Laptop ısınma sorunu ltfn yardım edin !

e-R-a
10-04-2011, 19:32   |  #1  
e-R-a avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
162 mesaj

Arkadaşlar crysis 2 yi yükledim. Ful detayda 40fps ile oyunu oynuyorum fakat laptop bi süre sonra ısınmaya başlıyo. fps 17'ye kadar düşüyo ve kasmalar başlıyo. Daha önce bişey duymuştum laptopun soğutucularını ayarlayıp daha iyi soğutması sağlanıyomuş galiba. ben bunu nasıl yapabilirim? Byle bişey yoksa bana gzl bi soğutucu önerirmisiniz.

osmanefe
10-04-2011, 23:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

laptop baya baba bi laptop olmlıki full ayarlarda crysis 2 yi açabilsin ilk önerim ayarları düşür :) asıl önerim ise laptop otomatik olarka fan devirini ayarlıyordur zaten sen hep son hız çalışsın dersen ömrünü kısa bir süre sonra bitirisin fanın bu ayarları biosdan veya 3. parti yazılımlarla yapabilirsiniz fan ayrını ama uğraşmayın fanlı altlık alın bilgisayarınıza faydasını görüceksiniz ve kullandığınız cihaz laptop tamam teknoloji olarak artık birçok masa üstüne fark basabilir ama zorlamayın fazla medium ayarlarda oynayın altlık alın ısı iyi değildir sorunun çözülür.
Aani ısınmanın sebebide şu önce kart ısınana kadar düşük akım çeker ısınınca veri iletimini zorlaştığı için daha çok akım çeker süksek akım yüksek direnç görürve ısı ortaya çıkar ısı olunca chipin stabilitesi bozulur ve verim düşer inş yanlış birşeyler anlatmamıımdır yalış varsa düzeltin lütfen :)

Son Düzenleme: osmanefe ~ 10 Nisan 2011 23:24
e-R-a
10-04-2011, 23:40   |  #3  
e-R-a avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
162 mesaj

Saol yazın için. Ayarları düşürmek istemediğim için öneri istiyorum :) ayarları düşürünce çok ısınmıyo ama görüntü kalitesine çok önem veririm :) çözüm altlık almak o zaman. saolun