Kullancı hesapları

Banned
13-01-2009, 12:22   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

Arkadaşlar ben bu vista daki kullanıcı hesaplarını bir türlü anlayamadım.Bilgisayarımı kız kardeşimle beraber kullanıyoruz.İkimizde de yönetici hesabı var.Normal şartlarda benim onun hiçbir dosyasına onun da benim hiç bir dosyama ulaşamaması gerekiyor.Ama öyle olmuyor işte.C/kullanıcılar klasörünü açtığımda Karşıma kardeşimin hesabı/ benim hesabım /ortak ve Administrator hesabı(bu hesapta vistada bulunan süper yönetici hesabı dos komutuyla bir programdaki problemi halletmek için açmıştım sonra görünmez hale getiremedim maalesef)çıkıyor.Ve ben kardeşimin hesabına veya adm. hesabına tıklayıp açtığımda son değiştirilenler veya aramalar yoluyla onun girdiği siteleri msn de sevgilisiyle yaptığı konuşmaları gönderip aldığı resimleri dosyaları vs. çok rahatlıkla görüp okuyabiliyorum.İşin garibi kendi msg plus ile şifrelediğim msn konuşmalarımı bile adm./sondeğiştirilenler yoluyla şifresiz okuyorum buradan silsem kendi hesabımda ki sohbet günlüklerinden de siliniyor.Ama işin daha da garibi benim girdiğim siteler buralarda gözükmüyor.(Gözüyor dediğimde vista burada sitelerin ikonlarını biriktiriyor ama yanında sitenin de ismi adresi var tabii)Ya ben ne kardeşimin dosyalarını görmrk nede onun benim dosyalarımı görmesini istiyorum.Napcam?

Son Düzenleme: Banned ~ 14 Ocak 2009 12:56
luqqa
14-01-2009, 13:28   |  #2  
luqqa avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
332 mesaj

hem ben sizin için kullanıcı olsuturmustum deneycektim ama unuttum gerçekten dun biraz ağrı dolu geçdi. Su an seven i ndiriyorum bakalım yeniden başlatmadan dosyalarına erişim yapabilecek miyim?

luqqa
14-01-2009, 13:34   |  #3  
luqqa avatarı
Yıllanmış Üye
332 mesaj

bende dosyaları gizli gösteriyor dosyalarına erişim sağlamayamıyorum normal kosullarda ama sizin cmd komudunuz işi n.k. dan çıkarıyor sanıyorum belgeleriniz ve masaustunuzu yedekleyip yeni bir kullanıcı açmanız sanırım olayı çözecektir

Recep Baltaş
17-01-2009, 18:17   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Bunların olması gayet doğal. Mantık çerçevesinde ilerleycek olursak, iki yöneticinin birirlerinin hesaplarını görbilmeleri doğal. Bunu engellemek için iki yöntem mevcut:

NTFS şifreleme yöntemi kullanabilirsiniz. Bu sayede bir hesaptaki kullanıcı diğer hesaptaki verilere erişemez. Fakat bu yöntemi format atmadan önce kaldırmalısınız. Aksi takdirde verileriniz geri gelmeyecek şekilde uçabilir.

İkinci Yöntem ise Yönetici Hesabı yerine Standart Hesap oluşturmak.

_cypher_
17-01-2009, 20:09   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

eger yoneticiyssen sadece dosyalarını gormele yetinmmez hesabını silebilir,engelleyebilir,hatta sifresini bilmeden silebilirsinde cozum:

recep baltaş
Bunların olması gayet doğal. Mantık çerçevesinde ilerleycek olursak, iki yöneticinin birirlerinin hesaplarını görbilmeleri doğal. Bunu engellemek için iki yöntem mevcut:

NTFS şifreleme yöntemi kullanabilirsiniz. Bu sayede bir hesaptaki kullanıcı diğer hesaptaki verilere erişemez. Fakat bu yöntemi format atmadan önce kaldırmalısınız. Aksi takdirde verileriniz geri gelmeyecek şekilde uçabilir.

İkinci Yöntem ise Yönetici Hesabı yerine Standart Hesap oluşturmak.

Banned
21-01-2009, 12:21   |  #6  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

hepinize teşekkürlerGülümseme