Kurulumda Sorun!

denizmaran
22-02-2013, 19:42   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
155 mesaj

Windows 8 i virtualboxta kurmaya çalışıyorum.

Sanalpc yi başlatınca windowsun logosu orda 5 dk bekliyor. Sonra ise mavi ekran hatası ile karşılaşıyorum. 

Hata Kodu: 0xc0000185

Artık canımdan bezdim ne olur yardım edin.

denizmaran
22-02-2013, 19:45   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
155 mesaj

Acil cevap bekliyorum arkadaşlar.

denizmaran
25-02-2013, 21:24   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
155 mesaj

Konu güncel.

LvvNt
26-02-2013, 19:56   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj

Öncelikle hangi bit sürümünü kurmaya çalışıyorsun? Ayrıca eğer 64 bit kuruyorsan sistemin en az 8 gb ram olmalı ve 4 gb'sini sanal sisteme vermelisin.

aykanaykan
26-02-2013, 21:15   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

kardeş aynı sorun bendede oluyodu yeni bi tane iso kalıplı doya bulup yaptım.

ekran karının 128 ini falan verdiğine emin ol vekendi bilgisayarının ekran kartı da önemli

LvvNt
26-02-2013, 21:39   |  #6  
Yıllanmış Üye
387 mesaj
Alıntı: aykanaykan  
kardeş aynı sorun bendede oluyodu yeni bi tane iso kalıplı doya bulup yaptım.

ekran karının 128 ini falan verdiğine emin ol vekendi bilgisayarının ekran kartı da ö

HAklısın ekran kartı değerleri sistem için gerekli yer ram bios üzerindeki sanallaştırma ayarı yanlış olursa açmaz.

denizmaran
27-02-2013, 18:19   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
155 mesaj

1 Gb ram verdim. ISO dosyası normal başlatırken çalışıyor. Ekran kartının 512 Mb'ini verdim. 70 Gb yer verdim. Hatayı en kısa zamanda resimleyeceğim. BIOS ayarlamalarım da kesinlikle doğru.

LvvNt
27-02-2013, 18:45   |  #8  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

Kaç bit? 32 mi 64 mü?

denizmaran
28-02-2013, 00:13   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
155 mesaj

32 bitte. Bilgisayara gecince goruntuyu atacagim.

denizmaran
21-03-2013, 18:49   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
155 mesaj

Up+ Konu güncel. Ayrıca sanal pcde şuan android kullanabiliyorum yani ama 8 veleti neden olmuyo.

LvvNt
21-03-2013, 22:17   |  #11  
Yıllanmış Üye
387 mesaj
Alıntı: denizmaran  
Up+ Konu güncel. Ayrıca sanal pcde şuan android kullanabiliyorum yani ama 8 veleti neden olmuyo.

Bunu buldum.

"Error Message:
STOP: 0xC0000185
Translation:
This means Windows can't communicate with a SCSI (Small Computer System Interface) device, such as a CD-ROM drive. SCSI is a standard for parallel interfaces that lets users attach several devices to one port. The message can also mean the SCSI device is trying to use the same IRQ (Interrupt Request) line as another device. An IRQ line carries signals in the computer.
Solution:
Open the computer's case and check if the SCSI card the device is connected to is properly connected to the motherboard. You should only do this, however, if you're familiar and comfortable with working on the inside of your system. If doing this doesn't solve the problem, check for IRQ conflicts using the System Information tool.

In WinNT, click the Start button, Programs, Administrative Tools, and Microsoft System Information. Click Hardware Resources and then Conflicts/Sharing. All conflicts should be highlighted. You may have to change the IRQ settings of one of the offending devices.

To do this in Win2000, click the Start button, Settings, Control Panel, and then double-click System. On the Systems Properties dialog, click Hardware Profiles, and then Device Manager. Select the appropriate device, right-click it, and click Properties. From the dialog that appears for the device, click the Resources tab. Click the Interrupt Request item and then Change. On the dialog that appears, select a New IRQ and click OK. "

Tam olarak anlamış değilim ancak sana gt ile çevirisi

"Hata İletisi:
DUR: 0xC0000185
çeviri:
Bu, Windows, bir CD-ROM sürücüsü gibi bir SCSI (Küçük Bilgisayar Sistemi Arabirimi) aygıtı ile iletişim kuramıyor demektir. SCSI kullanıcıların bir bağlantı noktası için çeşitli aygıtları takmanıza olanak verir paralel arabirimler için bir standarttır. Bu mesaj aynı zamanda SCSI aygıt aynı IRQ (Interrupt Request) başka bir aygıt olarak hattı kullanmaya çalışıyor anlamına gelebilir. Bir IRQ hattı bilgisayara sinyaller taşır.
Çözüm:
Bilgisayarın kasasını açın ve cihaza bağlı SCSI kart düzgün anakarta bağlı olup olmadığını kontrol edin. Tanıdık ve sistem içi çalışma ile rahat değilseniz, sadece, ancak, bunu yapmalıyız. Bunu yapmanın sorunu çözmezse, Sistem Bilgileri aracını kullanarak IRQ çakışmaları denetleyebilirsiniz.

WinNT, Başlat düğmesini, Programlar, Yönetimsel Araçlar ve Microsoft Sistem bilgisi 'ni tıklatın. Donanım Kaynakları ve sonra Çakışmalar / Paylaşım tıklayın. Bütün ihtilaflar vurgulanmış olmalıdır. Şikayete cihazlardan birinin IRQ ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir.

Win2000 bunu yapmak için, Başlat düğmesini, Ayarlar, Denetim Masası'nı tıklatın ve sonra Sistem'i çift tıklatın tıklatın.Sistem Özellikleri iletişim kutusunda, Donanım Profilleri'ni tıklatın ve sonra Aygıt Yöneticisi.Uygun bir aygıt seçin, sağ tıklatın ve Özellikler'i tıklatın.Aygıt için görüntülenen iletişim kutusunda, Kaynaklar sekmesini tıklatın.Kesme İsteği öğeyi tıklatın ve sonra değiştirin. Görüntülenen iletişim kutusunda, Yeni bir IRQ seçin ve Tamam'ı tıklatın."

denizmaran
03-04-2013, 10:07   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
155 mesaj

Cümleler bana düşük geldi. Napalım artık vazgeçicem heralde.

LvvNt
03-04-2013, 17:07   |  #13  
Yıllanmış Üye
387 mesaj
Alıntı: denizmaran  
Cümleler bana düşük geldi. Napalım artık vazgeçicem heralde.

Dediğim gibi gt kullandım. Ama Windows 8 için bir yol vardı. Oracle'ın sitesinde var(Virtual box'un)

denizmaran
08-04-2013, 18:47   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
155 mesaj

Denedim olmadı.