektir.

ADEM-KAYA
12-09-2010, 21:56   |  #18  
ADEM-KAYA avatarı
OP Yıllanmış Üye
12,271 mesaj

Okur Haberleri bölümünde kim onaylıyor konuları ?

Ben sadece Turkish Developer arkadaşımız onaylıyor sanıyorum ?

TuncaBozkurt
12-09-2010, 22:14   |  #19  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Hayır, ben de dahil olmak üzere birçok denetmen Okur Haberleri'nde yetkili.

infoman
12-09-2010, 23:10   |  #20  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Benimde hoşuma gitmeyen bir mevzu var; YORUMLAR. 
Hafta geçiyor, gün pazar oluyor:) Hafta tatili nedeniyle siteye bir hucum oluyor, fakat yorum yazıyoruz onay pazartesi gününe kalıyor:) 
Atıyorum, aktif ve bilinen güvenilebilir 10 kişi seçilsin, yorumlara onay oylama ile olsun bu seçilen 10 kişiden  4 onay oyu alan yorum onaylansın. Bu 10 kişinin kim olduğu gizli tutulsun. Macci-PCci, Linuxcu-Windowscu, FFcu-chromecu gibi fişlemede olmaz.

Atilla Sarıtaş
12-09-2010, 23:16   |  #21  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Konu açan kişinin kendi konusunu kitleyebilme şansı olsa ? Sorun çözülüyor 2 sene sonra başkası geliyor yorum yapıyor. Frmtr gibi bi forum istemiyoruz.

infoman
13-09-2010, 00:25   |  #22  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj
Alıntı: Atilla Sarıtaş  
Konu açan kişinin kendi konusunu kitleyebilme şansı olsa ? Sorun çözülüyor 2 sene sonra başkası geliyor yorum yapıyor. Frmtr gibi bi forum istemiyoruz.
haklısın konuyu açabiliyorsun ama kilitleyemiyorsun

Serkan Karadaş
13-09-2010, 01:00   |  #23  
Serkan Karadaş avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 15
909 mesaj

kişisel insiyatife kalmış değerlendirmeler için Chip Online Yönetim ve Denetim kadrosunu " Madem online olamıyorsun,bırak yapma görevini." gibi saçmalıklarla suçlayamazsınız. Eğer yürütmede aksaklık veya yetersizlik gibi bir düşünceniz varsa bu düşünceyi yapıcı fikirlerle ortaya koyup, Chip Online Yöneticilerinin değerlendirmesini ve değerlendirme sonucunu beklemelisiniz. Ancak değerlendirilmeyen fikirleriniz için tavır takınmamalı veya umursanmadığını düşünerek yeni fikirleri paylaşmaktan çekinmemeli; " Haberleri geriden takip edelim" gibi alaycı yanıtlarla sabır zorlamayınız.

" forum denetmenleri bayram tatilindeler..."
değiller, zorunluluğumuz olmasada üzerimize düşen görev ve değer verdiğimiz bu sanal ortamı önemli bir meşguliyetimiz yoksa takip etmekteyiz. Ancak " Zaten 24 saat değil, ara ara kontrol ederek toplamda 2-3 saat bile sitenin güvenliğini ve konuların akışını engellemez diye düşünmekteyim" bu şekilde düşünmekle olmuyor, zaten kendi adıma uyguladığım bir sistem bu ve biliyorum ki çoğu yetkilide bu sistemi uyguluyor ancak alıntının sahibi gibi düşünenlerin kafasındakileri ne yapsakta silemeyiz.

" Yok yahu ne gereği var.Bir sürü o işi layıkıyla yapan arkadaşlar var. Ne haddime." & " Tabi canım. Onlar varken bize sıra gelmez" demeyin. Birgün bende yapıcı fikirlerimi Selçuk İslamoğlu ile paylaştım, sanırım forum hayatım ve yanıtlarım beni tanıtmış olacak ki kendimi bu yetkide buldum. O güne kadar birebir sohbetimiz veya yüzleşmemiş olmadı, aylar sonra bir fuarda ziyaret ederek kendimi bir kerede birebir tanıtmış oldum.
Tunca' nın dediği gibi kaynağı belirtilmemiş kopyala yapıştır haberler ve yanıtlara taviz verilmemektedir. Yasal sorumluluklar nedeniyle Chip Online yayın ekibi ciddi sıkıntılar içine girebilir, bu ihtimali göz önüne almaya değmez.

" Siteye ipini koparan gelip burada sövüp, hakaret ediyor ve üyeler karşı çıkıyor ama nerede yöneticiler" zaten, şu dakika isteyen herkes kötü davranı sergileyebilir. Bunu önceden nasıl fark edebiliriz? Bildiğiniz bir yöntem varsa söyleyin yoksa bizlerden medyumluk yapmamızı beklemeyin.

" Geçenlerde siteyi küfür ederek  yağmaladılar. Şikayet ettik 1-2 saat sonra konular silindi ama böyle olmamalı... Bu tarz görevleri yapanlar bir güvenlik görevlisi gibi davranıp ara sıra kontrol etmeli." & " ara ara kontrol ederek toplamda 2-3 saat bile sitenin güvenliğini ve konuların akışını engellemez diye düşünmekteyim." hep düşünüyorsun. Göz atma süresi dışında ( yani, hani bize tanıdığınız o 1 - 2 saatlik tölerans ) gerçekleşen olaylar için neden suçlanıyoruz.
" ben yine araya yazayım bu 4. mesajım oldu... büyük puntolarla imzama da eklemeyi düşünüyorum birazdan... ama ben şu reklama taktım arkadaşlar dün saat 13:00'dan beri düzeltilmesini bekliyorum..." her teknik sorunun çözümü tek bir click ile düzeltilemeyebilir. Bildiğim kadarıyla reklam şirketleri kendilerine ayrılan reklam alanlarını çoğu kez ihmal edip buna benzer sıkıntılar yaşattılar. Reklam şirketleriyle yapılan anlaşmalar, tek taraflı fesih ve buna karşı yaptırım, reklam şirketinden muhattab bulamama, resmi ve mille bayramlarda çalışanın izini gibi durumlarda sıkıntının sürekliliği yaşanabilir, dediğim gibi ilgili kişilere bu sorun bildirildi ancak çözümlenememesinin sebebi nedir bilemem. Bir gönüllü olarak bunu bilme hakkım ne derece var bende bilmiyorum.

" Daha neler neler var.Adamın biri konu açmış,link vermiş,linkde program var.Ancak program virüslü..
Konuyu ne gören ne duyan bir denetmen var..Sanırım konuyu Tunca değiştirmişti.
Ben virüsü yedikden sonra ne işe yarar  ki." Maruz kaldığımız bu tür suçlamalar için bizimle yaptığınız sözleşme maddesine dayanarak:
" CHIP ONLINE, CHIP ONLINE kullanıcılarının ve üyelerinin, CHIP ONLINE web sitesinden yükledikleri dosyalarda virüs ya da kirletici veya bozucu özellikler bulunmadığını da garanti etmemektedir. CHIP ONLINE, doğrudan, dolaylı veya arızi zararlar, netice kabilinden doğan zararlar ve cezai tazminatlar da dahil olmak üzere, CHIP ONLINE web sitesinin kullanılmasından kaynaklanabilecek zararlar için sorumlu tutulamaz." diyebilirim. Desteklemediğimizi açıkça belirterek karşısında durduğumuzun bilincindesinizdir.

" Okur Haberleri bölümünde kim onaylıyor konuları ? Ben sadece Turkish Developer arkadaşımız onaylıyor sanıyorum ?" bu sorunun cevabı uygun olmayan paylaşımların çıkar amaçlı kullanımını etkileyecek veya arttıracak düşüncesindeyim, bu nedenle Yönetim ve Denetim kadrosunun açıklanması, yetki alanları belirtilmemelidir.

" Konu açan kişinin kendi konusunu kitleyebilme şansı olsa ? Sorun çözülüyor 2 sene sonra başkası geliyor yorum yapıyor." bunu sağlayacak akıllı bir sistemin geliştirildiğini zannetmiyorum. Nitekim, sorununa çözüm bulan kişilerin nasıl bir çözüm yolu izlediğini, çözümü için teşekkür etmeyi bilmediğini düşünürsek eğer; çözümlenen sorunlarınızın konularını kilitlemek için bizleri bilgilendirin demek ne kadar fayda sağlar.

6 - 10 Ekim tarihleri arasında Cebit fuarında Chip Online Yönetim kadrosuda olacak, değerlendirmelisiniz.

Atilla Sarıtaş
13-09-2010, 01:09   |  #24  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

İllaki öyle bi sistem vardır fakat bu site'nin yapısı ve script yapısına uyumlu olup olmadığını bilemiyorum.
Ama böyle bişey yapılabilse iyi olabileceği düşüncesindeyim çoğu kişide konu açıp yardım istediğinde 1-2 kişi eğer kayda değer bi yardımda bulunamazsa sorunu olan kişi çözüme ulaştıktan sonra 'ben dahiyim, ben zekiyim' gibi bi zihniyet oluşuyor sanırım ve ne yaptığını kimseye açıklamıyor. Aynen yazılan mesaj şu şekilde 'Problem tarafımca halledilmiştir !' nedir bu ? Böyle yazacaksan hiç yazma. Bu mesaj'a denk gelen çok üye olduğunu düşünüyorum.
Mersinden fuar'a gelmeye çalışacağım kısmetse :) 

cbilgen13
13-09-2010, 11:34   |  #25  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

benim yazdığım bir kaç yoruma da açıklama yapmak için emek harcadığınız yazınızda yer vermişsiniz.. doğal olarak kendime cevap hakkı doğduğunu düşünüyorum
"ben yine araya yazayım bu 4. mesajım oldu... büyük puntolarla imzama da eklemeyi düşünüyorum birazdan... ama ben şu reklama taktım arkadaşlar dün saat 13:00'dan beri düzeltilmesini bekliyorum..." her teknik sorunun çözümü tek bir click ile düzeltilemeyebilir. Bildiğim kadarıyla reklam şirketleri kendilerine ayrılan reklam alanlarını çoğu kez ihmal edip buna benzer sıkıntılar yaşattılar. Reklam şirketleriyle yapılan anlaşmalar, tek taraflı fesih ve buna karşı yaptırım, reklam şirketinden muhattab bulamama, resmi ve mille bayramlarda çalışanın izini gibi durumlarda sıkıntının sürekliliği yaşanabilir, dediğim gibi ilgili kişilere bu sorun bildirildi ancak çözümlenememesinin sebebi nedir bilemem. Bir gönüllü olarak bunu bilme hakkım ne derece var bende bilmiyorum.

Mantıklı bir açıklama yapmışsınız... Ancak bu sorun hakkında benim yazdığım yorumların hiçbiri sizin şahsınıza yazılmış yorumlar değil bu yüzden bir gönüllü olarak elinizde çözümü olmayan yetkiniz dışında bir sorun için sizden çözüm beklemedim. bu yüzden ben sadece bir gönüllüyüm tarzı bir açıklama ile kendinizi temize çıkarmaya çalışmanıza gerek yok...rahat olun.

diğer bir açıdan bende uzun bir süre web tasarımı ile profesyonel olarak ilgilendim şu aralarda genç girişimcilere bu konu hakkında yardımcı olmaya çalışıyorum. Tasarım aşamasında oluşacak sorunların saniyeler içinde bir kaç click ile halledilebileceğinin farkındayım özellikle CHIP Online'ı inşa eden zekaların bu ve bunun gibi sorunları fark edip düzeltmesi çok kısa sürecektir ki görüyorum sağından solundan biraz çekiştirerek bahsini ettiğimiz reklamı o alana sığdırmışsınız bu en basit çözümdü bunun bütün sitenin yapısını etkilediğini sanmıyorum...

konuyu reklam verenler tarafından ele alalım.. problemin çözümü için bayram olması nedeniyle muhattap bulamamış olabilmeniz hakkında yazmışsınız. zaten bu sorunun çözümü reklam verende değil hepsiburada.com reklamı werir, sizin tasarım ekibi reklamı uygun yerde bize sunar... ancak CHIP Online son dönemlerde sağım - solum, önüm - arkam reklam mantığı ile çalıştığı için artık tasarım ekibide hangi reklamı nerede yayınlayacağını şaşırmış durumda... bu kadar çok reklamın olmasından şikayetçi değilim...hemen reklam olmazsa para olmaz para olmazsa hizmet kalitesi düşer gibi yorumlar gelmesin...
ama CHIP Online ekibi yaptığı reklam anlaşmalarında reklamın yapılacağı reklam alanı için önceden bir ön çalışma yaparsa bu tür sorunların önüne geçmiş olur.

Son olarak yaptığım yorumlar yada verdiğim cewaplar bazı durumlarda site yönetimini kırıcı noktalara gelmişse kendim adıma sürçü lisan ettiysem af ola...

şunuda eklemek istiyorum sol kolumdaki alçı yüzünden tek elle yazabiliyorum bazı yerlerde imla ve yazım hatası yapmış olabilirim.. :D

Son Düzenleme: cbilgen13 ~ 13 Eylül 2010 11:39