labtop veri kurtarma

tatalanya
14-02-2009, 16:38   |  #1  
tatalanya avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
146 mesaj

Arkadaşlar labtopum ani bi hata verdi system/setup yok yada bozuk, ilk ekranda r ye basıp onarmayı başlatın diyo,ancak bi türlü formatı görmüo,f8 ile bile açılmıo

tek isteğim labtop harddiskindeki verileri herhangi bi şekilde masaüstü pc ye bağlayıp kurtarma şansım var mı ?

yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler

ufuk_35
14-02-2009, 16:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
800 mesaj

Herhangi bir ubuntu çalışan cd si veya ghost boot cd si işinizi görür.

zxsel
14-02-2009, 18:38   |  #3  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

loptoptan hdd cıkart   usb hdd okuyucu al yanı dıs kutu   ordan baska pcye tak hhd ıcını gorursun bı dene arastır belkı ısını gorur yada vısta yukle  hdd acılır   bende de oyle olmustu ancak verıne ulasamazsın 3 cu yonetm tavsıyem  
f5 f8 ı yada bıos u ac   sıstem saat tarıhını suraklı degıstır f10 ıle kayıt edıp  sıstemı yenden balatmayı dene  4. cu yontem.. tavısıyem KAYIT DEFTERİNİ GERİ YÜKLEME

1-Bilgisayarı MS-DOS Kipinde başlatın.

2-MS-DOS komut isteminde, scanreg restore yazın.

3-Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu işlemler sonucunda bilgisayarınız, başarılı bir biçimde başlattığı son duruma geri alınacaktır.

5 ıc tavsıyem  format at  prıform ltd nın utukce kurtar  programı ıle   hdd dekı  format oncesı programları arat kurtarmayı dene neden boyle acıklama yaptım arastırmalarım format atılsa bıle bır hdd yanı harddıskı cekısle kırmadıgın  takdıtrde gerı donus programları ıle kuratrılıyormus ben denedım oluyor  6.cı tavsıyem   guvenlı kıpe gırebılırsen  eger oraya su komutları yaz dene

Bilgisayarınızın başlangıç düğmesine basın ve Windows logosu görünmeden (epey bir önce) F5 tuşuna seri halde basın.Ardından gelecek pencereden güvenli kip komut sistemini çalıştırın.Karşınıza bir dos penceresi çıkacaktır.Burada boş bir satırda:

%systemroot%\system32\restore\ rstrui.exe

komutunu yazıp entera bastığınızda sistem geri yükleme yardımcısı açılacaktır..   ınsaaalllah yazdıklarım ısıne yara ben bu yontemlerı bırkac defa deneyerek otıp hataları duzlmıstım ancka  bır hafta gıbı bır sure ınat ettım  tekraer tekrar   hatta bır seferındekı ılgınc bır hatayı  vısta yukledım   pc formata gecmıyordu   vısta yukleyıp   arkasından xp cd sı ıle xp caktım hdd duzelmıstı  bendekıde lotop bıraz ugrastugım ıcın  alıstım artık ılgınc hdd  stoop  hatalarına..

tatalanya
16-02-2009, 20:17   |  #4  
tatalanya avatarı
OP Yıllanmış Üye
146 mesaj

arkadaşlar format yaramıo.boot işlemi olmadan pc kapanıo;ubuntu cd ile nasıl kurtarabilirim ?

Son Düzenleme: tatalanya ~ 16 Şubat 2009 20:41
zxsel
16-02-2009, 20:25   |  #5  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

sende acarken pc yı r ye bas sıletım sıstemı cd nı tak r bas yada entera bak bakalım ne olcak....pcaclırken   r ye bas ornek: xp ıse cd xp cdnı tak  belk onarır ..

tatalanya
21-02-2009, 15:33   |  #6  
tatalanya avatarı
OP Yıllanmış Üye
146 mesaj

fayda etmio son çare usb hdd okuyucu

tatalanya
21-02-2009, 15:35   |  #7  
tatalanya avatarı
OP Yıllanmış Üye