küçük bir sorum var :)

guana
20-07-2011, 14:53   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj

s.a 
Arkadaşlar öncelikle özür dilerim yanlış yere açtım genel konular die bir bölüm bulamadım yardım ederseniz çok teşekür ederim edmeyen olursada canı sağolsn ccleaner kayıt defterde büsürü şeyler buluyor onları çöz fln dersem ne olur :D ne işe yarıyor kısaca  bni biraz aydınlatırmsınız?

ekomar16
20-07-2011, 15:16   |  #2  
ekomar16 avatarı
Yıllanmış Üye
102 mesaj

kullanılmayan kayıt defteri girdilerini siliyo temizlik yapıyo yani

guana
20-07-2011, 15:18   |  #3  
OP Yeni Üye
49 mesaj

tşkrüler

özkan_oktay
20-07-2011, 15:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Anlamamış olabilir misin? Bak cahil muamelesi yapıcam sana ama çok daha iyi anlaman için olucak bu çaba :)
Kayıt defteri temizliği kurulan ve kaldırılan programların, sürücülerin kayıtlarıdır. Kaldırıldıktan sonra çoğu program ora da kayıtlar bırakır ve artık onlar çok gereksizdir. En fazla oyunlardan kalıntılar olur. Kayıt defteri temizliği denir buna işte. Bana kalırsa çok ta gerekli bir özellik değil. Hatta Ccleaner çok gerekli bir program değil. Zaten Windows'ta ve kullandığımız Tarayıcılar da ccleaner ın tüm özellikleri mevcut. Tarayıcıdan geçmişi temizlersin Windows'tan Disk Temizleme yaparsın. Kayıt Defterine de gerek kalmaz. Saygılarım ile...

Kapalı Hesap (101323)
20-07-2011, 15:49   |  #5  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

kayıt defteri temizlemeye çok gerek var zamanla kayıt defteri şişer nasıl mı windows herşeyi kayıt defterine kaydeder yeni klasör aöın sonra klasörü silin  kalıntı falan kalmadı zannedin  ama klasör bile kayıt defterinde girdi bırakır o yüzden sık sık ccleaner ile kayıt defterini temizleyin

özkan_oktay
20-07-2011, 16:17   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Kayıt defteri şişer yani yer kaplar. Ölümcül bir neden değil ben gereksiz programlara karşıyım. Ccleaner'da gereksizler arasın da. Başlangıç yöneticisi koymuşlar zaten Vista ve 7'de var. Disk temizleme ve Geçmişi temizleme koymuşlar zaten sistem de var. Bir kaç daha şey vardı aklım da kalmadı uzun zamandır kullanmıyorum. El ile bile düzeltilebilecek sorunlar bunlar. Bana kalırsa tecrube açısından pek program kullanmamak gerekiyor her şeyi el ile yapmak daha sağlıklı olabiiyor.