Windows Hata

FreeToty
26-07-2006, 19:04   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

The computer must be rebooted before updating can continue.Would you like to reboot now?

EVET                       HAYIR

Pc her acılısında bu hatayı veriyor.Evet secenegını secıyorum makına restart edılıyor ama acıldıgında tekrar aynı hatayı verıyor.Hayır secenegı secıldıgınde hatayı gormezden gelıyor ve hata penceresı kapatılıyor.Pc nın tum guncellestırmelerı yapıldı virus taramasıda yapıldı ama bulunan ve degısen hıc bır sey yok.Konuyla ılgılı yardımlarınızı beklıyorum.

delikanli53
26-07-2006, 19:50   |  #2  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

Aynı hatayı bende de veriyordu çok uğraştım ama sonucu windows u onarmakta buldum. Bende ki o aynı sorun şöyle gelişti; Avast antivirüs programı kullanıyorum bende çok virüs vardı hepsine bi temizlik atayım dedim yanlışlıkla (demekki senin dosyayla aynı) sistem dosyasını sildim. Bende hiç itiraz etmeden :D yeniden yükledim yani onardım sorunum çözüldü ama sorunun nerden kaynaklandığını hala anlamış değilim.

viking20
26-07-2006, 23:03   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Error Messages for Windows v2.9[hata mesajları hakkında farklı açıklamalar için alternatif araç]:freeware

1-[[]
2-eCHİP'ten(eCHİP-Code BLUESCREEN)04/2005 Chip/CD.Kolay gelsin,saygılarımla.
Hard Drive Mechanic 2006

Son Düzenleme: viking20 ~ 27 Temmuz 2006 20:04
FreeToty
27-07-2006, 20:14   |  #4  
OP Yeni Üye
31 mesaj

Ilgın ıcın cok tesekkur ederım viking20 gercekten arastırıp emek harcamıssın yanlız bu sorun bu lınklerde verdıgın programlarla cozulcek gıbı gozukmuyor sanırım bı sıstem dosyası sılındı he xp bunu alıgalayamadıgı ıcın sureklı guncellemeyı sımdımı yapcaksınız dıye sorguluyo ve buyuk ıhtımal bu dosyada wındows guncellestırmelerle alakalı bı dosya ama nasıl sılındıgınden yada o dosyaya ne oldugu konusunda hıc fıkrım yok.Sanırım tek secenegım wındows cd sıyle onarım konsolunu calıstırmak kalıyo ama bu konudada aklıma takılan bı sey var bu wındows onar dedıgımde makınanmla ılgılı ayarlarım yuklu olan programlarımda bı degısım olcakmı ?

delikanli53
27-07-2006, 20:29   |  #5  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

kardeş cd!den kurulu başlat. f8 sözleşmeyi kabulden sonraki windwosun bulunduğu dizin çıkarak alt taraftan göreceksin r tuşuna bastığın zaman onarmaya başlayacak. Bu onarma esnasında senden şifre isteyecek. Aynı kurulum gibi olsada hiçbir dosya ve dizine zarar gelmeyecek. Tabi windowsun içindeki bazı dosyalar değişecek. Masa üstü dizini de windowsun içinde olmasına karşın hiçbir değişiklik olmayacak bütün programların ve verilerin aynı şekilde kalacak yani onar kısmı sadece sistem dosyaları ile alakalı.

viking20
28-07-2006, 02:10   |  #6  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

http://www.windocs.org/modules/Forums/index.php?showforum=21

Hotfix güncelleştirmeleri ve Svcpack.inf dosyası:
SVCPACK.INF Yöntemi

Hotfix Güncelleştirmelerini nasıl indirebilirim?  

Microsoft Baseline Security Analyzer:
MBSA, HFNetChk aracını, hotfix ve güvenlik güncellemelerinin uygulandıgını tespit etmek için kullaniliyor.

Microsoft Baseline Security Analyzer (MBSA), üstünde Windows NT4 , Windows 2000, Windows XP Professional, Windows Home Edition isletim sistemleri kurulu bilgisayarlarin zayifliklarini, açiklarini taramak için tasarlanmis bir araçtır.Kullanımı :(görsel)

Son Düzenleme: viking20 ~ 28 Temmuz 2006 03:29
FreeToty
30-07-2006, 15:12   |  #7  
OP Yeni Üye
31 mesaj

Arkadaslar sorunu cozdum.Oncelıkle tum guncel guncellestırmelerı kaldırdım ve ana programlar dısında (FireFox,FlashGet,Thunderbird.....)dıger tum programları kaldırdım.Makınaya restart yapıp sonra yenıden guncellestırmelerı kurdum ve programları yenıden yukledım hata ortadan kalktı sıstem hic bir uyarı vermeden gayet sıtabıl calısıyor.Sorunuma ılgı ve destek veren tum dostlara tesekkurler.Degerlı zamanlarını bana   harcadıkları ıcın gercekten tesekkurler.Saygılar.