laptop arızası acil...

Turkishfs
19-12-2009, 17:17   |  #1  
Turkishfs avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
227 mesaj

arkadaşlar biliyorsunuz bir zamandır problem yaşadığım dv6000 serisi bir laptobum var cihaz 1.5 ay önceye kadar garantili ve servisteydi anakartı değiştiği söylenerek bana teslim edildi bu süre zarfında problemlide olsa çalıştı fakat şuan aynı şekilde açma tuşuna bastığımda  windows açılırken , bios ve hp açılma ekranında takılıp kalıyor mouse imleci bazen görünüyor hp yapılacak birşey olmadığını söyledi fakat anakartı garantide değişen bir cihazın bir parça garantisi olmazmı sonuçta sorun çözülmemiş ne yapmalıyım nereye başvurabilirim (tüketici hakları vb.) cihazımın problemi ne olabilir lütfen yardım...

mons
19-12-2009, 17:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
416 mesaj

kardeşim isterlerse herşeyi yapabiliyorlar benim garantisi bitmiş ürünü bilgisayarcım garantiye soktu ayrıca intel fanım değişti ama bendeki fan garantiye bile gitmedi hala iki fanda bende isterlerse herşeyi yaparlar ayrıca değişen ürünün yeni gelen için garantisi oluyor teknik servisin yaptığı işlem bir yıl garantili sayılır. eğer yapmayız diyorlarsa muhtemelen parçanı değiştirmemişlerdir yada istanbul la bağlantıya geç benim laptop umun parçası değişmediği kanısındayım diyerek araştır sonra senin tüketici hakkın var kardeş bu servislerin çoğu böyle hakkını yedirme. önce anakartın değişmiş mi onu öğrenmelisin daha sonra tüketici haklarına başvur.

Son Düzenleme: mons ~ 19 Aralık 2009 17:43
CarL CoX
19-12-2009, 18:16   |  #3  
CarL CoX avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
614 mesaj

VGA Chip Set Arızası Hp'nin Dv6000 Serisinde Ve Pavulion Serisinde Sık Görülen Bi Arızadır ... İstanbuldamı Oturuyosun Sana Yardımcı Olabilirim ...

Son Düzenleme: CarL CoX ~ 19 Aralık 2009 18:17
Turkishfs
20-12-2009, 19:04   |  #4  
Turkishfs avatarı
OP Yıllanmış Üye
227 mesaj

evet istanbulda oturuyorum fakat şu an malatyadayım yük lisans için 28 inden sonra orada olabilirim nasıl yardımcı olacaksınız acaba biraz bahsedermisiniz tüketici haklarına başvurmayı düşünüyorum en kısa zamanda hp anakart garantiden değiştiği için parça garantisi olmaz ama eğer 500 doları verip değiştirseydiniz parça garantisi olurdu diyo bana çok saçma geldi... hakkımı yedirmek istemiyorum lütfen konu ile ilgi ve bilgisi olanlar bana yardımcı olsun ...