Laptop fanı sürekli çalışıyor ve kasıyor

Estilo
31-10-2017, 02:29   |  #1  
Estilo avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

HP Pavilion 

GeForce 840 2GB Ekran Kartı

Intel i5 1.70GHz

8GB RAM - Win 10

Öncelikle neden HP aldın gibi şeyler söylemeyin yeterince duydum ve pişmanım zaten :)

İlk 1 sene gayet güzel kasmadan oyun oynadım kullandım bi sıkıntı yoktu ancak aradan baya geçince laptopun fanı oldukça hızlı çalışmaya ve ısınmaya başladı bu da oyunlarda kasma sorunu yapıyordu.Ben de fanı temizlettim sorun düzelir sandım ancak düzelmedi.Bu arada oynadığım oyun da Knight Online yani fazla bişey isteyen bir oyun değil ancak kasmalar yapıyor. Fanı temizledikten sonra yine yüksek hızda çalışıyodu ama bu sefer soğuk üflüyodu. Başka bi yere gittim o da fanın bozuk dedi sipariş ettim yeni fan taktım sıkıntı hala aynı. Bir başka yer ise fan düzgün çalışıyo işlemcisi ısınıyor orayı soğutmuyor dedi. Aslında çok da ısınmıyordu ama evdeki soğutucuyu aldım ve işlemcinin altına koydum sıkıntı hala devam ediyor. E bu sefer pc içinden bişeyler yapmayı denedim gereksiz ne varsa kaldırdım ekstradan çalışan uygulamaları kapattım başlangıçta açılan uygulamaları pasife çektim. Ama yine gram düzelme yok. Sürücüler güncelleştirmeler bios vs. herşey güncel.Ancak kafama takılan tek birşey oldu speedfan gibi bi uygulama indirdim. Uygulamada sıcaklıklar yüksek çıktı ve fanı kontrol etme gibi bi seçeneğe bakıcaktım ancak program fanı görmüyor. Bu noktada kafam takıldı sadece. Elimden yapabileceğim başka bişey gelmedi ve ben de size danışmak istedim. Laptopu açtığımdan itibarek yüksek devirde fan çalışıyor pc kasıyor. Yardımcı olabilecek tavsiye , öneride bulunacak varsa gerçekten çok güzel olur

Estilo
09-12-2017, 01:54   |  #2  
OP Taze Üye
4 mesaj

+++ hala yardımcı olabilecek yok mu derdime ?

DEXTER 26
09-12-2017, 07:10   |  #3  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
1,018 mesaj

Bios ayarların dan sistem defult yapmayı deneyin

Estilo
10-12-2017, 00:01   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj