Laptop Fanı Hava tutuldu çalışmıyor yardım !

4rmy
06-02-2014, 21:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Elimde hp laptop var bugun laptop hava tuttuk bilerek uzaktan tuttum hatta belki birşey olur diye ona rağmen açılışta fan hatası veriyor entere basınca laptop açılıyor kapatıyorum ben bi yerine bişey olur diye toz mu sıkışmış veya fan kablosu mu çıkmış olabilir ? ne yapabilirim ben şuan yapabilceğim birşey varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim

blackwhite
07-02-2014, 09:16   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
80 mesaj

Merhaba, muhatamelen fanın çok tozlu idi. Hava da tutunca içerisindeki tozlar yerinden oynadı ve fan kulakçıklarını sıkıştırdı. Şimdi Notebooku açınca Fan devir alamıyordur. Bunu düzeltmenin yolu ya tekrar bakacan gözle görülür birşey varsa onu yerinden çıkartmaya yada oynatmaya çalışacan. Yada en kesin çözümü Notebooku açıp, fana kadar ulaşıp bir fan bakımı yapacan... Tabi bu konuda tecrüben yoksa tecrübesi olan birine yaptırmanda fayda var.

www.bursateknikpc.com

mtngngr
10-02-2014, 15:31   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

herhangi bir teknik servis desteği aldığınızda da önerilecek ilk işlem bilgisayarı çalıştırın ve fanın dönmediğine eminseniz bir iğne kullanarak fanı manuel olarak döndürmeyi deneyin. mekanik bir arıza oluşmadıysa çalışmaya başlayacaktır. Buarada umarım bilgisayar markası HP değildir.