KOTA PROBLEMİM

shehsuvar
30-05-2006, 12:04   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
779 mesaj
oblivion
sağol shehsuvar sana bir şey daha soracaktım mümkünse eğer
benim harddiskim durmadan biraz biraz azalıyor Temporary Internet Files dosyalarında
sildim acaba internete girerken mi oluyo bunlar yani başka bir yere birşeylerde yükleniyor mu.onlarıda
"harddiskim durmadan biraz biraz azalıyor" derken boş alanı kastediyorsan ;
daha öncede bahsettiğim ;
sabit diskinde daha iyi bir temizlik için ;
"bilgisayarım" a tıkla . sabit diskini üzerine sağ tık "özellikler" den " diski temizle" yi seç .ufak bir tarama sonucunda sana bilgisarından silebileceğin gereksiz dosyaların listesi gelcek ordan da istedikleirni seçip tamam diyorsun

den başka bir yöntem de aklıma gelmiyor .ama  belki "disk birleştir" yaparsan fayda  sağlar . ama emin değilim  , normalde bu işlem sabit disk üzerinde oluşan dağınıklığı düzenler. bu dağınıklığa sabep sabit diske sıksık bişeyler kaydedip silmekten olur . bu işlem sabir diskini performansını artırabilir ama yer açmaya  yarıcağını  sanmıyorum . yine de bir  dene  sen . anladığım kadarı ile sabit  diskinle aranda  pek iyi değil , temizlk olmasada düzenleme  için işine

samet1986
Bugün ayın 29'u, ve en son güncelleme tarihi 26 mayıs. Bu türk telekom napıyor yaa? Nerden bilcem ben kotayı aşıp aşmadığımı? Adsl bilgilendiricisi diye program var, o da türk telekomun sitesinden bilgi aldığı için doğal olaraka oda güncelleyemiyor. Oblivion; "ccleaner" diye program var, internet geçmişi v.s. gibi gereksiz dosyaları siliyor,silmediysen belki bu yüzden azalıyordur hardiskin.
bende de Son Gelen Kayıt Zamanı        28-05-2006 12:51:11  . ben netmetter  kullanıyorum  , telekom bu tü programlar için %10-15 hata verebilir diyor , kaldı ki telekom kendi sitesindekine "bile bilgilendirme amaçlı" diyor

Son Düzenleme: shehsuvar ~ 30 Mayıs 2006 12:16
oblivion
30-05-2006, 18:51   |  #27  
OP Yıllanmış Üye
122 mesaj

sevgili shehsuvar benim adsl modemim tek portlu ve markasıda quake ama ben pc me hem usb takıyorum hemde ethernet çıkışı takıyorum normalde sadece ethernetle girmek yeterli imiş ama ben usb de takıyorum fakat onu çıkarınca internete girmiyor neden acaba ikiside mi kullanılacak yoksa benim pc nin ethernet çıkışında bir problemmi var

shehsuvar
30-05-2006, 22:51   |  #28  
Yıllanmış Üye
779 mesaj

soru ethernette  gibi , ki enthernetten anlamam . bende  usb den bağlanıyorum ve herhangi bir sorunda yok