Bilgisayarım kapanıyor..

enginsedat
10-05-2006, 13:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

merhabalar.
Yaklaşık 2 hafta önce bilgisayarım kendi kendine kapanmaya başladı. Üstelik sanki bilgisayarı ben kapatmışım gibi açık olan tüm prograları bilgisayarım kendisi kapatıyordu ve ardından da windowsu kapatıyordu. Bazende kapalıyken kendiliğinden açılıyordu. Ve hatta açılmaya çalışıp açılamadığı da oluyordu. Ve ben sorunu çözemeden mavi ekranla karşı karşıya kaldım. Bilgisayarıma yeni bir harddisk ilave ederek windowsumu bu yeni disk üzerine kurdum. Fakat şu an aynı sorunu tekrar yaşamaya başladım. Virüs ve spyware taramalarımda temiz çıktı. Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Serkan_01
10-05-2006, 13:34   |  #2  
Taze Üye
2 mesaj

bence yazılımsal deilde donanımsal bi sorun. başta ram leri sonra diğer bileşenleri özellikle güç kaynağını kontrol ederseniz iyi olur.

kolay gelsin.

enginsedat
10-05-2006, 13:41   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

Öncelikle teşekkür ediyorum. Aslında doğru söylüyorsun. Sorun donanımsal gibi görünüyor. Ben donanımdan çok anlayan biri değilim ama tabiki kasamın içini de açıp baktım. Benim görebildiğim bir sorun yoktu. ya da şöyle de diyebilirim. bu dediğin ramlerin ve diğer bileşenlerin kontrolünü nasıl yapacağım.

selman1989
10-05-2006, 14:21   |  #4  
Yeni Üye
22 mesaj
enginsedat
Öncelikle teşekkür ediyorum. Aslında doğru söylüyorsun. Sorun donanımsal gibi görünüyor. Ben donanımdan çok anlayan biri değilim ama tabiki kasamın içini de açıp baktım. Benim görebildiğim bir sorun yoktu. ya da şöyle de diyebilirim. bu dediğin ramlerin ve diğer bileşenlerin kontrolünü nasıl yapacağım.
bir defasında böyle bir sorunlar bende karşılasmıştım.Bilgisayarım kendilinğinden kapanıyordua ama kendiliğinden açılanıda ilk defa görüyorum.Benim tahminim CPU'nun ısınmasından kaylanlanıyor olabilir.Ama olmayada bilir sen ginede bir bilgisayarcıya götür kasanı.Onlarada anlat burada yazdıklarını.Belki sorunu giderebilirler....

aslına babakılırsa mesajını cevaplayan arkadasınn dediği gibide sorun güçkaynağında yada RAM'de olabilir.Sen en iyisimi bir bilgisayarcıya götür...Birde güç kaynağının kablolarını kontrol esen iyi olur....

stimulate04
10-05-2006, 15:00   |  #5  
Yıllanmış Üye
204 mesaj

Bu tür sorunu bende yaşadım.
Bilgisayar kendiliğinden açılıyorsa anakart gitmiş olabilir. Bilgisayarı servise götürdüm anakartı değiştirdiler.
Tabi garantiden Kahkaha
kendiliğinden kapanma olayıda yine anakarttan muhtemelen.
garantisi vardır mutlaka hemen servise ver.

enginsedat
10-05-2006, 21:12   |  #6  
OP Taze Üye
8 mesaj

Valla servise götürdüm. Windowsunuzda sorun var dediler. Ben de bilgilerim kaybolmasın diye yeni harddisk aldım. Maalesef bunlarda çözüm değil.. Üzgün

V_cenan_L
13-05-2006, 15:55   |  #7  
Taze Üye
6 mesaj
enginsedat
Valla servise götürdüm. Windowsunuzda sorun var dediler. Ben de bilgilerim kaybolmasın diye yeni harddisk aldım. Maalesef bunlarda çözüm değil.. Üzgün
mubarek dünya sırrımı var diskinde at bi format ondan sonra sorun varsa buraya yaz sen format atmadan atmamak için şikayet ediyosun valla arkadaşım sen böle yaparsan düzelecegini sanmam format atmaktan korkma düzelmesse güç kaynagınına bak ondanda degilse anakattandır kesin ama ilk önce format at sen format atmadan diger hardiskke windows yuklemişindir buda sorunu hallletmez zaten...

phantoma
13-05-2006, 16:23   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Virüs var virüs bence an iyi söyle bi güzel formatlamak

enginsedat
19-05-2006, 10:04   |  #9  
OP Taze Üye
8 mesaj

Aynen öyle. Dünya sırrı var mübarek...

TuncaBozkurt
19-05-2006, 11:01   |  #10  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

ya kendiliğinden açılma bana da oluyodu.ben hiç bunun üstünde durmadım.o arada kaç tane antivirüs programöı deiştirdim.hiçbirinde virüs çıkmadı.virüs olması bence imkansız.

Mirekus
19-05-2006, 13:05   |  #11  
Üye
91 mesaj

dünya sırrı varsa NASA

Mirekus
19-05-2006, 13:06   |  #12  
Üye
91 mesaj

dünya sırrı varsa NASA ya danışalım derim...

kimse kızmasın küçük bir şaka geçmiş olsun arkadaşım !

stimulate04
21-05-2006, 13:12   |  #13  
Yıllanmış Üye
204 mesaj

virüs olma ihtimali düşük, dedimya aynı sorunu bende yaşamıştım anakart uçmuş.
Şebeke voltajından kaynaklanabileceğini belirtti servis .
Siz siz olun bilgisayar kapalı bile olsa fişini prizden çekin.

enginsedat
22-05-2006, 22:13   |  #14  
OP Taze Üye
8 mesaj

Öncelikle şunu belirteyim. bilgisayara format atamıyorum çünkü şu an 400GB hardiskim var ve 220 GB'si dolu. Bunları nereye kopyalıyacağımı şaşırdım. üstelik ne oyun var ne de film. sadece program ve bilgi. Niye kapandığına gelince çözdüm olayı. Arkadaşlar windows defender kurdum. 3 tane zararlı dosya buldu ve sildi. Cool üstelik daha önce ne mcafe ne norton ne ad-aware ne de spybot hiç birşey bulamamıştı. Artık bilgisayarım ne kapanıyor ne de açılıyor.
Herkese teşekkür ederim.
Saygılar...