Laptop çalışıyor ama ekran gelmiyor!

Trol
11-03-2014, 19:55   |  #1  
Trol avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Merhaba nereye yazacağımı bilemedim bende buraya yazayım dedim. Bilgisayarda bu gün hiç sorun yoktu. 2 saat önce kadar başladı sorun. Bilgisayarı açtım gayet normal kullanıyordum İNTEL HD GRAPHİCS 4000 uygulamasının güncellemesi vardı onu yapayım dedim sürücü yazılımını güncelleştirdim aygıt yöneticisinden bu olurken oyundaydım sonra ekran gitti kapattım bilgisayarı şimdi açıyorum normalde olduğu gibi yükleniyor windows 8 dolma çubuğu felan geliyor ama açıldıktan sonra ekran yanıp sönüyor bi siyah bi beyaz başka hiç bir şey yok hareket ettirdiğimde mouse çalışıyor bilgisayar açık ama görüntü yok neden oldu anlamadım formatta atamıyorum. Format atarken uefi boot failed hatası alıyorum. Ancak bios menüsüne giriyor recovery tuşu sayesinde. Hiç bir yerde bulamadım çözümünü ilgilenirseniz çok makbule geçer. Sistem: Windows 8 64 bit, Lenovo G580

Son Düzenleme: Trol ~ 11 Mart 2014 20:04
mustafa2116
11-03-2014, 21:27   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Oyun oynarken Ekran kartı güncellemek Pek mantıklı değil. ve sonuçları hiç iç açıcı olmaz.
Malum ki bu bir kişinin  narkozsuz kalp ameliyatına girmesine eş değer.
Bilgisayarınız her ne kadar ekran kartı güncellemesini tamamlamak için  yeniden başlatmayı mecbur yapsada GPU ek sistem isteiğinde yazılımı okumaya çalışacak ve var olan  oyun  güncelleme engelini hiçe sayarak yeni güncellemeyi eski sistemle birlikte yüklemeye alacaktır.
Haliyle bu  ekran kartınızın yanmasına neden olabilir.

UEFİE BOOT hatası  korumalı disk sistemini gösterir.
Bu nedenle disk korumasını bios üzerinden kaldırmanız gerekir.

Sorunun Devam etme nedenine gelince.
Korkmanıza gerek varmı bilemem.
Ancak anladığım o ki oyun oynarken güncellemeyi yaptığınızdan dolayı  bilgisayarınızda SYS çakışması oluşmuş.
Düşük çözünürlülükte çalıştırıp (güvenli modda da deneyin) tekrardan ekran kartını kurmayı deneyin yada var olan ekran kartınızın sürücülerini kaldırın.

Dark Warrior
11-03-2014, 23:23   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
28 mesaj

Ekran kartını başka bir leptopla değiştir aynı ekran kartları olsun o leptopta çalışıyormu diye bir dene eğer çalışmıyorsa o leptopun ekran kartıyla leptopunu çalıştır kendi ekran kartının güncellemsini harddisk ten sil

Trol
12-03-2014, 09:28   |  #4  
Trol avatarı
OP Taze Üye
9 mesaj

Bios menüsünü açtığımda yukarıdaki Security sekmesine geliyorum ama disk korumasıyla ilgili bişey göremiyorum Secure Boot var onu kapatıyorum ama format hala atılmıyor. Başka bilgisayar yok harddiski takıp ekran kartının güncellemesini silebileyim yine çözülmedi sorun hala aynı Beğenmedim

Trol
12-03-2014, 09:37   |  #5  
Trol avatarı
OP Taze Üye
9 mesaj

Çözdüm sorunu galiba teşekkürler Legacy diye bir boot seçeneği vardı Legacy First yaptım oldu teşekkürler yardımlar için selametle Beğendim