Laptop anakartı değiştirdim ama verim alamıyorum

Süleyman Kayacan
08-01-2017, 16:37   |  #1  
Süleyman Kayacan avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Samsung r540 laptop um var 1-2 sene önce anakartı çatladı ve kullanmayı bıraktım 1 yıl sonra ihtiyacım oldu bir bilgisayar şirketinden anakartı temin ettim eski anakartımdan daha iyi bir anakart eski anakartın üstünde ati mobility radeon hd 545v vardı ve bir kaç oyunu hiç sorun yaşamadan oynuyordum lol de 150 fps nin altına düşmezdi pointblank da hiç kasmazdı şuan ati mobility radeon hd 5470 var ama kasmadığı oyun yok her oyunda kasıyor lol de 50 70 fps düşük ayarlarda bilgisayarın performansında hiç birşey yok ama ekran kartından verim alamıyorum internetdeki bütün driverları denedim nerdeyse donanım kimliğe bakıp yükledim amd sitesinden yükledim ama bir türlü özelliklerinin hakkını vermedi win 7 64 bit yüklemiştim ilk başta sonra win 8 yükledim ondada aynı şimdi tekrar win 7 64 bit yükledim 1 aydır bunlarla uğraşıyorum kafayı buna takmış durumdayım bilgisayar konusundada bilgi sahibiyim ama bu sorunu bir türlü çözemedim aklıma gelebilecek her türlü şeyi denedim directx güncelledim net framework güncelledim ama bir türlü olmadı yardımcı olursanız sevinirim.

tianjin
04-06-2017, 21:17   |  #2  
tianjin avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 5
60 mesaj

Fazlasıyla düşük seviye bir ekran kartı olduğundan kasma sorunları gayet normal.