laptop ısınma

HPQ-User
10-05-2007, 18:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ridoTr sormuş:
sol tarafta aşırı ısınma, bütün gün iş ortamında ve toplam 15-16 saat çalışan bir laptop, cpu ısınmasına nasıl bir çözüm bulabilirim, yaptığım 256 ram ilavesi ile birlikte ekran kartının kapasitesinide 16 dan 32 çıkardım, bu sorun için ne yapmam gerekiyor, ilave fan takabilirmiyim, yoksa tozlu ortamda çalıştığı için acaba soğutucu falan çokmu kirlendi,temizlik çözümmü?bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim. saygılarımla

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
toshiba satellite L10-202, 1.6 celeron, orijinal 256 ram idi, bir 256 daha orijinal ram takarak 512 yaptım.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

erkanc
10-05-2007, 19:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bence fanları temizleyin iş ortamı genelde tozlu ortamdır bu nedenle laptoplar fazla tozlanıt bence fanzlarıve soğutucuları komple bir temizleyin ekran kartını 16 dan 32 bite çıkarman herhangi bir sorun olmaz dediğim temizleme yapınca eskiye dönecektir

asimileci
10-05-2007, 19:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,996 mesaj

saç kurutma makinesiyle iyice temizle
makine kapalı olsun ama

OBA
10-05-2007, 21:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,757 mesaj

notebook ları yumuşak yüzeylerde kullanırsanız alttaki küçün hava deliklerine tozların giirmesi daha kolay olur. yapısı itibariyle bu tip yüzeylerde kıllar, iplikler... gibi bir çok parçacığı üzerinde tutarlar. kullanırken mümkünse temiz bir masada kulllanmaya özen göstermeli. şayet açmayı biliyorsanız bu delikleri temizleyerekbaşlayabilrsiniz. daha sonrada içindeki fanları temizleyin. içine giren tozlar fanları dönmesine zorlaştıracaktır ve daha çok ısımayla birlikte daha çok ses çıkaracaktır. son olarak fanları yağlayabilirsiniz. piyasada philips in fan için bir ürünü vardı içinde yağ bulundurmayan. tam ismi aklıma gelmiyor ama galiba kontak sprey gibi bir isimle satılması lazım. içindeki özel sıvı gayet iş görüyor. Bu işlemi yapacaksanız kolay havalandırabilceğiniz bir yer olmasına özen gösterin. zira o spreyin pek hoş koktuğunu söyleyemicem. kolay gelsin.