Kullanıcı Hatası

tefcan
25-01-2009, 22:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba,
Soruyu mümkün olduğu kadar basit olarak sormaya çalışayım
teracopy ile ağdaki iki makine arasında kes yapıştır yöntemi ile dosya taşınırken, işlem yapan makinedeki sorun nedeniyle tamamlanamıyor ve iki klasörde de dosyalar 0 kb olarak görünüyor,
bu dosyayı veri kurtarma yazılımları veya başka bir yöntem ile kurtarmak mümkün mü ?
Bilgisi olan bir arkadaş paylaşırsa çok memnun olurum

Son Düzenleme: tefcan ~ 25 Ocak 2009 22:30
Banned
25-01-2009, 22:34   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Dosyayın ilk olduğu sisteme yeni hiçbir veri yazılmadığı sürece birçok veri kurtarma yazılımı ile kurtarmak mümkün,ancak taşındığı sistemden kurtarma yapılamaz.

tefcan
25-01-2009, 22:40   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

Yanıt için teşekkürler :)
doğrumu anladım acaba, yapılan işlemin kes yapıştır olması, veri kurtarma yazılımlarının dosyayı bulmasını etkilemez, ancak kaynak hd'deki veriyi kurtarma şansımız var, peki dosyanın tamamı oradamıdır ?

Son Düzenleme: tefcan ~ 25 Ocak 2009 22:47
Banned
25-01-2009, 22:47   |  #4  
Banlandı
5,777 mesaj
tefcan
Yanıt için teşekkürler :)
yapılan işlemin kes yapıştır olması, veri kurtarma yazılımlarının dosyayı bulmasını etkilemez anlamını çıkarabilirmiyiz peki ?
Windows kes yapıştır, sil vs. komutlarda sadece veriyi unutur, aslen silmez. Kes yapıştır geri dönüşüm kutusuna taşımadan silmenin kısayoludur bir nevi. Önemli olan yeni veri yazıp yazmadığınız.

Banned
25-01-2009, 22:49   |  #5  
Banlandı
275 mesaj

EVET ZATEN VERİ KURTARMA PROGRAMLARI VERİNİN ORİJİNAL OLARAK BULUNDUĞU (VEYA TAMAMEN TAŞINDIĞI) YERDEN SİLİNMESİ DURUMUNDA İŞİMİZE YARAYAN PROGRAMLARDIR BEN SENİN İÇİN BİR TANE PROGRAM UPLOAD ETTİM UMARIM İŞİNE YARAR http://rapidshare.com/files/189362142/FILE_SCAVENGER.rar.html

QUICK SEARCH YERINE LONGSEARCH SEÇENEĞİNİ SEÇERSEN FATİH SULTAN MEHMET ZAMANINDAN KALMA VERİLERİ BİLE BULABİLİRSİN.:)

tefcan
25-01-2009, 22:52   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

Yeni veri yazmadıysak eğer,
dosyamız orada biryerde kurtarılmayı bekliyor :)
bu güzel haber ve hızlı yanıt için teşekkürler

Banned
25-01-2009, 22:55   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj
AMIGA500
EVET ZATEN VERİ KURTARMA PROGRAMLARI VERİNİN ORİJİNAL OLARAK BULUNDUĞU (VEYA TAMAMEN TAŞINDIĞI) YERDEN SİLİNMESİ DURUMUNDA İŞİMİZE YARAYAN PROGRAMLARDIR BEN SENİN İÇİN BİR TANE PROGRAM UPLOAD ETTİM UMARIM İŞİNE YARAR http://rapidshare.com/files/189362142/FILE_SCAVENGER.rar.html

QUICK SEARCH YERINE LONGSEARCH SEÇENEĞİNİ SEÇERSEN FATİH SULTAN MEHMET ZAMANINDAN KALMA VERİLERİ BİLE BULABİLİRSİN.:)

forumda mesaj yazarken genelde küçük harf kullanmaya çalış arkadaşım forum kuralları gereği,gerçi beni çokta ilgilendirmez ama büyük harf kullanmaman iyi olur.

tefcan
25-01-2009, 23:01   |  #8  
OP Taze Üye
5 mesaj

Teşekkürler @AMIGA500,
Büyük fetih olacağından hiç şüphem yok Beğendim

tefcan
26-01-2009, 00:02   |  #9  
OP Taze Üye
5 mesaj
khramn
Dosyayın ilk olduğu sisteme yeni hiçbir veri yazılmadığı sürece birçok veri kurtarma yazılımı ile kurtarmak mümkün,ancak taşındığı sistemden kurtarma yapılamaz.
Peki bu durumda,
kes komutunu verenin diğer sistem olması bir farklılık yaratır mı ?
yine ilk olduğu yerdemi aramam gerekecek ?

Banned
26-01-2009, 00:43   |  #10  
Banlandı
5,777 mesaj
tefcan
Peki bu durumda,
kes komutunu verenin diğer sistem olması bir farklılık yaratır mı ?
yine ilk olduğu yerdemi aramam gerekecek ?
Önemli olan veri bütün olarak nerdey di? En son bütün olarak bulunduğu  disk ve dizinde aramak gerekir. Kurtarma yaparkende kurtarma yapacağınız yazılımdanda ilk olduğu disk ve dizin, olduğu dizinde bulunamazsa lostfile veya reycler veya metafile dizinlerinde ayaryın. Bu dizinde kurtarma yapacağınız yazılımla tarama yaptıktan sonra bulunan dosyalar dizininde olacaktır.