Koşu Ayakkabısı mı Spor ayakkabısı mı?

Ozantekeli3535
10-05-2013, 13:30   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

Arkadaşlar   koşu ayakkabısı mı alayım yoksa spor ayakkabısı   mı?

bu bütün sitelerde  koşu ayakkabısı olarak geçiyor  : http://www.zizigo.com/gel-virage-6-t224n-5

Bu da  zizigo da sadece koşu ayakkabısı olarak geçiyor  diğer  alışveriş sitelerde   spor ayakkabısı ve  lifestyle ayakkabısı olarak geçiyor kafam karışık : http://www.zizigo.com/asics-gel-pulse-4-t240n2-1

bu iki ayakkabı arasında  kaldım istediğim ayakkabı koşu  ayakkabısı  2. linkteki spor ayakkabı yazıyor   koşu yazmıyor  ne yapayim ben? bana yardımcı olun

çhip10line
10-05-2013, 13:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

her iki ayakkabıda aynı gibi duruyor her ikisi de web sayfasının koşu ayakkabıları kategorisinde görünüyor... hangi dalda spor yapacaksan ona göre ayakkabı almak daha sağlıklı olur.. örneğin basket ayakkabısı ile koşmak çok zordur, koşu ayakkabısı ile basket oynayabilirsin ama salonda kayıp düşme ihtimali daha yüksektir. koşacaksan koşu ayakkabısı, yüzeceksen palet alacaksın :D....

ayrıca web'ten ayakkabı almakta çok sağlıklı değil bence ayakkabıyı ayağına giyip denedikten sonra almalısın...

çhip10line bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Ozantekeli3535
10-05-2013, 13:45   |  #3  
OP Yeni Üye
26 mesaj
Alıntı: çhip10line  
her iki ayakkabıda aynı gibi duruyor her ikisi de web sayfasının koşu ayakkabıları kategorisinde görünüyor... hangi dalda spor yapacaksan ona göre ayakkabı almak daha sağlıklı olur.. örneğin basket ayakkabısı ile koşmak çok zordur, koşu ayakkabısı ile basket oynayabilirsin ama salonda kayıp düşme ihtimali daha yüksektir. koşacaksan koşu ayakkabısı, yüzeceksen palet alacaksın :D....

ayrıca web'ten ayakkabı almakta çok sağlıklı değil bence ayakkabıyı ayağına giyip denedikten sonra almalısın...

hocam  ben basketbol sahasında koşacam    koşu ayakkabsıyla mekik çekcem şınav çekcem  yapar mıyım?

mhmt06
10-05-2013, 13:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

şekil itibariyle  ikisiylede rahat koşulur. ama ayakkabı giyilmeden alınmaz. numaralar aynı olsada kalıp ve büyüklük farkı olabilir. tabanı yumuşak olmalı ve ayağına tam oturup sıkmamalı. hafif ve esnek olmalı. bunu da ancak giyerek, eline alarak  anlarsın.

mhmt06 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
çhip10line
10-05-2013, 13:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

ben salonda nike air basketbol ayakkabısı giyiniyorum, onunla antreman yapıyorum koşuyorum, dışarıda koşarken yine nike initiator kullanıyorum, bu ayakkabı günlük kullanım içinde çok rahat..

Ozantekeli3535
10-05-2013, 13:56   |  #6  
OP Yeni Üye
26 mesaj

http://www.youtube.com/watch?v=u0jPlwpMyrw     koşu ayakkabıları mülakatlar için uygun mu

mhmt06
10-05-2013, 14:06   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

böyle önemli bir konuda  üşengeç olma.  çık dolaş çarşıyı. yukardaki mesajıma  tabanı kaymayanı da ekle.

mhmt06 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]