Kullanıcı hesapları büyük problem

SENARİST
23-11-2008, 01:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Herşey yeni bir kullanıcı hesabı açmamla başladı misafir kullanıcı hesabı açtım ancak admin hesabı kayboldu. Misafir hesabındada bilgisayar yöneticisi olarak görünüyor. sSistemi geri alamıyorum. Bilgisayar yöneyicisi olarak gördüğü halde sistemi geri al dediğim zaman yöneticiye başvurun şeklinde msj geliyor.Ama misafir hesabı yönetici olarak görünüyor birçok yol denedim ama yapamadım. Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Birçok belgem admin hesabımda ve misafir hseapta görünmez oldu.

keshkesh
23-11-2008, 01:41   |  #2  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
910 mesaj

xp kullanıyorsun sanırım.
oturumu kapat. kullanıcı seçim ekranında 2 kez CTRL Alt Delete bas
sonra kullanıcı adına Administrator yaz. eğer şifren varsa şifreni de gir tamam de... istediğin işlemi yap.

eğer kullanıcı hesaplarından kullanıcıyı silemezsen, bilgisayarıma sağ tıkla yönet de. ardından yerel kullanıcılar ve gruplar a gel. oradan Users klasörünü aç yeni açmış oldugun kullanıcıya sağ tıkla sil de...

Banned
23-11-2008, 01:53   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

a.)Güvenli moda geçip (admin hesabıyla oturum açabilirsiniz) kendinize yeni bir kullanıcı hesabı oluşturup onu kullanın veya sonradan açmış olduğunuz hesabı silin
windows direk admin hesabı ile açılacaktır.
b.) Bazı zararlılar bu tür yönetici hakları ile ilgili sorun çıkartırlar. Hesab ynetici hesabıdır ancak sınırlanmıştır bir işlem yapmaya kalktığınızda yönetici değilsiniz gibi uyarılar çıkar.Nette araştırma yaaparsanız ilgili hatayı düzeltmek için yazılmış kodlar mevcuttur.

SENARİST
23-11-2008, 11:10   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

bu kodları nerden bulabilirim araştırdım ama ulaşamadım yardımcı olurmusnuz. Bendeki durum tıpkı sizin 2 şıkta belittiğiniz gibi bazı işlemleri yapamıyorum. yönetici ile iletişime geçin diyor. Admin olarak giriş yaptığımda masaüstünde dosyalarım gözükmüyor