laptop a anakart nasil bulabilirim ?

HPQ-User
10-06-2009, 15:41   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

erbay sormuş:
anakarti nasil bulabilirim toshiba hangi marka anakart kullanir ve nasil isimlendirilir ve nerde bulabirim tsk :)

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
merhaba benim toshiba A215 S4747 markali amd2 islemcili 1.73 ghz li bir bilgisayarim vardi suan anakarti yandi. servise goturdum servis bana bu bilgisayarin yeni anakart a ihtiyaci oldugunu soylediler ama bir hayli para istediler suan ben yeni anakarti kendim alip servisine oyle goturmek istiyorum boylelikle daha ucuz birsey bulabilirim ama laptop anakartlarin nasil isimlendirildigini ve nasil bulabilecegimi bilmiyorum yardimci olursaniz sevinirm tessekkurler

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10

overclocker_m
10-06-2009, 15:46   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
68 mesaj

Maalesef bunu Türkiye'de yapman zor.Anakart'ı bulamazsın.Yurtdışında bir tanıdığın falan varsa Amerika'da örneğin orda bir araştır derim.kolay gelsin.

alper8118
10-06-2009, 15:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

reklam yasak olduğu için site adı vermiom ama
açık arttırma sitelerinde 2.el bulabilirsin...

alper8118
10-06-2009, 15:52   |  #4  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

Alırkende güzel al bide sisteme uygun olsun tek anakartın yandıysa yeni alcağın anakart işlemcine raminekasa çıkışlarına uygun olsun mesela
d sub mavi renk (monitör çıkışı) senin laptop kasandasağ tarafta ise yeni alcağında önde ise alma kasaya yeni delik açman gerekir ve düzgün açamassın %87lik ihtimal kırık gözükür....

Fatih_ARMAĞAN
10-06-2009, 15:56   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

Notebook lar pc lerdeki gibi belli başlı bir kaç anakart opsiyon ile üretilmezler.  değişmesi gereken anakart orjinali ile birebir aynısı olur ne üstü takılabilir ne alt modeli asabittir. yani yedek parça olarak düşünün.

her notebook un anakartı kendine özgüdür. eğer bir botebook un anakartının değişmesi gerekiyorsa. onuda yapacak yer sadecea yetkili servisidir. anakartda sadece yetkili servisde bulunur.
tabiki bazı teknik servislerde bu orjinal yedek parçaları temin edip. montaj yapabiliyorlar. kendi başınıza bi anakart alıpda montaj etmeniz çok zor.
tabi elektronik konusunda uzmansanız o ayrı bir konu.

yetkili servisinize gidip değiştiriceksiniz. yada notebook tamir merkezlerini araştırıp en uygun fiyat hangisi verirse orada anakart montajını yaptıracaksanız.

Süleyman.
11-06-2009, 00:20   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Serviste halletmeniz gerekiyor. Bir tek servise bağlı kalmayın, birkaçını arayın. Uygun alternatifler çıkabilir.