Kullandığım Pc ye Mac os yükleyebilirmiy

HPQ-User
24-04-2008, 18:50   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

promete sormuş:
öncelikle tşkler sorum şu
kullandığım intel tabanlı pc de mac os leopard işletim sistemini çalıştırabilirmiyim. yani mac os lar atrık intel işlemcilerle uyumlu ancak tümüyle bu uyum geçerli mi

bir diğer husus xp ile birlikte kullanma imkanım olabilirmi ve son olarak muhtemel mac os kullanıcısısınızdır. dizüstünü sadece sörf video izleme ve chat maksatlı kullanıyorum yani normal işletim sistemi özellikleri dışında sadece download menager video izleme ve müzik yazılımları ve internet gezgini (firefox örneğin) yüklüyorum (oyun ve üst kullanıcı yazılımlar autocad, visual studio veya 3d işleme gibi yazılımlar kullanmıyorum) herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım yazılım bulma sorunu kısıtlı kullanım gibi (sanmıyorum ama emin olmak maksatlı bir soru)

şimdiden cevap için teşekkürler özellikle 2 işletim sistemi kullanma (xp ve leopard) konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: MacOS(X)
Sistem Özellikleri:
kullandığım dizüstü
Core Duo T2080 (1,73 ghz)
Çipset (ATi RC410ME + SB450)
ATI RADEON X200 SM 256MB ekran kartı
1.500 dd2 667 mhz ram (kingston)
80 gb. sata harddisk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; .NET CLR 2.0.50727)

Borga-x
25-04-2008, 08:46   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Oncelikle Intel işlemcilerde Macos kullanabılırsın. Bunun ıcın once Macos'u yuklemen lazım daha sonra Bootcamp adlı macos programını yukleyıp bu program vasıtasıyla XP'yı yuklemelısınız. Bu sekılde sıstemı actıgınızda her ıkı işletim sisteminden birini secerek sıstemı başlatabılırsınız. Eger boyle bır sey yapmak ıstıyorsanız Macos altında sanallaştırma yazılımları kullanarak XP'yı yıne sanal makına içinde acıp ıstedıgınız gıbı kullanabılırsınız. Buda alternatıf olabılır

switch.network
25-04-2008, 09:31   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

mac os x ile vista seçmemi söyleseler hangisini önerirsiniz.(fiyat ve işleyiş performans olarak)mac os x yüklü bir pc'de illa intel mi olmalı?

Borga-x
25-04-2008, 09:39   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Evet illa intel olmalı AMD işlemcilere destek yok. Vista ile Macos arasında secım yapmak ıstesem eger ofıs ve resım grafık işi için Macos'u secerım ama oyundu CAD, Ne bileyim Windows uygulamalarında çalışan programlar için tabıkı Vıstayı secerım. Bence her ıkısıde kullanılabılır. Ben ınternet ve ofıs işlerim ıcın Opensuse'yı kullanıyorum oyun ve iş için Vistayı