Laptop almalı mıyım ?

PROS
29-05-2021, 10:26   |  #1  
PROS avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
6 mesaj

Merhaba benim lisede ilk yılımın son günleri 11, 12. sınıfta açık liseye geçip sabah akşam çalışıcam 10. sınıfta da çalışacağoım ama 11 12 kadar ağır olmayacak ben mantıkla duygularım arasında kalıyorum laptop alıp almama konusunda güzel bi bilgisayarım olsun istiyorum ama kullanamama koruksu da var şimdi bi laptop alıp 1 sene kullanıp 2 sene boşta durup çöpe gitsin istemem muhtemelen gitmez de üniversitede de kullanabileceğim bir şey olsun istiyorum aynı zamanda etraftan aldığım referanslara göre 1 sene daha bekle o parayla bir şeye yatırım yap üniversitede daha iyisini alırsın diyolar bana da mantıklı geliyo ama dediğim gibi mantıkla duygular arasında kalıyorum yazılım tarzı bir şey okumak istiyorum daha tam karar vermedim ama muhtemelen son senelerde içimdeki sanatçı dikkat çekmek istemezse bu tarz bir şeye yönelmiş olacağım ve bildiğim kadarıyla yazılım sistemleri için 8 gb civarı yeterli sanırsam oyun oynamaya çok düşkün biri değilim o yüzden kasa beni cezbedemiyo yani tabii ki ediyo ama laptop taşınabiliriği vs. açısından daha makbul geliyo ekran kartı konusunda o zamanki güncel oyunları ortalama oynatsa bana yeter benim korkum lisenin kalanında bir anda o heves aklıma gelir ve çalışma isteğim sönerse ne yapacağım etrafta herkesde olup bende olmaması biraz yaşımdan da dolayı etkiliyo. Biraz acelem vardı imla konularına çok dikkat edemedim durumumu da biraz karışık anlattım alı almamam konusundaki düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

excel_mustafa
29-05-2021, 17:17   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

bütçen yetiyorsa bu laptopu alabilirsin

https://www.hepsiburada.com/leno ... genel.urun-inceleme

öğrenciler için en uygunu laptoptur. her gittiğin yerde kullanabilirsin.

seto__
29-05-2021, 20:14   |  #3  
seto__ avatarı
Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
866 mesaj

Şu an için idare eder bir laptop alabilirsin. İhityacın olduğu zamanlarda seni götürecek bir şeyler iş görür. Sonrasında üniversitede seçtiğin bölüme göre daha kaliteli ve iş görür bir şeyler alabilirsin. Ben öyle yapmıştım, lisede vasat bir bilgisayar işimi görüyordu. Üniversitede daha donanımlı bir laptopa ihtiyacım olduğunda iyi bir şeyler aldım. Malum teknoloji de çok hızlı gelişiyor, değişiyor. 3-4 sene sonrası için şimdiden laptop olmak çok mantıklı değil bence.