lan ethernet

darkness01
25-03-2018, 18:38   |  #1  
darkness01 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba arkadaşlar

ağ dan bağdaştırıcı açınca ağ bağdaştırıcısı yok başka pcde iyi çalışan win kurdum gene gelmedi ethernet değştirdim kuruyorum sürücüyü lan kablosunda ışın var ama bu ağ bağdaştırıcı olmadığından kablo takılı deil ikonu hiç düzelmiyor

Manuel olarak yerel ağ bağdaştırıcısı kurma nasıl

Faydalı Bilgin
26-03-2018, 16:16   |  #2  
Faydalı Bilgin avatarı
Taze Üye
1 mesaj

harici bir ethernet kartı takıp denediniz mi? voltaj düzensizliklerinde onboard ethernet kartları çok çavuk bozuluyor..

blackerror05
28-03-2018, 20:38   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

Merhaba,1 kaç gün öncesinde yıldırım düşmesinden dolayı modemim ethernet kartım Ana kartım yandı, eski ana kartımın ethernet kartı sorunlu oldugu için 25 tl ye 

TP-LINK TG-3468 10/100/1000Mbps Gigabit PCI-E Mini Ethernet Kartı

bu ürünü aldım sorunum düzeldi,bahsettiginiz hatalar bu yüzden ışık yanıor ama ag baglatştırıcı sorunu veriyor.Gecici çözüm olabilir belki

Ag ve paylaşım merkezi / Baglaştırıcı ayarlarını değiştirin / karşınıza çıkan yerel ag baglantısına sag tıklayıp özellikler / Yapılandır / Gelişmiş / gelişmişte Hız & ikili Yeri vardır oraya tıklayıp otomatik baglantı tarzı yazan yeri 10 mbps ye kadar tam'ı seçip tmm deyin.Ag kablosu takılı değil hatası ve modem üzerindeki bilgisayar baglantı ışıgı yanmıştı düzelmişti bende bu yöntemle ama 10 mbps net olarak sınırlandırmış oluyor tabiki bu ayar. usb ethernet adaptörü sakın alma 2 ile 4 mbps arası net veriyor usb ethernet adaptörleri.

Son Düzenleme: blackerror05 ~ 28 Mart 2018 20:42