kullanıcı hesabı

HPQ-User
22-02-2009, 19:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ölümcül sormuş:
arkadaşlar ben kendi bilgisyarım da yönetici hesabı haricinde ayriyeten bir hesap daha oluşturdum ve o hesabıda kullanmaya başladım am abilgisyarı kapatıp açtıktan sonra daha önceki yönetici hesabım silinmiş yerine yeni oluşturdugum hesapla bilgisyar oturum açtı nasıl eski hasbımı geri getirebilrim arkadaşlar lütfen acil yardım edin her şeyim ordaydı

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
xp sp3
intel pentıum işlemci
1.48 gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; GTB5; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022; .NET CLR 1.1.4322)

Banned
22-02-2009, 19:34   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

kullanıcı hesaplarında o hesap gözüküyordur eğer silmediyseniz aktif etmeniz yeterli sizden yönetici izni ister parolanızı girin ve aktifleştirin

OnlyMann
22-02-2009, 19:47   |  #3  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Kullanıcıların ikisi de yönetici kullanıcı olduğu için en son oluşturulan kullanıcı bilgisi gelir.

Sonradan oluşturulan kullanıcıyı normal kullanıcı olarak işaretlerseniz her iki kullanıcıyı da açılışta göreceksiniz.
Eğer her ikisini de kullanmak isterseniz kullanıcı ayarlarından karşılama ekranını kullanı kaldırmanız gerekir. Bu durumda elle kullanıcı adını girmeniz gerekecektir.

Bununla birlikte Kullanıcı seçme ekranında ctrl+Alt+Del yaparsanız kullanıcı adını girebileceğiniz ekran gelecektir. Burda hangi kullanıcıyla girecekseniz onun adını girmelisiniz.

Batıkan Doğan
22-02-2009, 20:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,366 mesaj

Kullandığın yönetici hesabı XP'nin Administrator adlı hesabı ise, başka bir yöneticisi hesabı açıldığı takdirde bu hesabın Karşılama Ekranında gözükmemesi normaldir. Arkadaşların dediği gibi Karşılama Ekranında Ctrl+Alt+Del ile klasik oturum açma ekranına geçip ordan Administrator hesabına geçebilirsin. Ayrıca internette karşılama ekranında Administrator hesabının nasıl gösterildiğini de bulabilirsin. Kayıt defterinden ufak bir değişiklik gerek veya TweakUI adlı araçla da yapılabiliyor bildiğim kadarıyla.

osmanefe
22-02-2009, 21:19   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

bilgisayarında kullanıcıyı seçerken boş bir alana tıkla ctrl+alt+del+del yani ctrl+alt a basılı tutup 2 kere del basınca da aynı yere çıkıyorsun bende aynı sorunu yaşıyorum böyle daha kolay oluyo :)

FSM
23-02-2009, 19:03   |  #6  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

arkadaşalar ben de zaten denetim masasından silmek istedim ama sadece yeni açtıgım hesap görünüyodu diger daha önceki Administrator hesabı görünmüyor du ve bu yüzdende silemedim sizin dediginiz gi ctrl+alt+del de yaptım yine aynı kullanıcı adı çıktı degişmedi bunu nasıl eski haline getirebilrim lütfen yardım edin

MBTGROUP
23-02-2009, 19:09   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

Administrator hesabı görünmüyorsa şunu yap

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserLis t

Buraya yeni DWORD ekleyip adını administrator yap ve Kullanıcı adı değerini 1 yap

FSM
23-02-2009, 20:16   |  #8  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

ARKADAŞALR HEPİNİZE YARDIMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SAGOLUN AMA HİÇBİRİNE GEREK KALMADI SİSTEM GERİ YÜKLEME SORUNU ÇÖZDÜ
ÇOK TEŞEKKÜRLER