kullanıcı hesabını silme

HPQ-User
24-04-2008, 00:24   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

serkan sormuş:
merhaba bilgisayarda bir tane kullanıcı hesabı açtım bilgisayar açılırken otomatik açımıyor kullanıcı hesabını açmadan önce açılıyordu açtıkatan sonra olmuyor ben açtığım kullnıcı hesabını nasıl silebilirimbilgisayarın ıtımatik olarak açılabilmesi için kullanıcı hesabında şu seçenekler var

Kullanıcı hesapları
Kullanıcı hesap türleri
Kullanıcıları değiştiriyor

görev bölümünde şunlar var
Hesap değiştir
Yeni hesap oluştur
Kullanıcıların oturum açma ve kapatma şeklini değiştir

bu seçenklerden hagisinde kullanıcı hesabını silebilirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
microsoft windows xp home edition versiyon 2002  service pack 2

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

S.T.A.L.K.E.R.
24-04-2008, 00:48   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

Yeni açtığınız kullanıcının üstüne tıklayın, karşınıza seçenek silme seçeneği çıkacaktır, çıkmasa yeni bir kullanıcı hesabı açıp eskisini siliniz...

Banned
24-04-2008, 00:48   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Kullanıcı hesaplarını açın,yeni oluşturduğunuz kullanıcı hesabını seçin, açılan pencerede seçenekler arasında hesabı sil seçeneği çıkacaktır onu seçerek hesab silin.Dosya ve ayarlar kalsın mı uyarısı çıkacaktır o hesapta dosyalarınız yoksa hayırı seçerek işlemi tamamlayın

Son Düzenleme: khramn ~ 24 Nisan 2008 00:54
burcu_2135
23-11-2008, 15:29   |  #4  
Taze Üye
4 mesaj

abicim nolur yardımcı ol ya bu hesabı nasıl silcem ben allah rızası için yardımcı ol nolurrrrr

eolos
23-11-2008, 15:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

hesabı sil diyemessin çünki administor hesap ana hesap o arkadaşların kafası karışmış biraz
dogruyol ise şöyle denetim masasından kullanıcı hesaplarına git orda hesaba tıkla parolayı kaldır de senden acılırken bir daha parola istemiyecek

Banned
23-11-2008, 16:02   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

administrator ve yönetici hesaplarını silemezsin arkadaşım senin yapman gereken 2'i bir yönetici hesabı oluşturup sileceğin hesabı sınırlıya çevirmen daha sonrada bu hesabı silmen gerekiyor.

cino1623
23-11-2008, 18:21   |  #7  
Üye
96 mesaj

Arkadaşım yukarıdada belirtildiği gibi admin ve yönetici hesabını silemezsin.Senin yapman gereken şey kuruduğun hesabı khrman abinin resimde belirttiği  gibi silmek.

qribal
23-08-2009, 12:52   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

slm ben kullanıcı hesabı açarken çok büyük bi yanlışlık yaptım diğer hesabımdaki dosyalar görünmesin die bi seçenek vardı onu işaretledim ve büyük ihtimalle de diğer kullanıcı hesabımı içindeki dosyalarla beraber sildim =( geri kurtarabilme gibi bi olasılığım var mı yoksa giden gitti mi :S

tarum_07
16-11-2009, 16:13   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj

slm benim iki tane bilgisayar yönetici hesabım var birini silmek istiyorum nasıl silcemi bilmiyrum bi yardım edermisiniz?

firstknigth
19-02-2012, 15:02   |  #10  
Taze Üye
5 mesaj

ARKADAŞLAR BENİM ŞÖYLE BİR PROBLEMİM VAR ;

BİLGİSAYAR YÖNETİMİNDEN YEREL KULLANICILAR VE GRUPLARA GİRİYORUM. ADMINISTRATOR HESABINA SAĞ TIKLAYIP ÖZELLİKLERDEN ÜYELİĞE TIKLADIĞIMDA "administrator kullanıcısının özellikleri okunmaya çalışlırken şu oluştu. server hizmeti başlamadı." UYARISI VERİYOR.
    SINIRLI HESAPTA DA AYNI UYARIYI VERİYOR.
    AYRICA "IUSR" ve "IWAM" DİYE İKİ HESAP VAR BUNLARI SİLİYORUM PCYİ KAPATIP AÇTIĞIMDA TEKRAR GERİ GELİYORLAR.
    SADECE HESABI KAPATMAYA İZİN VAR.KAPATIYORUM.AMA SİLEMİYORUM
    "IUSR" DE "Internet Konuk Hesabı" "Internet Information Services'a anonim erişim için yerleşik hesap"
    "IWAM" DA " İşlem uygulamaları dışında Internet Information Services'a anonim erişim için kullanılan yerleşik hesap" DİYE AÇIKLAMA VAR.BUNLAR NEDİR VE NASIL KURTULABİLİRİM.
    YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.