Laptop harici ekran kartı sorunu resimli yardım.

Metaphor
01-12-2012, 16:22   |  #1  
Metaphor avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

Laptopumdaki Nvidia Geforce GT520M harici ekran kartımla alakalı sorunum var. Sorun; hiç bir şekilde harici ekran kartını kullanamamam. İnternette uzun süredir araştırıyorum lakin çözemedim. Hiçbir oyunda harici ekran kartını kullanamıyorum daha önceleri aktif bir şekilde kullanabilirken (ayalarıyla oynamadan) artık ne yaparsam yapayım harici ekran kartına geçmiyor. Güncellemelerden sonra olduğunu düşünüyorum.

*Nvidia denetim masasından yüksek performanslı nvdia işlemcisini seçsemde değişmiyor

*Varsayılanı yüksek performanslı nvidia işlemcisi yapsamda değişmiyor

*En güncel driverı yükledim yine düzelmedi. 

*Oyunlar veya programlar da onboard ekran kartını görüyor.

*Sağ tıklayıp grafik işlemciyle çalıştır diyorum yine olmuyor.

Arkadaşlar ne yapmam lazım lütfen yardım eder misiniz? Biosla mı alakalı bir sorun? 

Laptop markası casper anakart Pegatron Corporation A15.

Alttaki 3 resimdeki testin yapıldığı sırada 3 oyun açıktı darksiders 2 - assassins creed 2 - bfme2 yinede görmedi.

Metaphor
01-12-2012, 16:54   |  #2  
Metaphor avatarı
OP Yeni Üye
31 mesaj

Şu anda oyunlarda ekran görüntüsü gelmiyor siyah ekranda ses geliyor sadece bu nasıl birşeydir anlayamadım lütfen yardım eder misiniz

Metaphor
01-12-2012, 19:04   |  #3  
Metaphor avatarı
OP Yeni Üye
31 mesaj

Bilgisi olan bir vatandaş yok mu forumda?

Metaphor
01-12-2012, 22:22   |  #4  
Metaphor avatarı
OP Yeni Üye
31 mesaj

Siyah ekran sorununu çözdüm belirtmek isterim grafik özelliklerinden kaynaklanıyormuş.

murat5038
02-12-2012, 04:27   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

sorun driverden ve tabiki ayarlardan forumlarda ve pcnette benimçözümlerim vardı araştırırsan çözersin.

$/Ekran%20Karti%20Surucusu$/WindowsVistaWin7$/x64$/

Burdakileri indir 2 sinide sonra eski driverleri silip verdiklerimi kur.Sonra güç seçeneklerinden yüksek ekran ayarlrından otomatik ilk olarak dene eğer olmaz se pcnette verdiğim bilgilere göre devam et.

Metaphor
02-12-2012, 14:58   |  #6  
Metaphor avatarı
OP Yeni Üye
31 mesaj

Teşekkür ederim verdiğiniz cevap için. İnan ki araştırmalarım sonucu bulduğum çözümler işe yaramadı programlarla oynama yapmama rağmen birşey değişmedi. "Güç seçeneklerinden yüksek ekran ayarlarından otomatik ilk olarak dene" derken neyi kastettin tam olarak anlamadım orasını. Tekrar teşekkürler.

Metaphor
02-12-2012, 16:22   |  #7  
Metaphor avatarı
OP Yeni Üye
31 mesaj

Murat bey dediklerinizi yaptım lakin hala kullanmıyor harici ekran kartını. Pcnette 5.497 mesajınız var biraz yardımcı olsanız bulmam konusunda.

Son Düzenleme: Metaphor ~ 02 Aralık 2012 16:31
murat5038
04-12-2012, 01:35   |  #8  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: Metaphor  
Teşekkür ederim verdiğiniz cevap için. İnan ki araştırmalarım sonucu bulduğum çözümler işe yaramadı programlarla oynama yapmama rağmen birşey değişmedi. "Güç seçeneklerinden yüksek ekran ayarlarından otomatik ilk olarak dene" derken neyi kastettin tam olarak anlamadım orasını. Tekrar teşekkürler.

güç seçeneklerinden Yüksek performansı,Ekran kartı Donanım kullanımından Otomatik dene.Eğer imkanın varsa optimus ve çift ekran modüllü leptop alma pcnette heralde ne akdar uzun zamanda çözüldüğünü anlamışsındır.Ve ordaki modların bile çözümü tam değil :) şimdi söyleyeceğim şey her formatta aklında bulunsun ve yen drver yüklerken Optimus sistemlerde ekran drverlerine alerjisi var ve güç ile bağlantılı olduğu için pilin tam dolu olmasını sağladıkdan sonra yükleyin.

Çoğunlukla Başka yerlerden drverler indirip sorunu çözmeye çalışmışsınızdır ve eğer iyi araştırdı seniz en çok kızdığım şeydir o forumda.Temiz bir uyumlu işletim sistemiyle format atarsanız dediklerm yaptığında sorun yaşamazsın çoğunlukla (Geçişde donanımsal sorunlar olmadıkça)Bios versionlarınızıda takip edin beta harç en gncelni kullanmaya çalışın bu problemlerin gittikçe azaldığını görceksiniz.