Kullanıcılarının yarısı sahte olabilir

CHIP Online
18-04-2014, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Sosyal dev Twitter'ın devliğinin bir kısmı, aktif olmayan kullanıcılarından mı geliyor?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/kul ... olabilir_46594.html

Hiç tweet atmayan Twitter kullanıcıları ile mutlaka karşılaşmış olmalısınız. Bunları garipsiyor olabilirsiniz ancak sayılarının çok fazla olduğunu tahmin ediyor olamazsınız. Zira, Twopcharts tarafından yapılan bir araştırmaya göre Twitter kullanıcılarının %44'ü bugüne kadar hiç Tweet atmamış. Bu insanlar, "deneme yapalım", "merhaba" gibi ilk Tweet'leri bile atmamışlar. Dolayısıyla Twitter'daki bu hesapların büyük çoğunluğunun aslında insanların takipçi sayısını yükseltmek için satılan sahte hesaplar olabileceği şüphesi doğuyor. 


Bunun yanında Twitter'ın %30'u da 10 tweet'in altında tweet'e sahip. En az 100 tweet'e sahip kullanıcıların sayısı ise tüm kullanıcıların sadece %10'unu oluşturuyor. Yani, Twitter'ı aktif olarak kullananlar, aslında Twitter'daki toplam kullanıcı sayısının sadece %10'u. Bu da Twitter'ın göründüğünden 10 kat daha fazla büyütüldüğünü düşündürtüyor.


Bu rakamlar aynı zamanda Twitter'a niçin yeterince reklam verilmediğini ve reklam verenlerin niçin Twitter'dan memnun olmadığını da açıklıyor.

Tüm Konu: Kullanıcılarının yarısı sahte olabilir

Kaynak: www.chip.com.tr