"fat32 de ntfs ye" yardım lütfen

limittin
24-10-2006, 20:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

selam arkadailar... benim hardiskim fat32 formatlı... ntfs'ye geçmeyi istiyorum ama dvd writer'ım yok... tüm dosyaları cdye yedeklemek imkansız gibi bişey... bunun bi yolu yok mudur yavvv???

viking20
24-10-2006, 20:59   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Fat ve NTFS Dosya Sistemleri

----
Windows XP'de FAT16 veya FAT32 birimler NTFS dosya sistemine nasıl dönüştürülür:

----
fat32' yi ntfs' ye çeviren komut var mı?
[msdos kipine geç..çalıştırdan cmd yazarak belki bilmeyebilirsin..sonra şu komutu yazın CONVERT C: /FS:NTFS  birde sanırım /v paramtersi vardır bir denersiniz..ama bir sorunla karşılaşırsanız tavsiyem partition magic programını denemeniz oradan çok daha kolay olmaktadır...Bu arada bu komut fat32 'den ntfs ye cevirmektedir.Komuttaki ntfs kısmına fat32 yafa fat yazarsan ntfs'den fat'a cevirir.Yalnız bu cevirme işlemlerinden sonra diskin format atılmış kadar hızlı olmadığı söylenmekte galiba %20 varan yavaşlama olmaktaymış...Kolay gelsin]alıntı.
-----
Fat32 / Ntfs :

-----
XP’de FAT32 ile NTFS Kullanmak

-----
Bir dosya sistemi seçmek:
Yeni yükleme işlemi sırasında bilgisayarınızın hangi dosya sistemini kullanacağını belirleyebilirsiniz

(bu adres'den):
ÖNEMLİ:
Dosya sisteminizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Hatta bunu Windows XP'yi yükledikten sonra bile verilerinizi kaybetmeden yapabilirsiniz.
NTFS'ye dönüştürme tek yönlü bir işlemdir; FAT veya FAT32 dosya sisteminizi NTFS'ye dönüştürürseniz, daha sonra sabit diskinizi tekrar FAT'a çeviremezsiniz.
Hangi dosya sistemini kullanmanız gerektiğinden emin değilseniz, Kurulum işlemi sırasında bilgisayarınızın varsayılan ayarlarını koruyun. Dosya sistemini değiştirmek istiyorsanız, size birkaç küçük önerimiz olacak:
Sabit diskiniz 32 GB'nin altındaysa FAT32'yi kullanın.
Bilgisayarınıza birden fazla işletim sistemi kuracaksanız FAT32'yi kullanın.
Sabit diskiniz 32 GB'tan büyük ise ve bilgisayarınızda sadece bir işletim sistemi çalıştıracaksanız NTFS'yi kullanın.
Gelişmiş dosya güvenliği istiyorsanız NTFS'yi kullanın.
Daha iyi disk sıkıştırma özelliği istiyorsanız NTFS'yi kullanın.

Son Düzenleme: viking20 ~ 25 Ekim 2006 12:36
limittin
25-10-2006, 04:13   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

teşekkür ederim

cihanyurtsever
25-10-2006, 12:10   |  #4  
Yeni Üye
48 mesaj