kullanıcı sorunu

I.T_Administrator
28-04-2007, 11:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhaba arkadaşlar :
benim şöyle bir sorunum var
domain içindeki bir kullanıcının  bilgisayarını değiştirdim fakat bilgisayar değişiminden hemen sonra kullanıcının office uygulamalarınındaki rekn sekmentleri gitti tüm renkli sutunlar siyah beyaz oldu bununla kalmadı internet  explorer sayfasındaki bütün objeler üstü üste çıkmış  durumda kullanıcının adını ve parolasıyla başka bir bilgisayardan login ettik fakat orda da öyle ama "administrator" olarakaçtık mı  herhangi bir sorun yok  bizim domaindeki bütün kullanıcıların bilgileri serverdan geliyor tüm güncellemeleri yaptık fakat olmadı yeni kullanıcı yaratmak en kolayı fakat her böyle bir şeyde kullanıcı yarattık mıda olmaz herhalde yardımcı olabilirmisin

samet1986
30-04-2007, 14:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

Roaming profile... Yani gezici profil yapmalısın.

Bir klasör aç, paylaşımınıda aç. Read, modify hakkı ver.

Active Directory'i aç, kullanıcı üstünde sağ tıkla ve özelliklere gir. Profile sekmesine o paylaşıma açtığın klasörün yolunu yaz. Örneğin ;

\\192.168.1.2\klasoradi\%username%   

Burdaki ip adresi serverin ip adresi.

Sonra alt kısımda bir sürücü ismi belirle.(örneğin ; Y) Sağ tarafına dosya yolunu yine yaz.

Tamam de ve çık...

Bundan sonra o kullanıcı başka bilgisayarda oturum açsa dahi, kişisel özelikleri onunla beraber gezicektir..

Şunu bilmelisin ki ; bunu her kullanıcıya yapma, çünkü sistemi kasar bu özellik.
Kolay gelsin.

I.T_Administrator
30-04-2007, 15:38   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

emeğine sağlık oldu düzeldi ben bunu biliyordum fakat hiç denemedim sen söyleyince denedim oldu  teşekkür ederim
kolay gelsin