Laptop Açılmıyor

HPQ-User
01-06-2009, 16:48   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

nuke66 sormuş:
Laptobumun power düğmesine basınca fan çalışıyor power düğmesi yanıyor ama ekranda hiç bir görüntü yok.sorun ne olabilir.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
intel centrino core duo işlemcili HP marka laptop.2 Gb ram tümleşik ekran kartı 160 GB Hard disk.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; MS Internet Explorer; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30618; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0)

Süleyman.
01-06-2009, 16:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Eğer BIOS ekranı da gelmiyorsa, yani hiçbir görüntü yoksa, sorununuz büyük ihtimalle donanımdan kaynaklanıyor; monitör, grafik kartı, anakart sorunlu olabilir. Ki anlattığınıza göre durum bu. Bence servise götürün.

Eğer BIOS ekranı geliyor da Windows açılmıyorsa sorununuz büyük ihtimalle yazılımdan kaynaklanıyordur; işletim sisteminizi yeniden kurmak çözüm olabilir.

SAİNT
01-06-2009, 17:01   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
3,595 mesaj

hiç bir şekilde güvenli mod dahi sistem bilgilerini açıklayan görüntü ögeleri bile gelmiyorsa arkadaşın dediği gibi donanımsal bir sorun olabilir.
bios ayarları ile oynamadıysanız donanım kaynaklı bir sorundur eğer bios ayarlarını kurcaladıysanız açılışta delete tuşuyla girip default ayarları seçip sistemin eskisi gibi olmasını sağlayabilirsiniz.

nuke66
02-06-2009, 15:36   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim,işlemci yanmış olabilir mi,bunu şu yüzden soruyorum geçen gün nette bir yazı okumuştum orada power düğmesi yanıyor,fan çalışıyorsa büyük bi ihtimal işlemci yanmıştır diyordu.İşlemcinin yanması böyle bir duruma yol açar mı .şimdiden teşekkürler

Süleyman.
02-06-2009, 15:41   |  #5  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
nuke66
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim,işlemci yanmış olabilir mi,bunu şu yüzden soruyorum geçen gün nette bir yazı okumuştum orada power düğmesi yanıyor,fan çalışıyorsa büyük bi ihtimal işlemci yanmıştır diyordu.İşlemcinin yanması böyle bir duruma yol açar mı .şimdiden teşekkü
Olabilir. Ama monitör de olabilir. Net birşey söylemek zor. Servis ancak baktıktan sonra size net cevabı verebilir.

Fatih_ARMAĞAN
02-06-2009, 16:55   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

Bu sorun hp bir çok serisindeki standart sorun.
genelde yüksek ısıya bağlı olarak ekran chip, kuzey veya güney köprüsü problemi ile ilgilidir. servise gitmeşi şart.

bu problemle karşılaşılan garanti süresi dolmuş bir çok modele Hp ücretsiz servis veriyor. fakat siz yinede hep müşteri hizmetleri ile bir görüşün.

büyük ihtimalle sizinkide bu sorunun karşılaşıldıgı seri den bir modeldir. sorun %99 kuzey veya güney köprüsü problemi bir ihtimalde ekran kartı veya Power katı sorunudur.

notebook unuzun alt kısmında dv2215et  vb bir kod bulunur o kodu buraya yazabilirmisiniz ?

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 02 Haziran 2009 16:56