Laptop çift monitör kullanma

yavuzcanalphan
02-09-2011, 22:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Herkese Merhabalar

Hp Pavillion dv6-1140et modeli laptop kullanıyorum. İkinci el ikinci bir monitör alıp laptopun kendi monitörü ile birlikte toplam iki monitör kullanmak istiyorum yani Ekranı genişleterek daha fazla kullanım alanına sahip olmak istiyorum.
Laptopun üzerindeki ATI Mobility Radeon HD 4650 ekran kartı bu iş için uygunmudur?
Alacağım monitörde (ikinci el ve eski olacağı için) nelere dikkat etmem gerekiyor.
Laptop üstünde VGA ve HDMI çıkışları war hangisini kullanarak bağlamalıyım?
Ekstra herhangi bir hardware ihtiyacım varmı??

Şimdiden teşekkür ederim..

bosluk
02-09-2011, 22:35   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Ekstra birşeye lüzum yok. Hem vga, hem de hdmi (ki tercih bu yönde olmalı) ile direkt olarak ekstra bir monitör, projeksiyon, vs.. bağlayabilirsiniz.

yavuzcanalphan
02-09-2011, 22:58   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Oyun yada photoshop autocad tarzı programlarla uğraşmayacağım için vga ile bağlamamda bi sıkıntı olmaz sanırm, yanlızca pdf, excel word dosyaları ile sayısız pencere ve tabla uğraşmamak için kullancağım.
Monitörün çözünürlüğü açısından dikkat etmem gerekn bi konu varmı? Laptop ekranımın çözünürlüğü max 1366x768, göz rahatlığı için hangi çözünürlükte bi monitör seçmeliyim??

bosluk
03-09-2011, 00:08   |  #4  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Harici ekrana vereceğiniz çözünürlüğünüz ekran kartınızın yeteneğiyle alakalı ve zaten ekran kartı menüsünden 2. ekran olarak ayarları karşınıza gelecek taktığınızda.

Örneğin ben dizüstü ekranımı 1440x900'de kullanıyorum ama harici taktığım projeksiyonum için 1920x1080'i seçiyorum. Ek monitörü taktığınızda karşınıza gelecek önerilen çözünürlükler ile birlikte bu ayar ekranı.