Laptop almayı düşünüyorum sizce bu nasıl...

GokhanOZGUR
03-08-2009, 23:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhaba
 Ben öğrenciyim ve yaşımın geregi arasıra stress atmak ve hızlı şekilde kullandıgın programları ve oyunları çalışmasını istiyorum.İnternette arastırma sırasında asagıda belirtmiş oldugum özellikteki makinayı(laptop) buldum sizlere sormak istediğim bu makina(laptop) benım işimi uzun vadede ve güncel oyun,program vb. yazılımlarda beni tatmin edebilir mi ? Sizlerden de öneriler bekliyorum mutlaka düşüncenizi paylaşın beni yönlendiren ve bilgisini paylaşanlara şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla Gökhan

AS6930G CORE2DUO T9550 2.66GHZ-4GB-320GB-DVDRW-16''CAM-1024MB 9600M GT-WVPRE
CPU TeknolojisiIntel® Core™ 2 DuoCPU AilesiIntel® Centrino®2 IslemciCPU NumarasıT9550CPU Hızı2,66 GHzCPU Bus Hızı1066 MhzCPU Ön Bellek6MBRAM Kapasitesi4096MBRAM TipiDDR2HD Kapasite320 GbHD Dönüş Hızı5400 RpmVGA RAM1024 MbVGA Chipset MarkasıNVIDIAVGA Chipset Modeli9600GTEkran Boyu(inch)16 " BRIGHT VIEWMaksimum Çözünürlük1366*768Optik SürücüDVD SUPER MULTIMobil ÖzelliklerBlueTooth, Kamera, Ent parmak izi okuma, Kart Okuyucuİşletim SistemiWin Vista Premium TrAğırlık (Kg)3,2 kg

Süleyman.
03-08-2009, 23:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Güzel bir alet ama ekran kartı daha güçlü modeller var. Bulabilir veya biraz bekleyebilirseniz HP dv6-1146et modeline bakın derim.

GokhanOZGUR
03-08-2009, 23:26   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

Merhaba Süleyman bey
 Öneriniz için teşekkür ederim bütçemin üstünde olan bir makina(laptop) ama donanımsal özelliklerini beyendim.

dieselsingle
04-08-2009, 00:02   |  #4  
Taze Üye
15 mesaj

bende hp dv6 1144 et war.
öneririm ama gerçekten ısınma problemi var.
oyunlar mükemmel ; harddiksk dolu , birusler trojanlar cirit atıyor ona rağmen farccry 2 hepsi high quality de oynuyorum bilg. ilk aldığımda yüklediğim oyunlarda canavar gibiydi ; colin dirt görsel şölen
burnout hayatımda gördüğüm en yüksek kallitede -virüs & trojanlı- high qua.&8xaf açık .
donanım süper; ısınma eksi adptore dokunamıyorsunuz bazen , sol köşesi ısınıyor biraz ,
ses iyi sayılır ancak idt audio programında güzel ince ayarlar yaparsanız.

velhasıl notbukum bi canavar ancak ısınan bi canavar; bu kadar kusur kadı kızında da var.
fiyat/performans ta en iyi bilgisayar olduğuna bahse girerim.

Süleyman.
04-08-2009, 00:08   |  #5  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Alıntı: dieselsingle  
bende hp dv6 1144 et war.
öneririm ama gerçekten ısınma problemi var.
oyunlar mükemmel ; harddiksk dolu , birusler trojanlar cirit atıyor ona rağmen farccry 2 hepsi high quality de oynuyorum bilg. ilk aldığımda yüklediğim oyunlarda canavar gibiydi ; colin dirt görsel şölen
burnout hayatımda gördüğüm en yüksek kallitede -virüs & trojanlı- high qua.&8xaf açık .
donanım süper; ısınma eksi adptore dokunamıyorsunuz bazen , sol köşesi ısınıyor biraz ,
ses iyi sayılır ancak idt audio programında güzel ince ayarlar yaparsanız.

velhasıl notbukum bi canavar ancak ısınan bi canavar; bu kadar kusur kadı kızında da var.
fiyat/performans ta en iyi bilgisayar olduğuna bahse girerim.

Ne kadar ısınıyor? Isıları hiç ölçtünüz mü? Isı nedeniyle sorun yaşadınız mı; donma, restart gibi?

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 04 Ağustos 2009 00:09
EbRaR ErDeM
04-08-2009, 15:25   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,217 mesaj

hp nin dv6 modelinde ısınma problemi var. bir arkadaşım kullanıyor. ısındığını söylüyor ama masa nın üstünde kullandığı için pek problem olmadığını söylüyor. ayrıca dv6 gerek tasarım gerek donanım olarak gerçekten güzel bir notebook

Süleyman.
04-08-2009, 15:37   |  #7  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Alıntı: ebrarerdem  
hp nin dv6 modelinde ısınma problemi var. bir arkadaşım kullanıyor. ısındığını söylüyor ama masa nın üstünde kullandığı için pek problem olmadığını söylüyor. ayrıca dv6 gerek tasarım gerek donanım olarak gerçekten güzel bir
Ben de onu anlamak istiyorum işte, o yüzden sordum. Acaba bu gerçek bir ısınma sorunu mu yoksa normal her bilgisayardaki kadar bir ısınma mı söz konusu... Mesela benim Toshiba da ısınıyor ama ısınma sorunu yok. Ben bu HP hakkında söylenenlerin yaygara olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşa sorduk ama cevap yok...

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 04 Ağustos 2009 15:38