Generic Host Process hatası

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
aykut.cn
24-06-2006, 01:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

lütfen beni bundan kurtarın.size yalvarıyorum artık ne diyebilirimki.ne yaptım ettiysem kurtulamadım[V]

lazrailefsanesi
24-06-2006, 02:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

İyi güzel diyorsunda biz simdi burdan sihirli degnegimizle dokunup olayı çözecek miyiz? biraz açsan konuyu.Ne yaptıktan sonra bu hatayı almaya başladı? İyice konuyu acarsan daha sagllıklı cevaplar alırsın? tam olarak ne alıyorsun?

O kısa cevaba bu kadar

ALINTI:
135, 137 gibi portlari Internet'e kapatman, lokal aga acman lazim. Windows makinelerin birbirleriyle dosya/dizin paylasmalari icin gerekli.

Lokaldeki bir makine, firewall yuklu makine uzerinden Internet'e baglaniyorsa bu mesaj cikabilir.

aykut.cn
24-06-2006, 03:02   |  #3  
OP Taze Üye
17 mesaj

ıı şimdi şöyle bişey söyliyim.ben benim bilgisayarı kaldırmıştım.uzun zamandır kullanmıydum.bi açtım bu hata mesajıyla karşılaşmaya başladım.format attım oolmadı.fdisk yaptım olmadı.Generic Host Process for Win32 Services  sorunla karşılaştı kapatılması gerekiyor gibi bir hata mesajı.ne yapabilirim acaba.

aykut.cn
24-06-2006, 03:48   |  #4  
OP Taze Üye
17 mesaj

yaaaa kimse yardımcı olmicakmı :((((

chiemsee111
24-06-2006, 04:01   |  #5  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Arkadasim aslinda generic host hatalari konusundan birhaberim,,, yalniz cok SIK yazmandan anladigim kadari ile sorunun acil.. formatlar ile de sorunu cözemdiysen Hard Disk i söküp baska bir PC de ikinci bir bir Hard Disk olarak gör ve kalan 8 MB lik veriyide silip formatladiktan sonra iyi bir disk temizleme programi ile tüm verileri temizlemeyi dene.

Bu arada asil PC deki mbr yi filan da temizle.

lazrailefsanesi
24-06-2006, 04:03   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj

svhost hatırladım bu cok eski bir virüs.5 dakkada bir bilgisayar kendini acıp kapatıyo hatırlıyom meret acaipde bulasıyordu.
Evet virüsünün adı MSBLAST

ALINTI
Selamlar arkada$lar

Gördügüm kadariyla sizlere de bula$mi$ bu ünlü MSBLAST.EXE ViRÜS'ü HEHE LoL:lol:

Arkada$lar yapmaniz gereken i$lemler $unlar:

* CTRL ALT DELETE yapin ve açilan pencereden PROCESLER bölümünden MSBLAST.EXE i$aretleyin ve PROCES DURDURUN TIKLAYIN.
    * Windows XP 32 bit Edition ( uygun versionu )YÜKLEYiN!!
      http://microsoft.com/downloads/deta...&displaylang=en
    * Windows UPDATE!! (windows Xp Service Pak 1) YÜKLEYiN!!
    * Antivirus UPDATE!!
    * Sistem SCAN!!

Bunlari yaptiktan sonra kurtulmuyorsunuz. Bunlarla sadece MSBLAST.EXE ViRÜS deaktif ediliyor.
Onun için birde FiXBLAST.EXE
yükleyip PC'nizden silmeniz gerek. Böylece TAMAMEN kurtulursunuz

* DENETiM MASASINI - SiSTEM GERi YÜKLEME - BÜTÜN SÜRÜCÜLERDEKi SiSTEM GERi YÜKLEMEYi KAPAT i$aretleyin
    * Ve FIXBLAST.EXE ile bilgisayarinizi taratin.
      http://securityresponse.symantec.com...r/fixblast.exe
    * Tarattiktan sonra da bu SiSTEM GERi YÜKLEME tiklayin ve i$aretlediginiz yeri kaldirin.

:dans VE KURTULDUNUZ :dans

Linkler ölmüş.Olayın özü bu.Msblast diye arayacan buna uygun bir yama bulacaksın eski bir olay oldugu icin linkler kalkmıs yada tasınmıstır.Benim tavsiyem kullandıgın bir virüs programi varsa önce onun sitesinde aratman ve seninkine entegre etmen.Bunun haricinde sanırım sp2 li bir windows kurarsanda olay çözülebilir.Bela birsey bu google da artık biraz daha ararsın ben yoruldum uyayacam artık.

chiemsee111
24-06-2006, 04:08   |  #7  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Bu arada aklima yeni geldi.. Sasser bulasmis ta olabilir cünkü sasser solucani pc yi kapatiyordu.. temizlemek icin

yada

inndir.com aciklamasi:

Bu program, Blaster virüsü gibi Windows açılırken sisteme giren sasser virüsünü temizler. Virüs bulaştığı bilgisayarları kullanıcı müdahalesi olmadan kapatıyor. Bu virüsü silmek için bu programı yüklemeniz gerekir ve bu programdan sonra virüs bir daha bulaşmaması için (KB835732) adlı yama dosyasını Microsoft'un sitesinden indirebilirsiniz

Son Düzenleme: chiemsee111 ~ 24 Haziran 2006 04:18
lazrailefsanesi
24-06-2006, 04:10   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj

Aklıma geldi bir yerde de win xp nin firewall'ını acarsan sorun düzeliyo diye yazmıslar.Hani ag baglantılarım filan güvenlik duvarı olayı.

aykut.cn
24-06-2006, 04:22   |  #9  
OP Taze Üye
17 mesaj

teşekkür ederim ama MSBLAST  ve   Sasser  değiller sanırım.bide bilgisayarı kapatmıyo.onu eskiden yapıyodu.hatta mavi bir ekran falan çıkıyodu.ama o yok sadece hata veriyo.

chiemsee111
24-06-2006, 04:23   |  #10  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Bu arada sasser mover i hic biryerden indiremez isen e-mail ile de sana yollarim... Bende mevcut 113 KB. yani cok kücük bir program.
Sonucu bildir.

Son Düzenleme: chiemsee111 ~ 24 Haziran 2006 04:24
aykut.cn
24-06-2006, 04:49   |  #11  
OP Taze Üye
17 mesaj

ikinizede teşekkür ederim.google da çok bktım çözemedim.neyse sağolun tekrardan

chiemsee111
24-06-2006, 04:55   |  #12  
Yıllanmış Üye
388 mesaj
aykut.cn
teşekkür ederim ama MSBLAST  ve   Sasser  değiller sanırım.bide bilgisayarı kapatmıyo.onu eskiden yapıyodu.hatta mavi bir ekran falan çıkıyodu.ama o yok sadece hata veriyo.
Iyide ne oluyor ozaman? Sunu tam olarak aciklasan.. Eger Windows ingilizce ve anlamiyor isen hata mesajini bize komple yaz sonrasinda neler oldugunu yaz ki bir fikrimiz olsun.. Birde kendi isletim sistemin hakkinda bilgi ver lütfen. Tam olarak bunun icin Baslat menüsüne tikla ve Bilgisayarim (My Computer) üzerine sag tikla+ özellikler e tikladiginda önüne acilan pencerede sisteminle ilgili temel bilgiyi göreceksin.. Detayli bilgi lütfen.

Ayrica madem PC kapanmiyor derhal windows update sitesine gidip tüm önemli güvenlik güncellemerini yüklemeni tavsiye ediyorum.

Hic bir sonuc alamz isen bios update i dene.. Cünkü son noktaya gelmmissin demektir.

Son Düzenleme: chiemsee111 ~ 24 Haziran 2006 05:03
aykut.cn
24-06-2006, 05:02   |  #13  
OP Taze Üye
17 mesaj

Hata şu: Generic Host Process for Win32  bir sorunla karşılaştı ve kapatılmak zorunda.hata raporu gönder falan varya hani.bu sorun şunla ilgili  svchos.exe   ile ilgili.

aykut.cn
24-06-2006, 05:03   |  #14  
OP Taze Üye
17 mesaj

şu an bütün güncelleştirmeleri yüklüyorum.

chiemsee111
24-06-2006, 05:17   |  #15  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Arkadasim cok önemli..!! svchos.exe mi yoksa svchost.exe mi??
"t" harfi

svchost.exe windows a ait ve calismasi gereken dogal bir program.. svchos.exe ise bir truva ati (trojan) dir..

tavsiyem derhal;

Start(baslangic)+Run(calistir) a tiklayip , msconfig yazman ve orada sag üstte "Baslangic" (Systemstart) altindaki  scvhos.exe karsindaki kutucuktaki isareti kaldirip altta uygula + tamam i tiklayip  yeniden baslatman. Daha sonra virüs ve trojan taramasi yapman.. Orada göremiyorsan strg+alt+del tuslarina ayni anda basip calisan programlari görüp sonlandir.

Son Düzenleme: chiemsee111 ~ 24 Haziran 2006 05:31
black_flood
24-06-2006, 08:20   |  #16  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

sisteminde exploit var worm morm değil arkadaşlar virüsünde canına okumuşlar tanımlarken yamaları yapılmış pclere worm yada sasser bulaşamaz.güncel virüsler dışında.exploit tabanlı virüs var sisteminde sisteminin özellikleri nedir bilmiyorum ama panda antivirüslen kurtulabilirsin o zımbırtıdan ama sistem dosyan zarar gördüyse en temiz çözümü formattır virüs gittikten sonra ama virüs temizlenince uyarı almassan formatada gerek yoktur.güvenlik bölümünde pandanın 3aylık sürümünün linkini verdim ordan alabilirsin diğer alternatif ise www.pandasoftware.com/activescan ile taratabilirsin eğer sistemin eski ise.

aykut.cn
24-06-2006, 11:35   |  #17  
OP Taze Üye
17 mesaj

format çözüm olmadı.norton,panda falan işe yararmı?

aykut.cn
24-06-2006, 12:10   |  #18  
OP Taze Üye
17 mesaj

updateleri yapınca sorun kalmadı gibi gözüküyo.ayrıca sp2 mi yüklesem bide???

chiemsee111
24-06-2006, 14:48   |  #19  
Yıllanmış Üye
388 mesaj
aykut.cn
updateleri yapınca sorun kalmadı gibi gözüküyo.ayrıca sp2 mi yüklesem bide???
Tabiiki yüklemeni tavsiye ediyorum. Zaten format in bir cözüm olmamasinin sebebide sistemin eski olmasi idi. internete baglanir baglanmaz bulasiyordu solucan yada virüs. SP1 bile yüklü degilmis anladigim kadari ile. :)
Ama en temizi olsun istiyorsan birinden sp2 cd si bul. Yeni format atip hic internete baglanmadan (kablo takili olmasin yada modem kapali olsun) sp2 yükle.

aykut.cn
24-06-2006, 14:52   |  #20  
OP Taze Üye
17 mesaj

ok.sorunum halloldu.yardımlarınız için çok teşekkür ederim.ayrıca forum çok seviyeli.böyle forumlar sayılıdır sanırım.

Tekrar teşekkürler ve saygılar.....

gabemeclogan
24-06-2006, 15:17   |  #21  
Yıllanmış Üye
197 mesaj
aykut.cn
yaaaa kimse yardımcı olmicakmı :((((
Lütfen forum kurallarını okuyup ondan sonra düzgün konu ve hatayı doğru dürüst açıklar mısınız. Mesajlarınızı böyle tekrar tekrar yazmanıza gerek yok. Düzenle dersiniz mesaj üzerine ekleme veya değişiklik yapabilirsiniz. Hiç olmasa böylece Forum temiz tutup kirletmemiş olursunuz.

aykut.cn
24-06-2006, 15:41   |  #22  
OP Taze Üye
17 mesaj

özür dilerim.bir daha olmaz.....saygılar..........

gabemeclogan
24-06-2006, 16:43   |  #23  
Yıllanmış Üye
197 mesaj
aykut.cn
özür dilerim.bir daha olmaz.....saygılar..........
Sevgili arkadaşım, burada ki amacımız Forumu güzel ve boş, anlamsız mesajlardan arındırmak. Konu olarak güzel açmış olabilirsin ama konu içeriğindeki açıklaman ilk başta olması gerekirken çok sonraları gelmiş. Eğer ilk başta yazmış olsaydın. Bu gibi cevaplar almaz ve daha kısa sürüde sorununa cevap bulmuş olurdun.
   Bu arada anlayışın için teşekür ederim.

Son Düzenleme: gabemeclogan ~ 24 Haziran 2006 16:44
Recep Baltaş
25-06-2006, 12:41   |  #24  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Evet arkadaşlar bir kez daha söylüyorum bir sorununuz olduğu zaman mümkün olduğunca açıklayıcı yazın.Çözüme o kadar çabuk ulaşırız böylece.Bu sorun da hallolmuştur.Konu amacına ulaşmıştır.