Lan Bağlantısı Yardım!

EmRRmE
12-01-2009, 17:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Arkadaşlar öncelikle selamlar... Benim sorum şu olcak... Biri laptop ve biri desktop olmak üzere iki tane vista yüklü pc'im var. Inca AdsL 2/2 + marka kablosuz modemim var. Laptop'u kablosuz olarak, desktop uda ethernet aracılığı ile internete bağlanıyorum... Ağ bağlantılarımdan iki bilgisayarda birbirini görebiliyor. Fakat içeriğine erişemiyor, yani laptoptan, desktopa bi dosya atmak istersem atamıyorum. Benden kullanıcı adı ve şifre istiyor? Dolayısıyla giremiyorum... Bunun dışında ki ağ paylaşımı açık, çalışma grubu isimleri aynı. Modemi alalı 1 ay kadar oldu böle birşeyle karşılaştım. Daha önce Airties telekomun verdiği modem vardı, laptopu ethernetten, desktopuda usb aracılığı ile bağlıyordum. İki bilgisayarda birbirini hem görüp, hemde dosya alışverişi yapıyordu...

Arkadaşlar bu kullanıcı adı ve şifre olayı nedir? Neden böyle birşey istiyor? Ben modemle alakalı olduğunu düşünüyorum ama sabahtan beri uğraşıyorum bulamadım lütfen bir yardım edermisiniz???

Şimdiden teşekkürler Gözünü devirmiş

Fatih_ARMAĞAN
12-01-2009, 17:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/vis ... cozuldu_t36655.html

bu li,nkleri inceleyebilirsiniz.

Vista tarafında Ağ ve Paylaşım merkezini açın. Alttaki ayarlar bölümünde Parola korumalı paylaşım bölümünü göreceksiniz. Onun sağındaki ok'a basarak genişletin ve parola korumalı paylaşımı kapalı konumuna getirmeyi deneyin.

disklerinizdende paylaşmak istediğiniz olan diskinizi sağ tıklayıp paylaşımdan tam yetki verin. elimin altında vista olmadığı için ezberden bu kadar söyleyebiliyorum..

EmRRmE
12-01-2009, 18:01   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

Öncelikle çok teşekkür ederim ilgilendiğin için...

Gönderdiğin ilk linkte yakınımdaki kişiler bölümü bende yok. sanırım o üst vista sürümlerinde oluyor, benim vistalar starter ... bide ağ ve paylaşm merkezinde benm ayarlar diye bir bölüm yok maalesef :( ya ne yaparsam olmuyor oyun oynayalım dedik multiplayerda lan seçeneği seçilmiyor? bu ağda bir sorun olduğu kesin ama ne?? bu kullanıcı adı ve parola neyin kullanıcı adı ve parolası onu bir anlasam belki çözerim ama onu da anlamadım :S

Fatih_ARMAĞAN
12-01-2009, 18:03   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

oh oh oh vista starter..:)  sanırım bir çok özelliği kısıtlı bir sürüm..

Bİlgisayar teknisyeniyim ama starter hiç satmadıgım için net bişey diyemiyorum..

parola paylaşımını devre dışı bırakabiliyor olman lazım onu yaparsan olay çözülür zaten..

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 12 Ocak 2009 18:04
EmRRmE
12-01-2009, 18:08   |  #5  
OP Taze Üye
10 mesaj

ewt birçok özelliği çok çok kısıtlı bir sürüm sadece yeni bir pc aldığında veriolarmış öğrendiğim kadarıyla ama her pcde değil sanırım casper böyle yapıyor... bizide uğraştırıyor böyle:) parola paylaşımını bulamıyorum ağ bulma war aç diyorum açıyor ama parola paylaşımı diye birşey göremiyorum resim ekleyebiliyormuyum ağ ve paylaşm ın resmini koysam bir görsen :)

Fatih_ARMAĞAN
12-01-2009, 18:20   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

Casper ile ilgisi yok fiyat uygun olma açısında bir çok markada bu tip ucuz lisanslar kullanılıyor..

EmRRmE
12-01-2009, 18:22   |  #7  
OP Taze Üye
10 mesaj

anladım :) fakat benm sorunuma başka bir çözümün varmı ? :)

Fatih_ARMAĞAN
12-01-2009, 18:46   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

Vistada bu sorun için parola korumalı paylaşımı kapatıp dosyalarınızıda paylaşıma açtığınız sürece sorun etmemesi gerekiyor .

fakat dediğim gibi starter editionda ne gibi kısıtlamalar mevcut denemediğim için malesef net bişey diyemiyorum. üzgünüm.

EmRRmE
12-01-2009, 18:49   |  #9  
OP Taze Üye
10 mesaj

tamam teşekkür ediyorum internette biras daha araştırdım. diğer vistalardaki gibi ağ ve paylaşım merkezinde parola korumalı paylaşımı açıp kapama yeri olmuyormuş dolayısıylada herhangi bir ağ bağlantısı olmuyormuş... sanırım bir program araştırcam bu işi yapabilmek için çok teşekkür ediyorum eyw ...

EmRRmE
12-01-2009, 18:57   |  #10  
OP Taze Üye
10 mesaj

sAOL TBC adam gibi bir vistam olsaydı eminim yapmıştım... Beni kısıtlayan işletim sistemim ilgin için saol ...

antimurat
26-01-2009, 22:06   |  #11  
Yeni Üye
24 mesaj

Lan Baglantısı İçin Özel Bir Konun Acıldı Orayı Tavsiye Ediyorum...

casper3483
30-01-2009, 01:20   |  #12  
Yıllanmış Üye
114 mesaj

konuyla pek ilgisi yok belki ama bende senin gibi eski casper lisans madurlar1ndan1m casper oem lisans1 veriyo yani parçay1 keyfiye deistirirsen lisans iptal oluyo sadece keyfi deil örnein bi parça bozuldu o parçan1n üst modelini takam1yosun ayn1s1n1 takman gerekiyo ha sana bi tavsiye parçalar1 garantin bittikten sonra istediin gibi deistir yükseini tak ama lisans1 etkinle_tirirken microsoft yetkilisi parça dei_tirip destirmediini sordugunda hay1r de hatta bi yere not al sordugunda onlar1 söyle yoksa benim yapt11m gibi yok ekran kart1 yetmiyodu bende deistirdim falan dersen onu not al1yolar ve lisans1n1 iptal ediyolar