Laptobun ömrü kaç yıldır sevgili arkadaşlar

Hyuga Kojiro
03-01-2016, 17:16   |  #1  
Hyuga Kojiro avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar merhaba. 2 senedir aynı laptobu kullanmaktayım. 2 sene önce sıfır aldım. Laptop ilk gün ki gibi hızlı ve serin çalışıyor. Aldığımdan beri sadece masada kullandım. Yerde kanepede diz üstünde kullanmadım hiç, toz toplamaması için ve havasız kalmasın diye.
Laptobumun özellikleri :
3.Nesil i5-3230M işlemci 2.60 Ghz Turbo Boost ile 3.20Ghz
8 Gb Ram
2 Gb Harici Amd Radeon Hd 7670M 128 bit ekran kartı
750 Gb harddisk
Windows 8 işletim sistemi. 1400 'e almıştım o zamanlar. Şu anda dolar yükseldiği için fiyat artmış olabilir. Arkadaşlar bu laptobu kaç sene kullanabilirim toplamda? Yani Ömrü kaç yıldır arkadaşlar. Ve ömrünü tamamlarsa fiziksel olarak parçalarını değiştirerek ömrünü uzatabilir miyim? Yoksa belli bir zaman sonra komple mi bozulur. Harddisk işlemci ram ekran kartı gibi.
Saygılar arkadaşlar. Cevap verenlere teşekkür ederim.

Rowland
10-01-2016, 05:29   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5 mesaj

Bilgisayarının ömrü ne kadar iyi ve bilinçli kullandığın ile alakalıdır sevgili dostum.
Bazı bilgisayarların kronik problemleri olabiliyor fakat senin bilgisayarın gayet sağlıklı ve iyi çalışıyor anlaşılan.
Bu özen ve dikkatle devam edersen istediğin kadar bilgisayarını kullanabilirsin.

Belli aralıklar ile bilgisayara orijinal servisinden yada güvendiğin bir bilgisayarcıda bakım yaptırmanı öneririm.

Rowland bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Hyuga Kojiro
10-01-2016, 22:11   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Teşekkür ederim değerli dostum. Dediğin gibi belli aralıklarla bakım yaptırabilirim. Böylelikle uzun yıllar kullanırım diye düşünüyorum