laptop anakart arızası

HPQ-User
08-05-2008, 00:14   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

newton sormuş:
Haftasonu bilgisayarda calisirken ekranda bir parlama oldu ve bilgisayar kapandi. Bir daha acilmadi.
3 yildir kullandigim bir bilgisayardi. 3 yillik garanti suresinin dolmasinin uzerinden daha 15 gun gecmemisti.
Simdiye kadar bir kez yavas calistigi icin format atilmisti. Onda da kendi CD'sinden tekrar kurulmustu. Bunun disinda cok ciddi bir problem yoktu.
Esimin 7 yildir kullandigi Acer travelmate de ayni anda acikti ve ona birsey olmadi.
Saniyorum voltaj dalgalanmasindan kaynaklanan bir problem degildi.
Servise goturdugumde problemin anakartta oldugunu ve degistirilmesi gerektigini soylediler ve kendi anakartimi onlara vermem durumunda yanlis hatirlamiyorsam 500 dolar gibi bir fiyat odemem gerektigini belirttiler.
3 yillik bir bilgisayarda anakartta problem cikmasi normal midir?
Diger bilgisayari esim 7 yildir kullandigi icin bana normal degilmis gibi geliyor.
Mantikli olarak bu durumda 500 dolar verip anakart almaktansa yeni bir bilgisayar almayi tercih ederim.
500 dolar vermenin disinda yapabilecegim bir sey var mi?
internette anakart tamiri yapan birkac sirket gordum ama ne kadar guvenilir olduklari hakkinda bir bilgim yok. Ankara'da laptop anakart tamiri yapan sirket var midir?
Baska cozum onerileriniz var midir?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
HP Compaq NX 6110

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.1)

Borga-x
08-05-2008, 09:53   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Oncelıkle 500 dolar verecek kadar değerlı bır cıhazmı? eger değilse hiç üzülmeyin bence kendınıze yenısını alın.
Eşinizin ve sizin bilgisayar markaları aynımı? değilse her sistemin kendıne has özellikleri kendıne has tasarım ve uretım aşamaları mevcuttur sizinde bildiginiz gibi. Eşinizin bilgisayarına bir şey olmamasının nedenı adaptorunde guc dengelıyıcı bır parça veya pilinde aşırı yuklenmeye karsı bır koruma olabılır. Bu belkı sızın laptoptada vardı ama bozuktu farkında degıldınız. Bunun dısında sistem ıcıne ızgaralardan metal parçası düşmüş olabılır ufacık bır parça bıle olsa kısa devrede anakart yanmış olabılır.

Size onerım 3 senelık cıhazın performansından cok daha iyisini alacagınız daha uygun fıyatlardakı laptoplara bakmanız olacaktır. 3 senelık cıhazın elektrık harcaması ve bunun gıbı handıkapları mevcut ıken yenı cıkan laptoplarda guc denetımı ve pil sarfiyatının önune geçilmeye çalışılıyor.

erbay00
10-06-2009, 15:07   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
27 mesaj

ayni sorunu bende yasadim benim bilgisayarimda 2 yillik bile degildi ama fazla yukleniyordum gece gunduz calisyordu garantisi dolar dolmaz  dediginiz gibi yandi anakart devrelerinin yandigini soylediler yapamadim halen anakart ariyorum ama bende nerde bulabilirim bilmiyorum herneyse gecmis olsun arkadas

alper8118
10-06-2009, 15:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

www.gittigidiyor.com dan yeni anakart al 2.el ama işine görür yada yeni kasa laptop al ucuz 2.el ama senin parçalarınla uyumlu olan paraçalarını oraya geçir ...

Fatih_ARMAĞAN
10-06-2009, 16:02   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

power katında problem olabilir. belki tamir mümkün olabilir. daha farklı servislerede bşvurun.

Süleyman.
11-06-2009, 00:15   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Konu hortlamış...

erbay00
13-09-2009, 21:32   |  #7  
Yeni Üye
27 mesaj

yanitlayanlara cok tsk ederim

verikurtarma06
28-03-2017, 10:17   |  #8  
Üye
61 mesaj

Ankara profesyonel Laptop Tamiri  Saraç Bilişim olarak laptop tamir işlemlerini garantili ve uygun fiyatlar ile yapmaktayız.   http://www.laptoptamiriankara.net/    daha fazla bilgi için Tel: 431 01 44  Acil tel 0533 607 43 45