Kurban Bayramında Vizesiz Ülke Tavsiyesi

wertax
10-07-2017, 23:06   |  #1  
wertax avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
0 mesaj

Arkadaşlar bildiğiniz üzere önümüzdeki Kurban Bayramı bir hayli uzun ve ben bunu yurtdışına giderek değerlendirmek istiyorum. Maliyet ve prosedür açısından vizesiz bir ülkeye gitmeyi düşünüyorum. Hem maliyet açısından çok zorlamayacak hem de gittiğime değecek bir yer tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

berat0795
18-07-2017, 12:12   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

dana al hindistana git

seto__
22-07-2017, 22:21   |  #3  
seto__ avatarı
Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
869 mesaj

Tayland vize almıyor diye biliyorum. Bir aile dostumuz ve eşi balayına gitmişlerdi. Hem gezmek için güzel, hem de maddi açıdan çok zorlamıyor demişti. 100 Baht 10 liraya falan denk geliyor. Ancak yemek konusunda şöyle bir şey varmış, orada evlerde mutfak yokmuş ve sokak mutfakları varmış. Her öğün yemeğini gidip oradan alman gerekmesi dışında oralara yakın olduğun zaman kokusuna alışmak biraz zaman alabiliyormuş. Deniz mahsülleri veya uzak doğu yemekleri sana hitap etmiyorsa batı tarzı fast food lokantalarına ulaşım kolaymış. O yüzden Tayland uygun bir tercih olur diye düşünüyorum gidecek birine. Vize konusunda hava alanından girişte 30 günlük vizesiz giriş izni karadan girişte ise 10 gün diyor ama sen yine de araştır. Onun dışında benim bildiğim ve gitmek de istediğim vize istemeyen Japonya var ancak orası yanında kalabileceğin biri, bir arkadaş falan yoksa konaklama, yeme, içme, ulaşım çok pahalıya geliyor. Özellikle Japon yeni ve Türk lirası kuru düşünülünce.Hop Hop