laptop kapanma problem

fffff22
08-11-2008, 12:54   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

laptobum yaklaşık 12 saat açık kaldı ve bu süre içinde dirt oyununu yükledim. bu oyunu oynarken bilgisayar birden kapandı.güç düğmesine basmama rağmen bilgisayar açılmadı.birkaç denemeden sonra düğmeye basar basmaz 1-2 sn lik beyaz-gri bir ekran açıldı ve tekrar kapandı.5 dk bekledim ve güç düğmesine basdım ve sanki hiç bir şey olmamış gibi bilgisayar açıldı.bu durum büyük bir problemin habercisi mi? acaba ekran kartı mı hasar gördü. şimdiden teşekkürler.

mehsa
21-11-2008, 02:33   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

Merhabalar,

Yüklemiş olduğunuz oyun sistem dosyalarına zarar vermiş olabilir.Oyunu oynarken sürekli aynı problem ile karşılaşıyorsanız oyunu kaldırın.Ekran kartınız oyunu tam anlamı ile desteklemiyor olabilir.Oyunu kaldırdıktan sonra yine sorun yaşıyorsanız  yetkili bir servise donanım için bakıma götürün.

SAİNT
21-11-2008, 09:58   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

kardeş 12 saatten bahsediyorsun ve birde dirt oynadığını dua et laptop elinde kalmamış bu ısınma sebebinden kaynaklanır sıcaklıkları kontrol etmeyi hiç düşünmedinmi ve ayrıca işlemcin intel'dir büyük olasılık belli bir ısı duvarı vardır bunu aştınmı işlemci zarar görmemmesi için sistemi kapatır bence sen makinaya fazla yüklenme derim.

Fatih_ARMAĞAN
21-11-2008, 10:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

Arkadaşların dediği gibi o kadar uzun süre üstüne birde Dirt i oyamaya çalışmanız Tabiri Caizse  Bilgisayarda kısa süreli bir aptallığa neden olması normal..

Notebook un Elektriğini ve Bataryası bir süre bilgisayardan çıkartın ve bir müddet o şekilde kalsın makina rahatlasın statik elektrikde boşalmış olur..

saygılar..