kronikleşen mavi ekran startrep.exe uygulama hata

Karcemackers
20-11-2018, 11:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

windows 7 iken ;
bilgisayar başlangıçtan 5 - 10 dk geçince anında mavi ekran hatası verip ( reset atıyor , bazen direk kilitlenebiliyor. ) her başlangıç böyle . not ; siz sormadan söyleyeyim. saçma sapan programlar yüklemedim . tertemiz windows.

bu hata yüzünden 10 defa fişi çekmek zorunda kaldım. her kilitlenmede fişi çekiyordum.

windows geri yüklemeyi yaptım ilk başlangıç tertemiz sabah tekrar bilgisayarı açtım yine aynı manzara.

Başlangıç onarma hatası ise burada kağıda not alıp yazdım ;

0xfac6559a adresindeki yönerge oxffffffff bellek adresine başvurdu bellek read olamadı.

sistemim : nvidia geforce gtx 1070 , i7 4790 k , 16 gb ram , C diski 300 gb . D; diski 1 TB

windows 10 iken ;

edit : diski ve anakartı ve ramleri değiştirdim diğerleri temiz çıktı Windows 10 kurdum yine aynı manzara belli olmayan zamanlarda sürekli mavi ekran hataları alıyorum ama artık kilitlenme yok . kasayı balkondan atma derecesine az kaldı. 10 yıllık bilgisayarcıyım daha önce hayatımda böyle birşeyle karşılaşmadım.kendinizi benim yerime koyun.

not : tertemiz windows 10 yeni formatlı hiçbir kurulum hatası yok. saçma sapan programda yok .

windows 10 mavi ekran durdurma kodu ( değişebiliyor) :
1.ATTEMPTED WRİTE TO READONLY MEMORY

2. IRQL NOT LESS OR EQUAL

3.Critical process died?

mavi ekran hataları çözülmezse videoya çekip kasayı paramparça edip internet alemine elveda diyeceğim muhtemelenn... 2 milyar tamir masrafı yaptım. ( anakart disk ramler )
( kişisel fikrim : hala bu hata tertemiz windowsda olmaya devam ediyorsa suç işletim sistemini yapanlardadır. hataları düzeltmeyenlerdedir. = Microsoft )

hata resimlerim win7 ve win10 unkiler duruyor telefonumda isteyene gönderirim.

5. günüme girdim mavi ekran hatalarıyla teşekkürler microsoft .... forumlarına yazdım yine ezbere cevaplar aldım.

mavi ekranı gidermek için denediklerim ;
2 gün sabahtan akşama kadar 20 format HDD öldü. windows 7 iken.
windows 10 iken 3 format
sistem geri yükleme
kapsamlı virüs taraması
3. parti program fazla yok. steam , nvidia ekran kartı sürücüsü , realtek ses sürücüsü , adguard hariç onlarda olsun artık. ne yapalım 3. parti programsızmı kullanalım windowsu sayın microsoft???
hdd , ramler , anakart değiştirildi.
windows güncellemeleri yapıldı.

sonuç : hataların sıklığı azaldı ama bitmedi.bilgisayarı hiç ellemeden maximum 10 - 15 - 30 dakika boş bırakıyorum yine aynı. 5 gündür bunalıma girmek üzereyim

Son Düzenleme: Karcemackers ~ 29 Kasım 2018 13:43 Neden:
excel_mustafa
20-11-2018, 21:44   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

öncelikle sorunun donanımsalmı yazılımsal mı olduğunu anlamak için kaspersky rescue disk iso indirip imgburn (dvd) yada rufus (usb) ile yaz. pc yi formata başlar gibi bununla başlatıp test et. virüs taraması yap. yine aynı sorunu yaşarsan muhtemelen sorun ram yada anakart kaynaklıdır.

oasman
23-11-2018, 20:17   |  #3  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

Yeni bir disk al ve Windows'u o yeni diske kur. Eskisini de çöpe at.

Karcemackers
23-11-2018, 20:35   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj
Alıntı: excel_mustafa  
öncelikle sorunun donanımsalmı yazılımsal mı olduğunu anlamak için kaspersky rescue disk iso indirip imgburn (dvd) yada rufus (usb) ile yaz. pc yi formata başlar gibi bununla başlatıp test et. virüs taraması yap. yine aynı sorunu yaşarsan muhtemelen sorun ram yada anakart kaynaklıdır.
Alıntı: oasman  
Yeni bir disk al ve Windows'u o yeni diske kur. Eskisini de çöpe at.
 diski ve anakartı değiştirdim diğerleri temiz çıktı Windows 10 kurdurdum yine aynı manzara 5 dk olmadan sürekli mavi ekran hataları alıyorum ama artık kilitlenme yok . kasayı balkondan atma derecesine az kaldı. 10 yıllık bilgisayarcıyım daha önce hayatımda böyle birşeyle karşılaşmadım.

Son Düzenleme: Karcemackers ~ 23 Kasım 2018 20:40