Kurulum sorunu

Kaos-220
29-01-2007, 18:41   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
284 mesaj

Slm arkadaşlar
Elimde 80 GB lik bir HDD var buna işletim sistemi(win XP) kurdum. Kurarken disk bölme kısmına geldiğimizde ise HDD yi 80Gb deil de 30 GB gördü.Sistem kurduktan sonra diğer kısıları (50 Gb yi ) göteririm diye sistemi o şekilde kurdum Fakat windows kurulduktan sonra yinede HDD 30 GB olarak siteme göründü. diğer 50 GB yi siteme nasıl gösterebilirim. Cevaplarınız için TŞK.(acil yardım)

TuncaBozkurt
29-01-2007, 19:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

PowerQuest PartitionMagic i(en azından demosunu) yükleyin.Burada büyük ihtimalle geriye kalan 50 GB lık bölümü görürsünüz.Bu 50 GB ile bu program altından bir disk bölümü oluşturun.
NOT:Partition Magic ile disk bölümlemesi yaparken veri kaybına uğramazsınız.Ama yine de en azından bir sistem geri yükleme nktası oluşturmakta fayda var.

jeomania
30-01-2007, 02:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
tuncab
PowerQuest PartitionMagic i(en azından demosunu) yükleyin.Burada büyük ihtimalle geriye kalan 50 GB lık bölümü görürsünüz.Bu 50 GB ile bu program altından bir disk bölümü oluşturun.
NOT:Partition Magic ile disk bölümlemesi yaparken veri kaybına uğramazsınız.Ama yine de en azından bir sistem geri yükleme nktası oluşturmakta fayda var.
3. parti programa ne gerek..!
winxp kurma aşamasında eksik olduğunu söylüyor..

hddnin üstündeki jumper ayarlarını kontrol et.. LIMIT CAPACITY TO 32 GB ayarı var jumper ayarlarından bunu iptal edebilirsin.
windows kuracağın hdd yi master yap jumperi çıkarıp data kablosuna en yakın olacak şekilde tak olsun bitsin