Korumali dosyalari ayiklamak istiyorum

HPQ-User
11-01-2009, 21:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

umutmehmet sormuş:
Kendime bir dosya acmistim ve  arkadaslarin msn'den  gonderdigi muzikleri, videolari, yazilari ve benim internet sitelerinden aldigim herseyi o dosyanin icine attim. Sonra, o dosyayi DVD'ye yazdirmak istedim, fakat yazamadi. Cunku bazi dosyalarda koruma varmis ve ben bunlari ayiklayamiyorum.  Sag tus properties den bazi dosyalarin korumali oldugu gozukuyor. Ama, cogu gozukmuyor. Bunlarin korumali olduklarini nasil anlarim, anlatirmisiniz. Program varsa onerirmisiniz. Tesekkurler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: 0
Sistem Özellikleri:
-

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 1.1.4322)

YasarS
11-01-2009, 22:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Klasör seçeneklerinden gizli dosyaları ve korunan işletim sistemi dosyalarını göster özelliğini açıp yazılacak klasöre gidelim.Orda sönük renkli sanki saydam renkli bazı dosyalar varsa korumalı demektir.Burda yapılacak işlem o saydam olan dosyalar hariç yazılacak dosyaları  ctrl tuşuna sürekli basılı halde fareyle tek tek seçili hale getirelim böylelikle yazmak için seçtiğimiz dosyaların hepsi renk alacaktır.Birisinin üzerine sağ tıklayıp kes yaparak masaüstünde yeni bir klasör oluşturup içine yapıştıralım.Bu şekilde bize ait olan ve korumalı olmayan dosyaları yeni açtığımız klasöre taşımış olacağız ve yazıma başlayabiliriz.

Son Düzenleme: YasarS ~ 11 Ocak 2009 22:36