Kullanılabilir bellek sorunu

Cemsah1
07-02-2019, 18:17   |  #1  
Cemsah1 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba. Lenovo B51-35 80LH laptopum var. 4gb ram var ama 3.46 gb olarak kullanılabilir gözüküyor ve bir çoğu oyunda yetmiyor.Ram hatası verip kapanıyor. Laptop olduğu için advanced bios settings'e giremiyorum. Denediğim şeyler ise, denetim masasından gelişmiş ayarlara girip disk belleğini kapattım. msconfig>önyükleme>gelişmiş ayarlardan bellek üst sınırını kapattım. Ram slotlarını değiştirdim(2 slot var).Sitemim 64 bit win8.1. Günlerdir bu sorunla uğraşıyorum. Ram eklemesi yapacağım ama bu sorundan dolayı ram almıyorum. Lütfen yardım edin.

klyglsn
07-02-2019, 20:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

sizin lattopunuz apu lattop yani amd a8  buda sistem belleğinizden nekadar  veri al demişseniz ekran kartı hafızası okadar oluyor buda raminizin nereye gittiğini, açıklıyor aslında bu oranı enaz 2gb kadar biosdan artırıp sisteme biosdan ekrankartı hafızası yükseltile biliyordu (tüm sistemler geçerlimi emin değilim) bir miktar daha bence en az 4gb daha ram takmalısınız bu arada sistem için ram miktarını sıfır yaptığınız halde pc açılıyorsa hayret bir durum esasında kullanılabilen rammin tam miktarıkadar bir oran girilirse daha doğru olur

klyglsn bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]