kurtlu mobilya aldım elimde patladı

selim_firat
23-11-2015, 09:04   |  #1  
selim_firat avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 15
51 mesaj

bir süredir paylaşmayaym susayım falan diyorum ama bunu artık birilerinin duyma zamanı geldi...

geçen sene çok büyük bir hata yaptım ben, mudo concept'e gidip mobilya aldım. salon takımı... hiçbir yere bakmadan -bakacak vaktim sabrım vb yoktu- gördüğüm hemen ilk takıma aşık olup satın aldım.

fakat işte pazardan aldım bir tane eve geldim bin tane usulü ile çalıştıklarını nereden bileyim... mobilyaların evime gelmesi söz verdikleri tarihten üç ya da dört hafta sonrasını buldu. pek mesut bahtiyardım ta ki... ta ki o hayatımı karartan küçük şeylerle karşılaşıncaya kadar. mobilyalarımdaki kurtlarla...

bu arada gelen l koltuğum ayrıca kırıktı ama elbette kurtlarla dans olayı ağır bastığından yazımda ondan tekrar bahsetmeyeceğim. merkeze telefon açtım, mağazaya gittim derdimi anlattım. meğer çok sık rastlanan bir olaymış mudo mobilyalarında... ancak buna rağmen eve eksper göndereceğiz önce dediler. günler geçti, kurtların mobilyaları kemirmelerini izledim, bekledim, defalarca aramak zorunda kaldım... nihayet eksper geldi baktı evet dedi, bunlar bizim kurtlar... rapor tutacağım gelip alacaklar, yeni ürün verilecek size...

beklemeye başladım, günler geçti, haftalar geçti... evimden kimse gelip kurtlu mobilyaları almıyor. tekrar tekrar telefon ettim, mağazaya gittim. yalvardım, şunları gelip benim evimden alın bu kurtar evimi saracak... bana cevap olarak asla öyle bir şey olamayacağını söylediler, bunun bir tür ağaç biti olduğunu ve başka ağaç türüne geçmediğini söylediler.

en nihayet bir süre sonra ürünlerin sadece bir kaçını alıp yerine yenisini getirdiler ki sadece bir kaç gün sonra onların da kurtlu olduğunu gördüm. mudo concept bana bir kere daha garanti verdiği halde kurtlu ürün yollamıştı.

tekrar ve defalarca rica ettim, gelin alın bu mobilyaları evimden, ne bekliyorsunuz... almadılar... kibar konuştum olmadı, küfür ettim olmadı, yalvardım olmadı... call center'da çalışan arkadaşlara öğretmişler sadece "anlıyorum" diyorlar. kardeşim diyorum sizin anlamanız bana yetmiyor gelin bu süprüntüleri evimden alın...

iki ay kadar zaman geçti, bana farklı bir seri ve fakat daha pahallı bir mobilya vermeye karar verdiler nihayet... aradaki fark neyse razıydım, ne olursa olsun yeter ki kurtsuz olsun alacaktım.

evdeki mobilyaları aldılar, yine boş salonda günler geçirdikten sonra nihayet yeni seri evime geldi... oh be dedim, sanki eskisinden de güzel oldu. on yıl sonra eşyalarımı değiştirdim, belki iyi gelecekti, daha sıcak olacaktı sanki evimiz derken...

derken... ne oldu biliyor musunuz? hadi tahmin edin... hayır, yeni mobilyalarım kurtlu çıkmadı. çünkü kurtlar zaten benimleydi, salon kapıma yerleşmişlerdi.

bir sabah gördüm, salonun kapısını sarmış kurtlar... hani bana "hiç merak etmeyin asla başka ağaca geçmez" dedikleri o kurtlar ailecek kapıya yerleşmişlerdi.

yapılacak tek şey vardı, beyzbol sopasıyla mudo concept'e dalmak... gerçekten, bunu gidip mağazaya söyledim. ben dedim böyle size saldırmak etrafı dağıtmak istiyorum, beni bu noktaya getirdiniz. bana gülerek ne diler biliyor musunuz, "demek salon kapınız kıymetli bir ağaçtan yapılmış ki kurt ona sıçramış"... komik değil mi? o anda anladım, insanlar böyle katil oluyorlar işte...

sonra dedim ki bakın ben bu evde kiracıyım, mal sahibimin kapısını yiyorlar, yazıktır günahtır. kendim için bir şey istemiyorum, gelin bu kapıya bir bakın, ya değiştirin kapıyı ya ilaçlayın ama bir şey yapın...

günlerce aradım, aynen yine küfür ettim, yalvardım falan... en nihayet yine bu defa kapıyı görmek için eksper gönderdiler. adam benim yanımda zaten bakıp gördü kurtları ve insan bir şahıs olduğu için üzüldü. raporunu tutmak için gitti.

sonra günlerce raporu bekledim, kimse arayıp hiçbir şey söylemedi... sonunda bugün öğrendim ki "evet salon kapısı kurtlu ama ne malum bizden geçtiği canım" gibi bir karara varmışlar.

rezilsiniz mudo concept... 3,5 senedir bu evdeyim, kurtlar evime sizin mobilyalarınızla geldi.

kul hakkı yiyorsunuz mudo concept... saygısızsınız... terbiyesiz ve ama en önemlisi vicdansızsınız...

dedim ki benim bir zamanlar mahkeme koridorunda çok zamanım geçti, kötü anılarım var, oraya gitmek istemiyorum... şu işi mahkemeye taşımayalım... umurlarında olmadı...

dava açmadan önce sosyal medyada paylaşırsam ilgilenebiliyormuş kendileri lütfedip...

sesimi duyuyorsanız mudo concept, özür dileyin, kapıma çözüm bulun!!!

yok hala umurunuzda değilse, belaya çattınız, dava açacağım.