laptom açılmıyor ilginç sebeple lütfen yardım edin

the_nakha
19-12-2008, 21:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

arkadaşlar 1 haftadır laptop bana fenalık getirdi. acer laptopum var garantisi doldu ne yazıkki. Warrock denilen counter tarzı netten oyun oynuyordum oyun sırasında önümde bi el bombası patladı ve renkler ansızın karıştı ekan çizgi çizgi oldu makine kitlendi takıldı ve malum kitlenme sesleri geldi bi süre sonrada ben düğmeden elektirği keserek kapattım. sonra açılmadı. ekran gelmiyor sadece gelicek gibi yapıyor o kadar su ana kadar bi kere basardım ondada soluk ve çiizgi çizgi açıldı sadece biosa girebildim windowsu açmadı. internet cafelerde harici monitore bağladım gene soluk çizgili sekilde açılıyortdu ama sadece güvenli modda açabildim bikaç sefer ondanda sağlıklı diildi yani. teknik servislee götürdüm bişi bulamadılar acer servisine verdim anakartta problem var dedi. lcd ekran kartı da bozuk olabilirmiş ama harici monitörde biosa hala erişim sağlıyorum windows açılmıyor ve biosta bile renkler soluk ve çizgilerle dolu. yardımlarınızı bekliyorum bi çözüm yolu sunabilecek varsa çok sevinirim. hiçbişi yokken anakart nasıl yanabilir düzgün çalışıyodu oyundayken böle oldu şoktayım hala.

the_nakha
19-12-2008, 21:50   |  #2  
OP Taze Üye
5 mesaj

ekran katı da zaten anakarta tümlerşik bildiğiniz gibi laptoplarda.. ama harici monitorden bios a hala erişim sağlayabiliyorum ekrna kartı yansa hiçbi şekilde bişi görememem gerekmezmi teşekkür ederim

Ozan Can
19-12-2008, 21:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
913 mesaj

ses varmı yoksa ses kartı yanıp anakartı etkilemiş olabilir

the_nakha
19-12-2008, 22:36   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

dııtlamar var ama artık erişim sağlayamadığımdan kontrol de edemiyom ama biostayken dıtlamalar var. harici monitörde biosa girebiliyorum yalnızca. teşekkür ederim

Reborn91
20-12-2008, 10:42   |  #5  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

Sanırım o önünde patlayan el bombası ekran kartında ufak bir hasara neden olmuş. Ekran kartın birden çok fazla işlem yapmaya çalıştığından kafayı yemiş olabilir. Tabi bu çok düşük bir ihtimal. Fakat olma olasılığı da yok değil.

Bilgisayarının diğer parçalarında sorun varmı yokmu onuda kontrol et. Üzüldüm bilgisayara durup dururken ne olmuş. Sen teknik servise götür genede fiyat çıkartın bana de.

the_nakha
22-12-2008, 22:12   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

teknik servis anakartında sorun var değişecek diyor ve de ekliyor; yenisini alsan daha mantıklı. ama ben hala uğraşıyorum anakartta hiç yanık kokusu ya da kömürleşme yok hiçbir donanımda sorun gözükmüyor ama işte ekran kartında bi sorun varsa ana karta tümleşik olduğundan anakrt çöpe ve ardındanda anakartsız laptop olamıyacagından laptop çöpe :(